Aktualności

Sortuj od:
Wędka zjeżdża z podpórki

Wyjazd urlopowy nad Wisłę koło Płocka zaplanowałem na 11 sierpnia. Było bardzo słonecznie. Na początku zanęciłem łowisko kukurydzą, którą sam ugotowałem i odpowiednio doprawiłem. Miejscówkę znałem z lipcowego wypadu, podczas którego złowiłem 4 leszcze, karpia, krąpie i niewymiarowe certy. Około 20 m od brzegu głębokość wody wynosiła około 2,5 m. Rozłożyłem mocny sprzęt i zacząłem łowić na grunt z koszyczkiem o masie 100 g. Słońce schowało się już za drzewami, wiał północno-wschodni wiatr. Czekałem na branie i na przyjazd mojej partnerki oraz syna Damiana z rodziną.

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-04-29
Majówka we Władku

"Maj to doskonały czas na rozpoczęcie swojej przygody z surfcastingiem. Corocznie na plaży we Władysławowie 1 maja nasz klub organizuje otwarte zawody w wędkarstwie plażowym, w których chętnie biorą udział wczasowicze z różnych stron Polski."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-04-28
Już nic nowego nie kupię

"Każdy ma jakieś postanowienia noworoczne. Jedni postanawiają rzucić palenie, drudzy nauczyć się języka obcego, jeszcze inni uprawiać więcej sportu czy schudnąć. Postanowienia są potrzebne, bo wyznaczają nam nowe cele oraz pomagają nam zmienić siebie. Jako że w mijającym roku dosyć często słyszałem od żony, jak to dużo pieniędzy wydaję na swoje hobby, postanowiłem ograniczyć coroczne zakupy nowego sprzętu. Uderzyłem pięścią w stół i podjąłem decyzję: w tym roku już nic nowego nie kupię, uzupełnię tylko braki w sprzęcie."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-04-27
Łowić więcej od innych

Jens Koschnick, niemiecki wędkarz łowiący głównie na feeder, od kilku lat jest twarzą Browninga. Młody, ale na swoim koncie ma już zwycięstwa w najważniejszych zawodach na świecie. Wielki pasjonat wędkarstwa.

Autor: Adam Niemiec dodano: 2018-04-26
Grubo i jaskrawo na płyciznach

Majowy szczupak bywa kapryśny. Czasem trafienie do wody czymkolwiek kończy się braniem. Częściej jednak złowienie kilku sztuk wymaga sporego nakładu pracy. Odwołuję się wtedy do kilku instynktów tego drapieżnika naraz.

Autor: Wojciech Krzyszczyk dodano: 2018-04-25
Nizinne muchowanie

"Jako mieszkaniec centralnej Polski nie mogę sobie pozwolić na częste wyjazdy w góry. Raz, że do przejechania mam co najmniej 350 km, a dwa, że niełatwo trafić tam na dobre warunki i brania, szczególnie w okresie wakacyjnym. Przez ostatnie lata, przy okazji wyjazdów związanych z pomiarami terenowymi, mogłem jednak wędkować w różnych niewielkich rzekach, zbierając tym samym wiele obserwacji i spostrzeżeń."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-04-24
Majowy szczupak w głębokich zbiornikach

"Zbiorniki, w których łowię, charakteryzują się bardzo urozmaiconym dnem. W zależności od miejsca ich głębokość waha się od 2 do kilkunastu metrów. W maju skupiam się jednak głównie na płytkich półkach i ich kantach. Mój wybór nie jest przypadkowy. To właśnie w tych miejscach gromadzi się teraz  białoryb, a to oznacza dla szczupaków czas wielkiego żarcia."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-04-23
Cyfry

Boleniowo mi. Zielono ni. Bo leniwie mi.

Uwaliłem się na szeleszczące, wyschnięte trzciny. Bardzo wygodny materac, doskonale nadaje się na boleniową drzemkę. Boleniową drzemkę? Tak, bo dzisiaj wszystko jest boleniowe. Boleniowa pobudka o drugiej w nocy. Boleniowe śniadanie z boleniowym kubkiem kawy. Potem boleniowe pakowanie boleniowego auta i boleniowa podróż boleniową drogą na boleniowe ostrogi... Boleniowy boleniowy maj.

Autor: dodano: 2018-04-22
Szkółka w Obornikach Śląskich

W ubiegłym roku członkowie koła PZW nr 13 w Obornikach Śląskich wybrali nowy zarząd. Jednym z założeń nowej władzy było utworzenie szkółki wędkarskiej. 

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-04-21
Trzy i pół centymetra od trawy

"Każdy ma swój sposób na klenie. Mój wynika głównie z cech łowiska. Lubię łowić klenie przy trawach."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-04-20
Prowadzenie woblerów boleniowych

"Boleń, jak każda inna ryba, bywa chimeryczny. Czasem, kiedy nie chce żerować, nie pomagają ciągłe zmiany przynęt i szukanie tej jednej, która skusi nieaktywną rybę do brania. Wtedy może się okazać, że sukces tkwi w odpowiednim poprowadzeniu wabika."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-04-19
Wiosenna sucha mucha

Łowienie na sztuczną muchę, która swobodnie pływa na wodzie, to chyba sama kwintesencja wędkarstwa muchowego. Według mnie nie ma piękniejszej metody. 

Autor: Adam Sikora dodano: 2018-04-18
Kalosze