Aktualności

Sortuj od:
Załoga Andrzeja Zduna najlepsza!

Największe zawody łososiowe na Bałtyku Trolling Master Bornholm 2017 wygrała ukraińsko polska załoga na łodzi Stella dowodzonej przez Andrzeja Zduna. 

Autor: Marek Szymański dodano: 2017-05-03
Na pontonie w pojedynkę…

"Łowię z pontonu na jeziorach. Pewnego dnia pomyślałem sobie, że warto by spróbować wypłynąć na morze. Morze jest groźne i musimy odpowiednio wcześniej zadbać o wszystko, by bezpiecznie powrócić do przystani. W pierwszej kolejności sprawdzam kilka prognoz pogody oraz informuję kogoś, gdzie wypływam i o której zamierzam wrócić."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-05-02
Metoda magiczna

Wybrane modele wędzisk do metody mokrej muchy

Zgodnie z zapowiedzią sprzed miesiąca wybrałem kilka wędzisk, które sam testowałem i według mnie nadają się do metody mokrej muchy.

Autor: Mikołaj Hassa dodano: 2017-05-01
Piąty bieg

"Krzyśka Rózgę poznałem 2 lata temu, kiedy przyjęto mnie na praktyki studenckie do firmy, w której pracował. Oprócz kilku lat różnicy w metryce rozminęliśmy się w jeszcze jednej kwestii na etapie dojrzewania – ja pół życia spędziłem przed komputerem, on natomiast z wędką w ręce. Najprawdopodobniej właśnie przez to, z uczucia żalu, współczucia i może z grama osobistej sympatii postawił sobie za cel, żeby pokazać mi, co straciłem gapiąc się w ekran."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-04-30
Wirujące jazie

Tak naprawdę dopiero pod koniec kwietnia rozwijam nad rzeką wędkarskie skrzydła. Z reguły każdy dzień jest cieplejszy od poprzedniego, powietrze pachnie wiosną, przyroda rozkwita, a woda zaczyna tętnić życiem. Wszystko to sprawia, że człowiek chce być na łowisku jak najczęściej, bo nawet z samego obcowania z naturą czerpie przyjemność. 

Autor: Mateusz Porada dodano: 2017-04-29
Gwda poniżej Tarnowskiego Młyna

"Niewiele chyba jest na Pomorzu takich łowisk, gdzie na kilkukilometrowym odcinku rzeki istnieje możliwość złowienia na spinning troci wędrownej, głowacicy, pstrąga potokowego, bolenia, brzany, jazia, klenia, szczupaka i okonia, a przy tym presja wędkarska jest znikoma."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-04-28
Starorzecze

"Jednym z ciekawszych łowisk, które poznałem podczas wielu lat wędkowania, jest most na Warcie, na drodze z Łodzi do miejscowości Warta, jadąc przez Szadek."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-04-27
Na stopa

Łowienie na stopa przypomina nieco łowienie gruntówką. Jeśli prawidłowo skonstruujemy zestaw, właściwie dobierzemy masę obciążenia i dobrze ustawimy grunt, przynęta będzie nieruchomo leżała na dnie łowiska. 

Autor: Tadeusz Zalewski dodano: 2017-04-26
Boleń z wysokiej wody

"Maj to miesiąc, w którym podobnie jak wielu innych rzecznych spinningistów uganiam się za boleniami, odwiedzając przy tym przeróżne miejscówki mazowieckiej Narwi i Wisły."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-04-25
1 koszulka = 1 lipień dla Regi

Graff Ekoprojekt

Firma Graff wraz z Towarzystwem Miłośników Rzeki Regi zorganizowali ogólnopolską akcję 1 koszulka = 1 lipień dla Regi.

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-04-24
Spinningowy zestaw na wiosnę

"Maj otwiera prawdziwy sezon spinningowy w Polsce. Wraz z upływem kolejnych miesięcy będziemy mogli łowić coraz więcej drapieżnych gatunków zamieszkujących nasze wody."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-04-23
Z kupą na ryby

Odchody gołębie to dodatek, który od wielu lat jest dostępny w sklepach wędkarskich. Stosuje się go podczas połowu płoci.

Autor: Adam Niemiec dodano: 2017-04-22
Dargon