Aktualności

Sortuj od:
Pierwszy raz na pierwszym lodzie

„(…) Kilka lat temu kupiłem świder i gdy mój kolega Tomek zameldował mi, że miejscowi już biegają po lodzie, pojechaliśmy z błystką podlodową na jezioro Kromszewickie. Po 20 minutach Tomek łowi na blaszkę podlodową pięknie ubarwionego okonia, po chwili kolejnego."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-12-09
Wędkarski Świat 1/2017 - już jutro w punktach sprzedaży!

Już jutro znajdziecie WŚ 1/2017 w punktach sprzedaży.

Co w numerze? Tu znajdziecie spis treści:

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-12-08
Rybożerny pacyfista

"Mało który ptak budzi takie emocje jak bielik. Symbol narodowy, ale czy na pewno orzeł? Rzadkość, która się namnożyła, świętość, która już nieco spowszedniała, gdyż bielik, choć jeszcze zagrożony, jest coraz częściej widywany nad wodami."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-12-07
Krzekotowo

Karpiowa perełka zorganizowana w angielskim stylu. Łowisko znajduje się w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie mogileńskim, między Pakością a Mogilnem. 

Autor: Robert Adamski dodano: 2016-12-06
Czym jest sumowy vertical

"Vertical to metoda wędkowania w pionie. Stosowana głównie ze środków pływających, ale możliwa również z brzegu. Przez zawiłe i nie dość jasne przepisy w naszym kraju mało stosowana, choć gwałtowny rozwój tej metody w całej Europie z pewnością wymusi zmianę przepisów, by vertical stał się pełnoprawną metodą, taką samą jak feeder czy spinning."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-12-05
Tuż przed Wigilią

Co zrobić ze sobą w grudniu? Można złożyć wędki, włożyć do szafy i się im przyglądać, pieścić je, pielęgnować i z nimi rozmawiać. Nie, to słabe rozwiązanie, dla mięczaków. Nie zawiesza się broni. Można całkiem dobrze się pobawić, nawet jeśli przedświąteczny okres nie sprzyja wyprawom na renomowane łowiska.  

Autor: Krzysztof Rózga dodano: 2016-12-04
Technika z dzieciństwa

"Łowienie ryb cały czas mnie zaskakuje. Praktycznie na każdej wyprawie poznaję nowe szczegóły, które pozwalają złowić rybę. Jedne wykorzystuję tylko na danym łowisku, gdyż nigdy później nie spotykam podobnych warunków łowienia. Inne dają się stosować regularnie – w prywatnym i zawodniczym łowieniu. Dziś opowiem o dwóch sytuacjach, w których o powodzeniu zdecydował przypadek. Żeby złowić rybę, musiałem robić coś wbrew dotychczasowemu doświadczeniu."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-12-03
Spadające ryby

Chyba nic tak nie irytuje wędkarzy jak spadające z haczyka ryby. Przyznam, że czasami i mnie się to zdarza. Czy można się tego ustrzec? Czasami nie, ale najczęściej można.

Autor: Adam Niemiec dodano: 2016-12-02
Zebco jest już w 2017 roku

W październiku w Smardzewicach nad Zalewem Sulejowskim miałem przyjemność uczestniczyć w pokazie firmy Zebco Europe, podczas którego firmowi testerzy zaprezentowali wybrane nowości sprzętowe na 2017 rok kilku marek tej korporacji: Zebco, Quantum, Radical, Browning, Black Cat, Rhino, Fin-Nor, Van Staal i Mustad.

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2016-12-01
Łowienie na gruntówkę z opadu

Tytuł artykułu wydaje się wewnętrznie sprzeczny. Z jednej strony łowienie gruntówką to synonim bezruchu. Z drugiej strony łowienie z opadu, a opad to przecież ruch. Jednak połączenie tych pozornych sprzeczności jest możliwe.

Autor: Tadeusz Zalewski dodano: 2016-11-30
Spinning po francusku - Nowości Gunki, Illex i Pezon&Michel na 2017 rok

Urokliwy pensjonat Slanicky Dvor nad słowacko-polskim zbiornikiem Orava był miejscem ciekawej wędkarskiej imprezy Gunky Meeting 2016, na której zostały po raz pierwszy zaprezentowane nowości marek Gunki, Illex i Pezon&Michel na 2017 rok. 

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2016-11-29
Kill or not to kill

W dzisiejszych czasach to pytanie wydaje się retoryczne. Większość z nas wypuszcza złowione ryby. Wymagają tego warunki, jakie mamy w kraju. Ryb jest jak na lekarstwo. Powodem jest zły gospodarz wody, zbyt aktywni kłusownicy, nadmierna presja na łowiska i coraz bardziej pogarszający się stan naszych wód. Mam tu na myśli głównie katastrofalny spadek przepływu wody, a co za tym idzie – wzrost jej średnich temperatur i zmniejszenie zawartości tlenu.

Autor: Adam Sikora dodano: 2016-11-28
Kalosze