Aktualności

Sortuj od:
Sumowe mety

"Wędkarstwo sumowe kwitnie w najlepsze. Rosnące zainteresowanie sumami spowodowało, że opracowano już wiele metod połowu tej ryby. Dodatkowo firmy wędkarskie ciągle poszerzają ofertę sprzętową. Jednak sama znajomość metod i posiadanie sprzętu nie wystarczą, by regularnie łowić te drapieżniki. Wędkarz musi umieć wytypować miejscówki, w których będzie miał szansę na branie. Bez tej umiejętności sum na wędce będzie tylko okazjonalną niespodzianką."   

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-07-15
Dociążenie zestawu końcowego

Każdy wyjazd na ryby to kolejna lekcja. Kiedyś to ja korzystałem z porad, a dziś to najczęściej ja przekazuję wiedzę. Jestem z tego powodu ogromnie szczęśliwy i dlatego chciałbym podziękować wszystkim, którzy pomogli mi osiągnąć teraźniejszy pułap. Chcę dzielić się nabytym doświadczeniem i między innymi na łamach „Wędkarskiego Świata” przekazywać je młodym wędkarzom. 

Autor: Robert Adamski dodano: 2017-07-14
Pytania od Czytelników

Nazbierało się trochę tematów drobnych, niekoniecznie na cały artykuł, ale ważnych, gdyż  nadesłanych przez Czytelników. Są to problemy na czasie, z którymi spotkacie się podczas wakacji, z przyjemnością więc odpowiem na pytania.

Autor: Marek Szymański dodano: 2017-07-13
Wzdręga, Płoć, i leszcz - na urlopie

Letnie miesiące to dla wielu z nas czas jeziorowych połowów. Do bólu można wyłowić się różnych gatunków ryb, choć zazwyczaj są to ryby średniej wielkości. Dlatego urlopowe łowienie powinno być lekkie, łatwe i przyjemne. W końcu są wakacje. 

Autor: Paweł Daniec dodano: 2017-07-12
Wilki z Mazur

"Sierpień to znakomity czas dla jeziorowego okoniowca. Sandacze po czerwcowych braniach rozpłynęły się po dużej wodzie, zębaty to jeszcze raczej przyłów niż cel ćwiczeń, a okonie biorą, i to na różnorodne przynęty i w różnych miejscach, co pozwala je łowić ciekawymi  technikami."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-07-11
Ciekawe przynęty

Adam Niemiec i Piotr Bak prezentują ciekawe przynęty na karpie i sumy.

Adam Niemiec: „To, czy będziemy mieli branie, bardzo często zależy od rodzaju, jakości i sposobu podania przynęty. Szczególnie jest to ważne podczas łowienia karpi. Ale nie tylko.

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-07-10
Pilnowali zjazdu zamiast wód

Około 20 strażników straży rybackiej ochraniało Okręgowy Zjazd Delegatów PZW w Zielonej Górze. M.in. po to, by uniemożliwić wejście na salę Michałowi Motowidełko.

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-07-09
Pomyśl o ptakach nie tylko o rybach

"Wędkarze to jedna z wielu grup korzystających z wypoczynku na świeżym powietrzu. Jednak każda aktywność nad wodą pozostawia ślady. Większość z nich zacieramy, zabierając butelki, torebki foliowe i puszki. Ale wędkarze pozostawiają jeszcze inne odpady, które zabijają nasze ptaki."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-07-08
Aby sandacze nie spadały…

Sandacz atakuje przynętę nieco inaczej niż szczupak czy okoń, więc inne powinno być również uzbrojenie przynęt na sandacze. Oto nowe, zmodyfikowane sposoby zbrojenia gum, które przetestowałem z dobrym skutkiem podczas czerwcowej wyprawy na jeziorowe sandacze. (…)

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2017-07-07
Wędkarski Świat 8/2017 - już jutro w punktach sprzedaży!

Już jutro znajdziecie WŚ 8/2017 w punktach sprzedaży!

A co w numerze? Zapraszamy na krótką prezentację: 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-07-06
Sumowe pierwsze dni sezonu

Pierwszy lipca jest na większości rzek początkiem sezonu sumowego, jednak wredna pogoda sprawiła, że na wodzie nie ma tłoku. Sumy biorą, ale nie jest łatwo je znaleźć. Przyczyną było późne tarło, po którym ryby zawsze przez jakiś czas zgrupowane są w najgrubszych miejscach na rzece zanim rozpłyną się po przykosach, ostrogach i burtach. 

Autor: Marek Szymański dodano: 2017-07-05
World Carp Classic Junior 2017

W dniach 19–21 października 2017 r. nad słynnym angielskim jeziorem o nazwie Wraysbery Lake, znajdującym się na obrzeżach Londynu, odbędzie się druga edycja WCC Junior. 

Autor: Robert Adamski dodano: 2017-07-05
Kalosze