Aktualności

Sortuj od:
Szczęśliwa przynęta

"Zawody Garmin Fishing Series 2017 na jeziorze Dadaj. Z kolegą teamowym łowimy komplet okoni przy znanym nam krótkim, wystającym podwodnym cyplu i postanawiamy, że teraz czas na zaliczenie szczupaka." 

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2017-10-03
Sumowe ciężary

"Wędkarze specjalizujący się w łowieniu sumów posługują się wieloma metodami połowu, a co za tym idzie – muszą mieć mnóstwo sprzętu, w tym pokaźną kolekcję ciężarków dedykowanych każdej metodzie. Zróbmy zatem mały przegląd sumowych obciążeń."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2017-10-02
W toni przy opasce

"Sandacz – ryba, która pobudza wyobraźnię wielu wędkarzy, a także moją. Choć to cwany przeciwnik, udało mi się zlokalizować sporo miejscówek, czas jego żerowania oraz dobrać przynęty. Odra potrafi nagradzać cierpliwych pięknymi okazami."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2017-10-01
Moja taktyka na komercję

Łowiska komercyjne są zazwyczaj dobrze zagospodarowanymi zbiornikami o bogatym rybostanie. Mimo sporej ilości ryb w wodzie warto pomyśleć nad strategią łowienia, by w pełni wykorzystać możliwości, jakie daje zadbana woda z porządnymi rybami. 

Autor: Paweł Daniec dodano: 2017-09-30
Vertical jigging

"W poprzednim miesiącu opisałem, co jest nam niezbędne, żeby zacząć przygodę z łowieniem wertykalnym, głównie sandaczy, ale także szczupaków i grubych okoni. W tym artykule skupię się na praktycznych poradach „jak łowić”, żeby nie popełniać błędów, a łowienie było efektywne."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2017-09-29
5 krążków

Spławikowe Mistrzostwa Świata Juniorów U15, U20 i U25

Złoto, 2 srebra i 2 medale brązowe przywieźli do kraju polscy juniorzy ze spławikowych mistrzostw świata 2017. To najlepszy wynik dla Polski w historii tej dyscypliny.

Autor: Adam Niemiec dodano: 2017-09-28
Łowimy wzdręgi

Wędkowanie na sztuczną muchę jest wielką frajdą. Wiedzą to wszyscy, którzy tego spróbowali. Często jednak słyszę skargi, że trudno komuś wędkować ze względu na dużą odległość do łowisk z rybą łososiowatą. Na co dzień wielu z nas nie ma szans wyskoczyć na kilka godzin, bo na długie wyjazdy brak czasu. Wszystkich tych kolegów chciałbym zachęcić do łowienia wzdręg.

Autor: Adam Sikora dodano: 2017-09-27
Daleko czy blisko?

Początkujący wędkarze mają niekiedy problem z wyborem odległości łowienia. Obawiają się popełnienia błędu. Wydaje im się, że łowienie blisko brzegu to łowienie nieskuteczne. Dla pewności zawsze zarzucają wędkę daleko. 

Autor: Tadeusz Zalewski dodano: 2017-09-26
Jak łowią mistrzowie?

Jakub Derlaga, Tarnów

indywidualny mistrz świata juniorów U20 2017

Październik to miesiąc intensywnych startów w zawodach, jednak każdą wolną chwilę poświęcam trenowaniu metody odległościowej. Najczęściej wybieram się nad Zalew Szymanowice. Celem moich wypraw są leszcze, bardzo częstym przyłowem są także jesiotry oraz karasie. 

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2017-09-25
Recepta na Żarnowiec

VII Spotkanie Miłośników Castingu

Spotkanie miłośników castingu w Willi Orfa nad Żarnowcem to świetna kameralna i przyjacielska  impreza, na której od kilku lat łowi się ryby powyżej metra. W tym roku na zestawach z multiplikatorem zameldowały się szczupaki 118, 107 i 104 cm. Taki wynik na zawodach to wyczyn, ale Żarnowiec przyzwyczaił nas już do dużych szczupaków, jawiąc się w przekazach medialnych  jako szczupakowe eldorado.

Autor: Marek Szymański dodano: 2017-09-23
Rekordowy żarłacz błękitny

W połowie lipca z łodzi Bite Adventures z Penzance w Kornwalii (Wielka Brytania) o ponad 19 kg został pobity dotychczasowy brytyjski rekord żarłacza błękitnego. Był on jednym z 77 sztuk, które złowili wędkarze z grupy Fin-Nor.

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2017-09-22
Jaskółki i wahadełka

"Nie ma powodów, by mieć jakieś zahamowania czy kompleksy, jeśli naszą uwagę podczas spinningowania skupimy na połowie okoni. Większość doświadczonych spinningistów koncentruje się na połowie wielkich, rekordowych ryb."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2017-09-21
Kalosze