Aktualności

Sortuj od:
Przepadek sprzętu kłusowniczego i odpowiedzi na inne pytania

Zapraszam na kolejną porcję odpowiedzi na Wasze pytania.

W WŚ 9/2017 na stronie 88 znajdziecie odpowiedzi na następujące pytania:

Autor: Wojciech Koźmiński dodano: 2017-09-03
Łowisko Zajączków

Zajączków to zalane wyrobisko po wydobyciu piasku. Położone w okolicach Kazimierza Dolnego oraz Nałęczowa jest ciekawą propozycją na rodzinny wypad łączący wędkowanie i zwiedzanie.

Autor: Robert Adamski dodano: 2017-09-02
Twitching – sposób na sandacza i szczupaka

W poprzednim numerze pisałem o mniejszych woblerach twitchingowych. Ale prawdziwe emocje czekają nas podczas polowania na sandacze i szczupaki. Oczywiście pozbawione sensu będzie wypłynięcie na środek jeziora i machanie woblerami kilka metrów nad stokiem górki. Są jednak miejsca i pory, gdy użycie tej metody jest wskazane i przynosi efekty. 

Autor: Wojciech Krzyszczyk dodano: 2017-09-01
Efttex 2017 - wysyp dobrego sprzętu!

Największe targi wędkarskie w Europie – Efttex, odbyły się już po raz 36. Wśród ponad 200 wystawców z kilkudziesięciu państw nie zabrakło polskich firm.

Autor: Adam Niemiec dodano: 2017-08-31
Wczesna jesień bez koszyczka

Zapraszam Was na wędrówkę z gruntówką w poszukiwaniu jazi i kleni. Oprócz wędki trzeba zabrać ziarna do nęcenia i łowienia.

Autor: Tadeusz Zalewski dodano: 2017-08-30
Ostatnie trocie sezonu

Wrzesień to ostatni miesiąc sezonu. Staram się więc teraz bywać jak najczęściej nad trociowymi rzekami, żeby się wyłowić przed czekającym mnie długim postem i zwiększyć tym samym swoje szanse na spotkanie z ostatnimi wrześniowymi srebrniakami letnich troci i łososi.

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-08-29
Boleń rybą morską

W ostatnich latach zdarzały się przypadki złowienia boleni w Zatoce Gdańskiej, ale traktowane one były w kategoriach ciekawostek podobnych do sporadycznych połowów tołpyg, karpi i innych gatunków ryb typowo słodkowodnych. Ten rok pokazał jednak, że bolenie można łowić w Zatoce regularnie, i to w ilościach, jakich nie powstydziliby się najlepsi odrzańscy boleniarze. 

Autor: Marek Szymański dodano: 2017-08-28
Ojczym chrzestny

Witek jednym haustem przełknął pół szklanki zimnego piwa. Lekko czknął,przetarł ręką spocone czoło i spojrzał w stronę drogi, którą jechała czarna limuzyna. Auto mijało właśnie bramę udekorowaną olbrzymią tablicą Ośrodek Hodowlany „Rybi Raj”. Złośliwcy pewnie nazywaliby ośrodek Witka „Rybim Ryjem”, ale złośliwców nie było. Niechby jakiś spróbował. Betonowe sandałki i do jeziora.

Autor: Dariusz Dusza dodano: 2017-08-27
Grodzisko

Łowisko Grodzisko znajduje się około 15 km od centrum Częstochowy. W swoich wodach kryje wiele pięknych ryb: karpi, karasi, jesiotrów, amurów, sumów i szczupaków.

Autor: Adam Niemiec dodano: 2017-08-26
Nęcenie na klenie

Przyjęło się, że klenie to ryby wszystkożerne. Już wielkość ich pyska świadczy o tym, że mogą dużo zjeść. Co jednak lubią najbardziej?

Autor: Edmund Gutkiewicz dodano: 2017-08-25
Dźwięki wędki

Wędka może być źródłem różnego rodzaju dźwięków, które rozchodzą się w wodzie i mogą zniechęcać ryby do brań. Woda przenosi wszelkie dźwięki znacznie lepiej (dalej) niż powietrze, ponieważ w przeciwieństwie do powietrza jest prawie nieściśliwa. 

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2017-08-24
Przeproście trollingowców

Tym tekstem rozpoczynam cykl kilku artykułów, w których odniosę się do odpowiedzi ZO Mazowsze na wnioski kół umieszczone na stronie okręgu. Dlaczego akurat Mazowsze? Ponieważ jest to największy okręg, skupiający największą liczbę wędkarzy, a więc wnioski z kół można uznać za reprezentatywne dla całego Związku, natomiast odpowiedzi są przykładem dla władz wszystkich okręgów, jak nie należy na te wnioski odpowiadać. 

Autor: Marek Szymański dodano: 2017-08-23
Dargon