Aktualności

Sortuj od:
Polscy muszkarze mistrzami Europy!

"Na 22 Muchowych Mistrzostwach Europy rozegranych w dniach 3–9 października na Łupawie oraz na Stawie Łabędzim w centrum Słupska polska reprezentacja zwyciężyła zarówno w klasyfikacji indywidualnej, jak i drużynowej. Ale najbardziej przekonująco wygrała Łupawa."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-11-16
Ostatnia zasiadka

Kiedy kończy Pan sezon i odkłada kije na półkę? – takie pytanie zadał mi ostatnio przesympatyczny młody karpiarz. 

Autor: Robert Adamski dodano: 2016-11-15
Tłuste sandacze w grudniu

„Łagodne w ostatnich latach i późno przychodzące zimy sprawiają, że w grudniu nie chowam sandaczowego spinningu do szafy. To bardzo dobry czas na złowienie grubego, złotego sandacza i pobicie własnego rekordu."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-11-14
Gruby szczupak na gumie

W poprzednich numerach WŚ zaproponowałem wstawienie amortyzatora do zestawów spinningowych przeznaczonych do łowienia średnich i małych ryb: pstrągów, lipieni, brzan, świnek, cert, jazi, kleni i okoni.

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2016-11-13
Drop shot na 18 metrach

Jesień ubiegłego roku w dużym stopniu poświęciłem okoniom. Znaczna głębokość łowiska wymusza zastosowanie specjalnych technik i sprzętu, ale po prawidłowym skonfigurowaniu zestawu woda się otwiera już podczas pierwszych prób, nawet przed kimś, kto nigdy nie łowił okoni.

Autor: Marek Szymański dodano: 2016-11-12
Jazda feederowa na lodzie

„Łowienie gruntówką okazuje się świetną taktyką nie tylko na dużych otwartych łowiskach. Udowadnia to doskonały feederowiec Jamie Harrison."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-11-11
Grudniowe blaciki

Dlaczego grudniowe? Bo dopiero w listopadzie zaczynają się na nich pojawiać dobre ryby, a w grudniu możemy liczyć na te najgrubsze. Na blacikach znajdą dla siebie miejsce zarówno spinningiści brzegowi, jak i ci wędkujący z łodzi.

Autor: Marek Szymański dodano: 2016-11-10
Wędkarski Świat 12/2016 - już jutro w punktach sprzedaży!

Już jutro znajdziecie WŚ 12/2016 w punktach sprzedaży.

Co w numerze? Tu znajdziecie spis treści:

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-11-09
Dragon w roku 2017

Solidna i elegancka - tak można określić dwoma słowami ofertę Dragona na 2017 rok pokazaną handlowcom i mediom na corocznym listopadowym pokazie w hotelu Ossa. 

Autor: Marek Szymański dodano: 2016-11-08
Jak łowią mistrzowie?

Patrycja Wojtas - drużynowa mistrzyni świata 2016 w spławiku.

"W listopadzie jestem już po wszystkich zawodach klubowych i GP Polski. Ten czas, jeżeli pogoda na to pozwala, wspólnie z tatą i bratem wykorzystujemy na ostatnie wypady na wodę." 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-11-07
Leszcz w nagrodę

24 czerwca kolejna wyprawa na mój ulubiony odcinek Wisły w Krakowie zaczęła się od rozczarowania. Nad wodę przyjechałem dość późno, bo około godziny 8 rano. Zaspałem. Kolega, z którym zwykle się wybieram, również zaspał i na miejscu okazało się, że nasze ulubione miejsce jest zajęte przez znajomego wędkarza. 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-11-06
Łowisko Jerzyn

"Jezioro Jerzyńskie znajduje się w Wielkopolsce, 3 km od Pobiedzisk. Ten przepływowy zbiornik ma 45 ha powierzchni. Jest wodą polodowcową, więc różnorodnych miejsc do ulokowania zestawów jest naprawdę wiele. Średnia głębokość jeziora wynosi około 7 m, choć są miejsca dochodzące do 14 m."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-11-05
Kalosze