Aktualności

Sortuj od:
Wędkarski Świat 6/2017 - już jutro w punktach sprzedaży!

Już jutro znajdziecie WŚ 6/2017 w punktach sprzedaży!

A co w numerze? Zapraszamy na krótką prezentację: 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-05-11
Majówka przed zawodami na Łowisku Specjalnym Powidz

Szczupakowy sezon na wolnym od sieci Łowisku Specjalnym Powidz otwarty! Pierwsze ryby padły na słynnym „bananie” – górce położonej nieopodal Hotelu Moran****SPA, który będzie bazą zawodów Szczupak Cup Moran Powidz w dniach 19–21 maja 2017. 

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2017-05-10
Jak łowią mistrzowie?

Natalia Jabłońska, Puławy

drużynowa mistrzyni świata w spławiku 2016

"Wisła w Puławach nie jest zbyt łatwą wodą dla wędkarza spławikowego i bez portfela przyponów szkoda się tam wybierać na ryby."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-05-09
Mały może więcej

"Sierpniowy świt nad Odrą przywitał mnie gęstą mgłą i zaledwie 8OC. Pierwsze ataki boleni zdradzały ich aktywność i lokalizację w łowisku. Moim celem było obłowienie napływów ostróg ulokowanych na wewnętrznym, głębokim zakręcie. Już samo dotarcie do pierwszej z nich było nie lada wyzwaniem."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-05-08
Ryby chronione w handlu

Nasz Czytelnik Pan Marek z Krakowa, który w jednym z miejscowych supermarketów widział niewymiarowe szczupaki na stoisku rybnym, pyta: Czy proceder handlu rybami chronionymi jest zgodny z prawem?

Autor: Wojciech Koźmiński dodano: 2017-05-07
Majówka na zawodach!

W weekend majowy wystartowałem w zawodach z cyklu Grand Prix Okręgu Mazowieckiego PZW.  Wygrałem sektor i miałem najwyższą wagę całych zawodów 6670 g. 

Autor: Adam Niemiec dodano: 2017-05-06
Belony już są!

Wschodnia cyrkulacja z przymrozkami i palącym słońcem w ciągu dnia i generalnie zimny kwiecień sprawiły, że dobrym wyborem na majówkę było morze. 

Autor: Marek Szymański dodano: 2017-05-05
Zabić Rządzę

"Prostowanie koryt zmienia parametry siedliskowe rzek, co powoduje między innymi zanik niektórych gatunków ryb zasiedlających wody płynące oraz znaczne zmniejszenie liczby pozostałych ryb. Aby to wykazać, dokonałem prostej rekonstrukcji, która pozwoliła określić, ile ryb zamieszkiwało odcinek niewielkiej, dzikiej rzeki nizinnej przed jego regulacją, a ile ryb ubyło w wyniku wyprostowania jej koryta. Do naszej świadomości przemawiają bowiem właśnie przykłady wzięte z życia."  

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-05-04
Załoga Andrzeja Zduna najlepsza!

Największe zawody łososiowe na Bałtyku Trolling Master Bornholm 2017 wygrała ukraińsko polska załoga na łodzi Stella dowodzonej przez Andrzeja Zduna. 

Autor: Marek Szymański dodano: 2017-05-03
Na pontonie w pojedynkę…

"Łowię z pontonu na jeziorach. Pewnego dnia pomyślałem sobie, że warto by spróbować wypłynąć na morze. Morze jest groźne i musimy odpowiednio wcześniej zadbać o wszystko, by bezpiecznie powrócić do przystani. W pierwszej kolejności sprawdzam kilka prognoz pogody oraz informuję kogoś, gdzie wypływam i o której zamierzam wrócić."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-05-02
Metoda magiczna

Wybrane modele wędzisk do metody mokrej muchy

Zgodnie z zapowiedzią sprzed miesiąca wybrałem kilka wędzisk, które sam testowałem i według mnie nadają się do metody mokrej muchy.

Autor: Mikołaj Hassa dodano: 2017-05-01
Piąty bieg

"Krzyśka Rózgę poznałem 2 lata temu, kiedy przyjęto mnie na praktyki studenckie do firmy, w której pracował. Oprócz kilku lat różnicy w metryce rozminęliśmy się w jeszcze jednej kwestii na etapie dojrzewania – ja pół życia spędziłem przed komputerem, on natomiast z wędką w ręce. Najprawdopodobniej właśnie przez to, z uczucia żalu, współczucia i może z grama osobistej sympatii postawił sobie za cel, żeby pokazać mi, co straciłem gapiąc się w ekran."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-04-30
Kalosze