Aktualności

Sortuj od:
Sandacz spod burty

"Jesień to bez wątpienia czas sandacza. Chłodniejsze dni sprawiają, że nad rzeką jest już coraz mniej wędkarzy, szczególnie gruntowych, co daje nam większe możliwości w znalezieniu swojej miejscówki. Wiele osób korzysta ze środków pływających, jednak brak takiego środka wcale nie oznacza gorszych wyników. Łowiąc z brzegu także możemy znaleźć swoje złote miejsce, które będzie darzyło nas rybami przez całą jesień. W tym odcinku chciałbym zatem pokazać Wam, jak wydłubać sandacza spod rzecznej burty."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2017-09-20
Na Dolnym Śląsku walczą z barszczem

Partia Zieloni i partia Razem złożyły petycję do marszałka województwa dolnośląskiego. Aktywiści chcą stworzenia programu zwalczania inwazyjnych gatunków barszczy, które zagrażają zdrowiu ludzi i zwierząt, a także degradują środowisko naturalne.

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2017-09-19
Jesiotr 340 cm i 244 kg!

"Tak wielką rybę złowił w tym roku z kanadyjskiej rzece Fraser Tomasz Pisarek ze Słubic. Jest to największy jesiotr wyholowany samodzielnie przez Polaka, gdyż tej wielkości ryby załoga zwykle holuje na zmianę. Poprosiliśmy łowcę, by podzielił się swoimi wrażeniami z pobytu na tym łowisku i ze spotkania z rekordowym jesiotrem."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2017-09-18
Nagrody czekają na aktywnych! Zaczynamy zabawę z firmą SPINMAD!

Nagrody czekają na aktywnych! Zaczynamy zabawę z firmą SPINMAD!

Jak zwykle nagradzamy za komentarze.

Do wygrania:

Aż 6 zestawów takich jak na zdjęciu.

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-09-17
Zaczep

Tak sandaczowo się zrobiło, prawda? Nad wodą tłok. Na zaporówkach, na rzekach. Mętnookie jesienią wabią lepiej, niż kwok wabi sumy. Nawet najbardziej zatwardziali grunciarze odstawiają feedery, nawet najbardziej rozmiłowani w łowieniu na spławik kładą na bok odległościówki. Wszyscy chwytają za spinningi. Jesienią wyraźnie zwiększa się liczba spinningistów. Bardzo zwiększa. Jesienią sandacze mają przechlapane.

Autor: dodano: 2017-09-17
Stingery na sandacze

Podbicie, strzał tak mocny, że niemal wyrywa wędkę z ręki, zacięcie w tempo i… pusto! To sandacz. Chyba nie ma drugiego takiego drapieżnika, którego pomimo wielu brań nie udaje nam się zaciąć. Ale są na to sposoby.

Autor: Wojciech Krzyszczyk dodano: 2017-09-16
Czerwone korale

Spontaniczne wypady nad nieznaną wodę cenię z kilku powodów. Mogę spotkać nowych ludzi, odkrywać miejsca wcześniej przeze mnie niepoznane, czy wreszcie muszę kombinować więcej niż na dobrze znanym łowisku, bo warunki nad wodą zazwyczaj zmuszają mnie do improwizacji. Do domu wracam z nowym bagażem doświadczeń.

Autor: Robert Adamski dodano: 2017-09-15
Solone bolenie

Marcin Ortel z Marinero jest znakomitym łososiowcem, ale nigdy wcześniej nie złowił bolenia, więc jego doniesienia o boleniach łowionych w Zatoce Gdańskiej przez jego znajomego kładłem na karb braku znajomości słodkowodnych gatunków. Bardziej stawiałem na jazie, których ponoć w Bałtyku ostatnio jest coraz więcej. Zdjęcia jednak nie pozostawiały żadnych wątpliwości. Pozostało wybrać się na zatokę z boleniowym sprzętem. 

Autor: Marek Szymański dodano: 2017-09-14
Zaszczupaczyć po staremu

"Wczesna jesień – czy to dobra pora na szczupaki? I tak, i nie. Nie, bo jeszcze zielsko nie opadło, kaczeńce jeszcze żywo zielone, rdesty ciągle mocne jak latem. Gdzie więc szukać ryb? Odpowiedź jest prosta – w trzcinach. Szczupaki są tam przez cały rok. Może o tej porze na okazy nie ma co liczyć, ale okazy trzeba było łowić wiosną, teraz mamy sobie połowić."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-09-13
Bolenie XXL

"Z całego sezonu boleniowego, który trwa od wiosny do późnej jesieni, październik jest miesiącem, w którym łowi się największe rapy. Nie jest to proste łowienie i nie każdy podejmie takie wyzwanie. Najtrudniejsze bowiem jest samo namierzenie boleni."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-09-12
Twarde przynęty okoniowe

W poprzednim numerze przedstawiłem grupę nowości w segmencie okoniowych przynęt miękkich. Dziś zajmę się dziedziną jeszcze większą, bardziej urozmaiconą i – moim zdaniem – ciekawszą, a mianowicie przynętami twardymi.

Autor: Rafał Mleczak dodano: 2017-09-11
Sum w tarle bez ochrony!

Rozporządzeniem z dnia 24 lipca 2017 r. Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej wprowadził na wszystkich wodach okres ochronny dla suma europejskiego od 1 stycznia do 30 maja, skracając tym samym ochronę suma na zdecydowanej większości wód o trzy miesiące, podczas których będzie on łowiony wyłącznie przez rybaków i szarpakowców. 

Autor: Marek Szymański dodano: 2017-09-10
Kalosze