Aktualności

Sortuj od:
Tania składka No Kill

Zarząd Okręgu PZW w Zamościu wprowadził na 2018 rok nowe, tanie składki „No Kill” na ochronę i zagospodarowanie wód, upoważniające do wędkowania bez prawa zabierania ryb.

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2018-01-14
Ryby słońca i wolnej wody

"Jeżeli zima nie jest za ostra, a małych i średnich rzeczek nie skuł lód, to luty jest dla mnie miesiącem, w którym chodzę za pstrągiem potokowym. (…) W tym okresie preferuję powolne schodzenie z prądem wody i obławianie atrakcyjniejszych miejsc poniżej mojego stanowiska."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-01-13
Największy karp świata

Gdy po raz pierwszy zobaczyłem zdjęcie olbrzymiego karpia syjamskiego, od razu wiedziałem, że chcę go złowić. Myśl o tej rybie kiełkowała jak malutkie ziarenko rzucone na urodzajną glebę. Im więcej zdjęć oglądałem, tym większe stawało się marzenie. Trzeba więc było przejść od marzeń do czynów. 

Autor: Adam Niemiec dodano: 2018-01-12
Wędkarski Świat 2/2018 - już jutro w punktach sprzedaży!

Już jutro znajdziecie WŚ 2/2018 w punktach sprzedaży!

A co w numerze? Zapraszamy na krótką prezentację: 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2018-01-11
3 pinki

Wynik wędkowania bardzo często zależy od tego, jak dobrze danego dnia potrafimy dopasować się do łowiska. 

Autor: Adam Niemiec dodano: 2018-01-09
Limity

Doświadczenia znad wody naszych Czytelników dostarczają mi wielu interesujących tematów, których sam nie byłbym w stanie wymyślić. Często są to problemy złożone, przy których wyjaśnianiu trzeba odwołać się do różnych przepisów. Dziś zajmę się limitami, a punktem wyjścia do tego zagadnienia niech będzie ciekawy list Pana Grzegorza z Warszawy.

Autor: Wojciech Koźmiński dodano: 2018-01-07
V Jesienny Puchar Klubów Effzett Predator Cup

"Zalew Zemborzycki to specyficzny zbiornik. Płaskie dno, płytka woda i bliskie sąsiedztwo miasta sprawiają, że niełatwo tu o dobre wyniki, nawet przy ustabilizowanej pogodzie. Jest to jednak rybna woda, co potwierdziły wyniki V edycji Jesiennego Pucharu Klubów, zorganizowanej przez lubelski Klub Spinningowo-Muchowy Fenix i Koło Haczyk."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-01-06
Całodobowe dyżury SAR wracają nad Bałtyk

"Od 1 stycznia wprowadzono zmiany w pełnieniu dyżurów przez załogi śmigłowców ratowniczych Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej (BLMW). Przywrócony zostaje drugi punkt dyżurowania śmigłowca SAR w systemie 24-godzinnym — podaje oficjalny portal BLMW."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-01-05
Krótkie czy długie? - Wybór wędziska do gruntówki

Przed zakupem pierwszej gruntówki warto zadać sobie pytanie, na jakim łowisku będzie wykorzystywana. Niezmiernie ważna jest długość feedera. Podpowiem, kiedy trzeba łowić długim wędziskiem, a kiedy krótkim.

Autor: Tadeusz Zalewski dodano: 2018-01-05
Słabiej niż zwykle na trociach

Tegoroczne otwarcie sezonu trociowego w rzekach rozczarowało. Jedynie Rega i Reda darzyły rybami, choć też ratowały się głównie srebrniakami, rybami co prawda najbardziej pożądanymi przez trociarzy, ale w rzekach kojarzonymi głównie z wiosną i latem. 

Autor: Marek Szymański dodano: 2018-01-04
Pozwólmy rybom wędrować

"Tekst ten jest w założeniu kontynuacją mojego artykułu z WŚ 5/2017, pokazującego negatywne skutki wyprostowania koryta rzecznego na przykładzie podwarszawskiej Rządzy. Tym razem bohaterką naszych rozważań będzie Jeziorka i jej dorzecze, a zajmiemy się innym, choć równie negatywnym w skutkach przejawem regulacji rzek – zabudową hydrotechniczną w postaci jazów i progów, uniemożliwiającą swobodne migracje ryb. Podobnie jak poprzednio pomogą w tym konkretne liczby."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-01-03
Plażowicz z podbierakiem

"8 sierpnia około godziny 16 przyjechałem nad Jezioro Obieżne w miejscowości Lubosz. Planowałem pobyt do następnego dnia. Chciałem między innymi przetestować nową wędkę Mikado UV 3,05. Rozstawiłem sprzęt i zobaczyłem pierwsze uderzenie na szczytówce. Coś wzięło na metodę. Jako przynętę zastosowałem 3-milimetrowy pellet halibut i do tego żółty pop up 8 mm."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-01-02
Kalosze