Aktualności

Sortuj od:
25 h na dobę

Zagraniczne wyprawy zawsze kojarzyły mi się z czymś niesamowitym. Gdy nie było mnie na nie stać, mówiłem, że to nie dla mnie, po co mi to. Później zrozumiałem, że to tylko kwestia stanu umysłu. Chcę, to jadę, nie chcę, to nie jadę. Finanse nie mają większego wpływu, gdy się chce. Pierwszą zagraniczną wyprawę zaliczyłem nad Rodan. Klasyczny liść od losu, czyli tydzień bez puka. Ale teraz będzie inaczej.  Jedziemy nad Pad. Ale im dowalimy.

Autor: Krzysztof Rózga dodano: 2018-07-10
Karpie na bałałajkę

"Jest sporo wędkarzy, którzy bardzo lubią wędkarstwo podlodowe. Niektórzy wręcz wolą łowienie z lodu od łowienia letniego. Ja bardzo lubię wędkarstwo podlodowe oraz lubię łowić karpie. Wpadłem na pomysł, żeby to połączyć i móc łowić wędką podlodową przez cały rok."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-07-09
Sumowy zestaw spinningowy

"Lato to dla wielu wędkarzy czas suma. Nasz największy rodzimy drapieżnik to bardzo silny przeciwnik, wymagający mocnego sprzętu. W tym odcinku chciałbym zatem opisać Wam, jak powinien wyglądać niezawodny zestaw spinningowy na suma, za pomocą którego można bezpiecznie wyholować kilkudziesięciokilogramową rybę zarówno z łodzi, jak i z brzegu."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-07-08
Jaskółka na urlopie

"Słoneczny bezwietrzny dzień, powierzchnia wody wygląda niczym potężne lustro, które nagle zostaje załamane atakiem drapieżnika i uciekającej w panice drobnicy. Takie widoki możemy zaobserwować głównie latem, łowiąc na jeziorze w czasie urlopu, ale nie zawsze umiemy się dobrać do tak polujących ryb."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-07-07
Z batem na rzeczne ryby

"Aby łowić w rzece ładne ryby, nie trzeba sięgać po tyczkę lub feeder i zarzucać przynęty daleko od brzegu. Często wystarczy bat z jednym zestawem. Trzeba tylko wybrać odpowiednie miejsce i porę dnia."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-07-06
Wędkarski Świat 8/2018 - już jutro w punktach sprzedaży!

Już jutro znajdziecie WŚ 8/2018 w punktach sprzedaży!

A co w numerze? Zapraszamy na krótką prezentację: 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2018-07-05
Niezły prezent

"Caspe, zbiornik zaporowy na rzece Ebro. Mekka poławiaczy sumów, eldorado poszukujących licznych i dużych sandaczy. Od 5 do 12 kwietnia przebywaliśmy w polskiej bazie wędkarskiej nad Ebro z nadzieją na spore emocje i wędkarski dreszcz. Warunki bytowe, sprzętowe znakomite. Opieka przewodnika – modelowa." 

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-07-01
Jezioro Smolno

To wyjątkowe łowisko położone w województwie zachodniopomorskim w gminie Wałcz zauroczyło już niejednego karpiarza. Trzy lata trwały przygotowania zbiornika dla wędkarzy. Właściciele postawili na komfort odwiedzających to jezioro. Dlatego stworzono tylko 5 stanowisk, co na 17-hektarowym akwenie daje olbrzymie możliwości, jeśli chodzi o rozmieszczenie zestawów.

Autor: Robert Adamski dodano: 2018-06-29
Kleszcze – mały intruz, wielkie zagrożenie!

Kleszcze stanowią zagrożenie od marca do późnej jesieni. Ich aktywność rozpoczyna się wczesną wiosną, w dokładnie wtedy, gdy temperatura wzrasta powyżej 5° Celsjusza. Szczyt wiosennej aktywności pajęczaków przypada na okres od marca do końca maja, a kolejny przypada na koniec lata i późną jesień. Najbardziej rozpowszechniony w Polce i Europie jest kleszcz pospolity i stanowi on potencjalnie największe zagrożenie dla zdrowia człowieka.

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-06-28
Na smużaka i narybek

"Latem klenie lubią agresywnie atakować z efektownym pluskiem na powierzchni wody. To jest główny powód, który mnie do nich przyciąga. Wieczór to zdecydowanie moja ulubiona pora dnia."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-06-27
Majowa przygoda

"Na pytanie, jaka ryba najbardziej kojarzy ci się z majem, chyba każdy wędkarz morski z naszego regionu odpowiedziałby: belona! W pierwszej dekadzie tego miesiąca, wiedząc, że w pobliżu Rozewia pojawiły się pierwsze morskie „bociany”, postanowiłem wybrać się tam na mały, spinningowy rekonesans. Po cichu liczyłem też na spotkanie z jakąś lekko już spóźnioną trocią…"

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-06-27
Łowisko Kamień

Wędkowałem w wielu łowiskach w całej Europie, ale muszę przyznać, że jeszcze nigdy nie byłem nad wodą, w której pływa tak wiele dużych karpi. To bez wątpienia mój najlepszy dzień w życiu, jeśli chodzi o łowienie dużych karpi na spławik – tak wizytę na Kamieniu podsumował mój przyjaciel Lee Kerry.

Autor: Adam Niemiec dodano: 2018-06-26
Kalosze