Aktualności

Sortuj od:
Pstrągi chude i grube

Jeszcze kilka dni temu na Sanie woda była bardzo niska, ale lodowata (1-2 stopnie), z zielonkawą, jakby opalizująca zawiesiną, ograniczającą przezroczystość do 50 cm. To pochodząca z roztopów tzw. woda pośniegowa, która nie sprzyja braniu ryb.

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2016-02-27
Rzeczki i rzeczułki - Pierwszy spacer nad rzekę

"Choć dla większości spinningistów prawdziwy sezon zaczyna się w maju, zapraszam Was dziś na marcową rozgrzewkę. Wczesna wiosna to dobry czas, aby rozprostować kości po zimowej przerwie i ruszyć nad budzącą się do życia, gdzieniegdzie zazielenioną, niewielką rzekę."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-02-26
Kawał żyłki w śluzie

"Wczesną wiosną lubię zapolować na leszcze. Wyruszam nad kanał lub jakiś niewielki zbiornik zaporowy. Zabieram ze sobą najdelikatniejszą odległościówkę i cierpliwie czekam na brania. Cierpliwość popłaca, bo gdy ryby przypłyną, zaczyna się fajna zabawa."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-02-25
Łowienie wędką nasadową z zestawem skróconym w wodzie stojącej - Hol

"Do łowienia tyczką często stosuje się delikatne zestawy. Dzięki nim można lepiej zaprezentować przynętę. Problem pojawia się, gdy weźmie duża ryba. Aby ją wyciągnąć, należy wiedzieć, co trzeba zrobić, a także czego nie można robić w czasie holu."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-02-24
Rekordowy szczupak z belly boat

"W świetnym stylu zakończył 2015 rok testowy wędkarz Quantum – Bari Latifi. Wybrał się na małe jeziorko w Niemczech, by zapolować na szczupaki. Chciał między innymi wypróbować swoje nowe belly boat." 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-02-23
Duński dynamit, czyli wędkarski weekend w Jutlandii

"Vi er røde, vi er hvide, vi er danske dynamite!*. Ta przyśpiewka duńskich fanów rozbrzmiewa na piłkarskich stadionach od wielu lat, bodaj od pamiętnego meksykańskiego mundialu w 1986 roku. Drużyna prowadzona przez Seppa Piontka była wówczas prawdziwym objawieniem, zyskując bardzo adekwatny do swej gry przydomek: „duński dynamit”. Przypomniałem sobie o tym całkiem niedawno – w październiku minionego roku, gdy inny „dynamit” rodem z Danii przetestował – i to wielokrotnie – wytrzymałość mojej wędki."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-02-22
Łódź Mindak 265 do wygrania w Konkursie 20-lecia WŚ!

Aby  wziąć udział w konkursie i mieć szansę na wygranie łodzi Mindak 265, należy prawidłowo odpowiedzieć na 3 pytania zawarte w trzech kolejnych numerach WŚ 1, 2 i 3 /2016. Numer 3/2016 czeka na Was punktach sprzedaży! Mamy nadzieję, że poprzednie kupony już macie przygotowane!   

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-02-21
Jaskółki okoniowe

"Jak większość nowych przynęt i te dotarły do nas z Zachodu. Kilka sezonów temu, gdy pojawiły się na naszym rynku, tylko nieliczni wiedzieli, jak się tym posłużyć i co najważniejsze – jak skutecznie łowić ryby."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-02-20
Rozedrgany kanał

"Nie tak wezbrany jak rzeka, wcześniej wolny od lodu niż jezioro. Wczesną wiosną w pobliżu połączenia z rzeką czy zaporowym zbiornikiem zazwyczaj nie brakuje w nim ryb. Kanał – jedno z najlepszych łowisk o tej porze roku."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-02-19
Naprawa neoprenów

"Nieprzemakalne spodnie wędkarskie to niezbędny ekwipunek większości łowiących na sztuczną muchę lub spinning. Na rynku ewidentną przewagę zdobywa odzież z oddychających i wodoodpornych materiałów, mimo wysokiej ceny."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-02-18
Rok na burcie

"W lutowym numerze omówiliśmy różne rodzaje burt i burtek oraz układy, jakie można przy nich spotkać. Czas na łowienie, a ponieważ burta jest łowiskiem całorocznym, więc proponuję, by spędzić rok na burcie."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-02-17
Czeburaszka - ciężarek uniwersalny

"Czeburaszka to postać z radzieckich filmów animowanych z lat 70 ubiegłego wieku, przypominająca niedźwiadka z okrągłą główką i wielkimi uszami. Owe uszy były zapewne inspiracją do nazwania czeburaszką popularnego w Rosji specjalnego spinningowego ciężarka."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-02-16
Storm