Aktualności

Sortuj od:
Zimowy ekwipunek

"Zima to dla większości spinningistów martwy sezon. Wyjątek stanowią trociarze i pstrągarze, którzy uganiają się za łososiowatymi w wartko płynących rzekach. Ja natomiast w styczniu zamieniam spinning na krótką wędkę podlodową, gdy tylko zbiorniki ze stojącą wodą pokryją się bezpieczną taflą lodu."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-12-14
Kilka prostych pytań

Ostatnio moje artykuły dotyczyły bardzo specjalistycznych tematów, a wielu wędkarzy pyta mnie również o rzeczy najprostsze, które już nieraz wyjaśniałem w swoich książkach i artykułach. Widać nie są to jednak sprawy oczywiste. Oto najczęściej powtarzające się pytania. 

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2016-12-13
Zapachy na haczyku

Zawsze lubiłem łowić prostymi i popularnymi przynętami. Są dostępne w każdym sklepie, dobrze znane rybom prawie na każdym łowisku. Niestety, nie zawsze wystarczają, by dobrze połowić. Wtedy warto trochę z nimi pokombinować, by dzięki temu cieszyć się dobrymi braniami.

Autor: Paweł Daniec dodano: 2016-12-12
Życie na pokładzie

Wędkarze powszechnie korzystają z łodzi, może z wyjątkiem miłośników wód i ryb górskich. W ostatnich latach nawet nizinne odcinki dużych rzek, do których spinningiści jeszcze 10, 15 lat temu podchodzili z dużym respektem, zaroiły się od łodzi i pontonów.

Autor: Marek Szymański dodano: 2016-12-11
Zimowe trociuchy

„(…) Czasem o sukcesie decyduje łut szczęścia, zrządzenie losu lub przypadek. Częściej wiara, wytrwałość i odrobina intuicji. Zwykle jednak decydujący wpływ na wynik wędkarskich poczynań mają dwa czynniki: ilość łososi i troci pozostałych w rzece po tarle i warunki atmosferyczno-hydrologiczne panujące w grudniu i styczniu."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-12-10
Łosoś z obcej łódki

Jesień nad morzem nas na razie nas nie rozpieszcza. Jednodniowe oczka pogodowe pojawiające się raz na dziesięć dni, rzadziej raz na tydzień, wykorzystują głównie miejscowi łososiowcy. 

Autor: Marek Szymański dodano: 2016-12-10
Pierwszy raz na pierwszym lodzie

„(…) Kilka lat temu kupiłem świder i gdy mój kolega Tomek zameldował mi, że miejscowi już biegają po lodzie, pojechaliśmy z błystką podlodową na jezioro Kromszewickie. Po 20 minutach Tomek łowi na blaszkę podlodową pięknie ubarwionego okonia, po chwili kolejnego."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-12-09
Wędkarski Świat 1/2017 - już jutro w punktach sprzedaży!

Już jutro znajdziecie WŚ 1/2017 w punktach sprzedaży.

Co w numerze? Tu znajdziecie spis treści:

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-12-08
Rybożerny pacyfista

"Mało który ptak budzi takie emocje jak bielik. Symbol narodowy, ale czy na pewno orzeł? Rzadkość, która się namnożyła, świętość, która już nieco spowszedniała, gdyż bielik, choć jeszcze zagrożony, jest coraz częściej widywany nad wodami."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-12-07
Krzekotowo

Karpiowa perełka zorganizowana w angielskim stylu. Łowisko znajduje się w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie mogileńskim, między Pakością a Mogilnem. 

Autor: Robert Adamski dodano: 2016-12-06
Czym jest sumowy vertical

"Vertical to metoda wędkowania w pionie. Stosowana głównie ze środków pływających, ale możliwa również z brzegu. Przez zawiłe i nie dość jasne przepisy w naszym kraju mało stosowana, choć gwałtowny rozwój tej metody w całej Europie z pewnością wymusi zmianę przepisów, by vertical stał się pełnoprawną metodą, taką samą jak feeder czy spinning."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-12-05
Tuż przed Wigilią

Co zrobić ze sobą w grudniu? Można złożyć wędki, włożyć do szafy i się im przyglądać, pieścić je, pielęgnować i z nimi rozmawiać. Nie, to słabe rozwiązanie, dla mięczaków. Nie zawiesza się broni. Można całkiem dobrze się pobawić, nawet jeśli przedświąteczny okres nie sprzyja wyprawom na renomowane łowiska.  

Autor: Krzysztof Rózga dodano: 2016-12-04
Dargon