Aktualności

Sortuj od:
Szczytówka feedera

Większość wędzisk typu feeder kupuje się z dwiema, a częściej z trzema wymiennymi szczytówkami. Te szczytówki służą do sygnalizacji brań i mają jaskrawo pomalowaną końcówkę.

Autor: Tadeusz Zalewski dodano: 2018-05-30
Bolenianki, boleniówki i boleniowce

"W poprzednim numerze opisałem techniki prowadzenia boleniówek. Tym razem chciałbym przybliżyć Wam poszczególne przynęty boleniowe i podzielić je tak, abyście wiedzieli, które nadają się do konkretnego prowadzenia i miejscówki z poprzedniego mojego tekstu."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-05-29
Blisko brzegu

Czy tylko daleko od brzegu można łowić ryby? Oczywiście, że nie. Często zaledwie kilka metrów od brzegu znajdują się dobre miejscówki. Trzeba tylko je znaleźć i zanęcić.

Autor: Adam Niemiec dodano: 2018-05-28
Pożyczka

Gości miałem.

Lubicie, gdy Was ktoś odwiedza? Zapewne tak. Przecież gościnność to nasza narodowa cecha. Ponoć. Oczywiście też lubię podejmować gości, karmić ich, poić, rozmawiać i integrować się. Jestem istotą towarzyską. Ale...

Autor: dodano: 2018-05-27
Czerwcowe łososie na muchę

Czerwiec i okres wakacji to pełnia sezonu łososiowego w Skandynawii. Coraz więcej wędkarzy z Polski wyjeżdża tam, by zmierzyć się z tą piękną rybą. Kto raz zaliczył srebrną torpedę, najczęściej już nigdy nie może wyleczyć się z tej swoistej łososiowej „choroby”. Nie należy przy tym zwlekać z planowanym wyjazdem, bo dobre łowiska są coraz bardziej oblegane i trudno już o samotność nad wodą. W tym numerze więc kilka rad, które pomogą w sukcesie.

Autor: Adam Sikora dodano: 2018-05-26
Oczko

Ten niewielki na pozór element spławika ma bardzo duże znaczenie.

Oprócz spławików odległościowych i takich, gdzie żyłka idzie przez środek korpusu, wszystkie inne mają oczko. Jest to jeden z elementów „łączących” spławik z żyłką. Oczko najczęściej umiejscowione jest w górnej części korpusu, ale nie tylko.

Autor: Edmund Gutkiewicz dodano: 2018-05-25
Jak łowią mistrzowie?

Kamila Justa-Kowalska, drużynowa mistrzyni świata w spławiku 2016:

"Czerwiec to najlepszy okres na wędkowanie. Planuję wspólną wyprawę z mężem na akwen, gdzie łowiliśmy za czasów studenckich. Jest to jezioro Gorzechówko położone niedaleko Jabłonowa Pomorskiego w powiecie brodnickim w województwie kujawsko-pomorskim."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-05-24
Kapitalny karanks złowiony przez Polaka

Jarosław Płatek to wędkarz zakochany w tropikach. GT, czyli karanksy olbrzymie, łowił już w Egipcie na Morzu Czerwonym, w Kenii, na Malediwach, w Tanzanii, na Madagaskarze.

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-05-23
Przegląd miesiąca

Mówią, że od przybytku głowa nie boli. Może i tak, ale ja zawsze mam ból głowy właśnie w czerwcu i właśnie od nadmiaru możliwości. Za długi dzień, za dużo ryb, za dużo technik i za dużo wszystkiego. Dziś więc napiszę, czym wypełnię czerwiec, a właściwie czym bym wypełnił, gdyby mi się chciało ruszyć tyłek znad morza.

Autor: Marek Szymański dodano: 2018-05-22
Game Fishing na Florydzie

"Celem mojego wyjazdu na Florydę w lutym 2018 r. było wschodnie wybrzeże stanu. Jest tu bardzo dobrze rozwinięta sieć jednostek komercyjnych, z których można łowić ryby atlantyckie zamieszkujące przybrzeżne wody Florydy. Wystarczy wynająć łódkę i uzgodnić plan wędkowania z kapitanem."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-05-21
Biwakowa lista

Bagaż zabierany na wędkarską wyprawę to nie tylko sprzęt wędkarski. Zwłaszcza jeżeli spędzamy na łowisku dobę lub dłużej. Dlatego trzeba się tak przygotować do wyprawy, by czas nad wodą spędzić we względnym komforcie i spokojnie skupić się na łowieniu.

Autor: Paweł Daniec dodano: 2018-05-19
Bolenie biorą na ducha

Jest czerwiec 2014 r. Janówka przyszła trochę za wcześnie, ale cud, że w ogóle przyszła, gdyż młodsi wędkarze nie znają już tego pojęcia. Na szczęście wielka woda powoli opada, a że w czerwcu trudno usiedzieć w domu, jedziemy z Szymonem nad Wisłę. 

Autor: Marek Szymański dodano: 2018-05-18
Kalosze