Aktualności

Sortuj od:
Wstyd i obciach!

Czy to nie obciach, że PZW organizuje Teamowe Spinningowe Mistrzostwa Polski oraz zawody spinningowe Grand Prix Polski na prywatnej wodzie (na jeziorze Dadaj),  mimo że ZG PZW jest użytkownikiem prawie 22 tysięcy hektarów związkowych jezior na Mazurach? 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-06-15
Drużynowe Mistrzostwa Polski w Trollingu na Żarnowcu i szczupak 121 cm!

Wesoła ekipa Romana Mega Power Team w składzie Marcin Bullmann  i Wojciech Wiśniewski  zasłużenie zdobyła na Żarmnowcu tytuł Drużynowego Mistrza Polski w Trollingu. Jako jedyna bowiem złowiła miarowe ryby (powyżej 85 cm) we wszystkich turach, a swoje zwycięstwo przypieczętowała kapitalnym szczupakiem 121 cm, pokazując przy okazji możliwości tego atomowego jeziora. 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-06-14
Popatrzeć na rybołowa, czyli wielkie sumy z Wisły

„Mamy za sobą pierwszy od 2012 roku niżówkowy sezon na Wiśle. Niżówkowy, czyli łatwy i czytelny. Sezon, w którym na większości odcinków ryby nie miały wielkich szans, by ukryć się przed wędkarzami. Przeciwwagą dla tej czytelności była presja, gdyż jeśli jest łatwiej, to dla wszystkich."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-06-13
Duże szczupaki w lipcu

„Złowienie dużego szczupaka w jeziorze jest bardziej prawdopodobne na przełomie czerwca i lipca niż na początku maja. Oto kilka praktycznych wskazówek, jak się do tego zabrać."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-06-12
1 Drużynowe Mistrzostwa Polski w Trollingu na Żarnowcu

Ryba dnia - szczupak 113 cm!

Mamy za sobą drugi dzień Drużynowych Mistrzostw Polski w trollingu na Żarnowcu zorganizowanych przez Stowarzyszenie Żarnowiec. Po dwóch dniach prowadzi załoga Dragon – Garmin, a dziś bezapelacyjnie zwyciężyli Marek z Szymonem łowiąc 3 z 6 punktowanych ryb w tym największego jak na razie szczupaka imprezy - 113 cm.

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-06-12
Salmo - Fox

Po kilku miesiącach rozmów i negocjacji w dniu 09.06.2016 roku firma Salmo została zakupiona przez angielską grupę FOX International.

Włączenie polskiej marki przynęt sztucznych o ugruntowanej pozycji na świecie do portfolio FOX'a wzmocni angielską grupę i pozwoli jej szybciej rozwijać profesjonalną sieć dystrybucji. 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-06-11
Musi być plum

"Gdy mamy już prawidłowo zmontowany zestaw do łowienia na method feeder, można przystąpić do przygotowania pelletu do oklejania koszyczka i zarzucenia. Ale aby łowić skutecznie, nie wystarczy trafić koszykiem w wodę…"

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-06-11
Lekcja z lina

„W ciągu kilku dni spędzonych nad mazurskim jeziorem całkowicie zmienił się mój sposób postrzegania metod i teoria łowienia linów. Do tej pory łowione przeze mnie w kanale, stawie czy niewielkim starorzeczu liny były rybami wypracowanymi, nęconymi i wyczekiwanymi bez ruchu, w skupieniu i ciszy. Tym razem nie wymagały długiego nęcenia. Nie przeszkadzało im tupanie na pomoście czy pływający obok spławików spinningiści. (…)"

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-06-10
Wędkarski Świat 7/2016 już jutro w punktach sprzedaży!

Już jutro znajdziecie WŚ 7/2016 w punktach sprzedaży.

Co w numerze? Tu znajdziecie spis treści:

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-06-09
Sieci precz z naszych wód!

7 kwietnia mazowieccy wędkarze znów demonstrowali przed siedzibą naczelnych władz PZW w Warszawie, ponieważ władze Związku nie zadeklarowały realizacji ich postulatów z poprzedniej demonstracji. 

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2016-06-08
„Złów i wypuść” na Dzierżnie Dużym

Dzierżno Duże to zbiornik zaporowy o powierzchni przekraczającej 600 ha, od 10 lat zarządzany przez Okręg PZW Katowice. Łowisko z dużym potencjałem, jednak w ostatnich latach podupadające. W grudniu 2014 roku grupa wędkarskich zapaleńców postanowiła „odbudować” zniszczone łowisko i doprowadzić do wprowadzenia zasady „złów i wypuść”. Udało się. 

Autor: Robert Adamski dodano: 2016-06-07
Od kontroli do mandatu

Odebraliśmy od Państwa sporo listów, w których dzielicie się z nami swoimi wątpliwościami dotyczącymi m.in.  stosowania w praktyce przepisów prawa rybackiego. Nasz prawnik Wojciech Koźmiński przygotował odpowiedzi na część  z nich w zakresie praktycznych uprawnień służb powołanych do kontroli przestrzegania ustawy o rybactwie śródlądowym oraz zależności na linii wędkarz – funkcjonariusz SSR/PSR.

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-06-06
Dargon