Aktualności

Sortuj od:
Zrzut ciepłej wody w Koninie

Dla mnie sezon trwa cały rok. Nawet kilka wyjazdów w zimie ułatwia przetrwanie do wiosny. O tej porze roku wybieram się głównie na kanał zrzutowy elektrowni Pątnów w Koninie, gdzie woda jest znacznie cieplejsza niż gdzie indziej.

Autor: Robert Adamski dodano: 2018-01-01
Wiatr od wschodu – ryby chodu!?

"Każdy, kto miał do czynienia z wędkarstwem morskim, prędzej czy później spotkał się z powiedzeniem będącym tytułem niniejszego artykułu. Czy rzeczywiście sprawdza się ono na tyle, aby móc nazwać je prawidłem, które można zastosować wszędzie i w każdych okolicznościach?"

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2017-12-31
Cudowne tarlisko i zagadka ostatniego rzutu

Pierwszy śnieg kilka dni temu pobielił dolinę rzeki. Jeszcze tu i tam przebijają pastelowe, ciepłe barwy późnojesiennych drzew, ale w nadrzecznym obrazie dominuje już szarość i biel. 

Autor: Mikołaj Hassa dodano: 2017-12-30
Moje pstrągowe początki

"Od dłuższego czasu nosiłem się z zamiarem rozpoczęcia wędkarskiej przygody z pstrągami w pomorskich rzekach, więc kiedy wiosną wraz z kolegą Szymonem (doświadczonym pstrągarzem) wyruszyliśmy na pierwszy połów, byłem bardzo podekscytowany."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2017-12-29
Z muchą na głowacice

Trudno przewidzieć, jaką będziemy mieli w tym roku zimę. Jeśli jednak zostanie choć trochę czystej, niezamarzniętej wody, a przynęty nie będą grzęzły w śryżu, warto wybrać się na głowacice. Styczeń i luty to ostatnie miesiące przed okresem ochronnym, gdy możemy je jeszcze łowić. Jeśli wypatrzymy je w marcu i kwietniu, to prawdopodobnie będą już na gniazdach tarłowych i należy je zostawić w spokoju. Nawet gdy nie zabieramy żadnych ryb z łowiska.

Autor: Adam Sikora dodano: 2017-12-28
Jak łowią mistrzowie w styczniu?

Od 30 lat jeżdżę w styczniu na Słupię za trocią. Lubię rzekę w okolicach miejscowości Charnowo, Bydlino i Wodnica. Dużo chodzę, nie zatrzymuję się w jednym miejscu na więcej niż kilka rzutów. 

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2017-12-27
Okaz z Rybnika

Michał Szołtysek podczas swojej ostatniej zasiadki na Zbiorniku Rybnickim złowił wiele pięknych karpi, w tym okaz o masie 22,7 kg. Z 14 brań, jakie miał, wykorzystał aż 11, co jest bardzo dobrym wynikiem, zważywszy na ilość zaczepów na tym łowisku. 

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2017-12-26
Nordic fishing

Tak mnie jakoś naszło... Za chwilę Nowy Rok. Przed chwilą nowy Prezes PZW (przy okazji gratuluję i obserwuję). A przede wszystkim nowe wskazanie wagi łazienkowej. Mniejsze, znacznie mniejsze niż rok temu. Co, zazdrościcie, piwni oponiarze? To polecam zmodyfikowaną wersję nordic walking. Pakujcie się!

Autor: dodano: 2017-12-25
Wesołych Świąt!

W imieniu zespołu „Wędkarskiego Świata” życzę wszystkim obecnym i przyszłym Czytelnikom „Wędkarskiego Świata” radosnych świąt Bożego Narodzenia w duchu polskiej tradycji. 

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2017-12-24
Sezon trociowy na Drwęcy od 1 stycznia!

Jak nas poinformowano w ZO PZW Toruń, mimo pozytywnej opinii RDOŚ w Bydgoszczy oraz Ministerstwa Gospodarki Mirskiej i Żeglugi Śródlądowej, nie udało się ostatecznie udostępnić wędkarzom rzeki Drwęcy w dniu 31 grudnia na obszarze obrębu ochronnego od mostu w Lubiczu do ujścia. 

Autor: Marek Szymański dodano: 2017-12-23
Mały kotek i jego wielka wola przetrwania

Według ludowych podań w Wigilię zwierzęta mówią ludzkim głosem. Owszem, mówią, nie tylko w Wigilię, ale głosem nie tyle ludzkim, co zrozumiałym dla tych, którzy starają się ten głos usłyszeć i zrozumieć.  

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2017-12-23
Sylwester na trociach

Trociarze już przebierają wędkami nie mogąc się doczekać rozpoczęcia sezonu trociowego w rzekach . W tym roku na większości rzek rozpocznie się on 31 grudnia w niedzielę. Ale nie wszędzie gdyż na Słupi, troć wolno łowić dopiero od 1 stycznia, gdyż Słupia jest  obrębem ochronnym.

Autor: Marek Szymański dodano: 2017-12-22
Kalosze