Aktualności

Sortuj od:
Nowy pomost na Wiśle

Od 16 maja w małej miejscowości Smoszewo w gminie Zakroczym można cumować kajaki i łódki mniejsze i większe.

Pomost o wymiarach 7 na 15 metrów stanął przy plaży w Smoszewie, która położona jest wzdłuż nadwiślańskiej skarpy. Od teraz każdy kto płynie Wisłą ma możliwość przycumowania do pomostu i spędzenia miłego czasu na plaży, rozpalenia ogniska a w razie deszczu schronienia się w drewnianej altance.

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-06-06
Sklep Wędkarski RAVEN FISHING jest jeszcze bliżej centrum!

Od 1 czerwca 2017 roku RAVEN działa w nowej lokalizacji.

Adres nowej siedziby to ul. Wolska 44 w Warszawie!

Z okazji tej przeprowadzki mamy dla Was konkurs na naszym Facebooku i kasę na wędkarskie zakupy do wygrania!  

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-06-05
Włochy- rzeka PO – Andy`s Wallercamp

Tegoroczny wyjazd na najdłuższą i największą rzekę północnych Włoszech omal nie okazał się totalną porażką sumową ze względu na zerową aktywność ryb. Niestety warunków bądź czynników wpływających na żer nikt nie jest w stanie przewidzieć. Z informacji zasięgniętych od miejscowych wędkarzy wynikało, że niestety wiosna tego roku jest słaba, co ma oczywiście ogromny wpływ na sumowe żerowanie.

Autor: Tomasz Kurnik dodano: 2017-06-05
Statut PZW po „drobnej” kosmetyce

Działacze PZW mogą sobie teraz wypłacać składkowe pieniądze praktycznie bez żadnych ograniczeń.

15 marca bieżącego roku odbył się w Warszawie Nadzwyczajny Krajowy Zjazd Delegatów Polskiego Związku Wędkarskiego, który został zwołany w celu rozpatrzenia i wprowadzenia zmian w Statucie PZW. Sporo się mówiło i pisało o tym Zjeździe przede wszystkim dlatego, że rozpoczął się on w atmosferze wędkarskiego protestu wymierzonego w nieakceptowaną przez większość wędkarzy politykę i działania Zarządu Głównego PZW, skutkiem których nasze rodzime wody śródlądowe świecą pustkami. 

Autor: Wojciech Koźmiński dodano: 2017-06-04
Pstrągowa perełka zza Śnieżki

Kontynuując opisy sudeckich łowisk zapraszam dziś w dolinę czeskiej rzeki Úpa, która jest ważnym górskim dopływem Łaby.

Autor: Mikołaj Hassa dodano: 2017-06-03
Wczasowiczu, przygotuj się na wędkowanie w morzu

"Okres przedwakacyjny to doskonały czas, by zacząć przygotowania do urlopu, a co za tym idzie – sprawdzić, czy w okolicy, gdzie się zatrzymamy, można coś złowić. Zawodnicy z naszego teamu głównie łowią na plażach gminy Władysławowo, bo tu, w naszej ocenie, jest najwięcej ryb. Jeśli jeszcze nie wybraliście miejsca na tegoroczny urlop, nic nie stoi na przeszkodzie, byście spróbowali połączyć przyjemne z pożytecznym i całą rodziną przyjechali do Władysławowa."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-06-02
Cwane i mądre

Rzecz będzie o dzieciach, ale nie o tych, które grzecznie łowią uklejki z pomostu, czyli tam, gdzie jest ich miejsce, lecz o tych nieco starszych, bezczelnie prezentujących brzany, bolenie, sandacze, a nawet sumy – wszystkie duże, i to duże bez wyciągania łap i szerokiego kąta. Od wędkarskich celebrytów te dzieciaki różni jeszcze to, że ich ryby na każdym zdjęciu są inne.

Autor: Marek Szymański dodano: 2017-06-01
Silne uderzenie

"To było piękne zakończenie całkiem udanego sezonu 2016. Popołudnie, 28 grudnia 2016 r. Pogoda tego dnia nie napawała optymizmem – wysokie ciśnienie ponad 1020 hPa i słońce raczej nie są idealnymi warunkami do połowu szczupaków."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-05-31
Eko Farma Żelechów

Łowisko o krystalicznie czystej, szmaragdowej wodzie umiejscowione pośród lasów. Nazywane perełką województwa lubelskiego. Kompleks znajduje się w miejscowości Huta Zadybska około 90 km od Warszawy i 22 km od Lublina. 

Autor: Robert Adamski dodano: 2017-05-30
Po szkole – na leszcza!

"W czerwcu, po szkole, gdy jest ładna pogoda, wybieram się z moimi kolegami połowić leszcze. Najczęściej spotykamy się na plaży w okolicach Rozewia, ponieważ jest to chyba najmniej oblegana przez turystów plaża."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-05-29
Kicz

Klęczę przy starej wierzbie pochylonej nad rzeką. W lesie panuje cisza, tylko kawałek dalej na wysokim świerku przysiadł kos i przemawia do świata. Naiwniak, nie wie, że teraz trzeba mieć konto na fejsbuku. No, przynajmniej na Twitterze. Kos na Twitterze?

Autor: Dariusz Dusza dodano: 2017-05-28
Komfort łowienia

"Podczas łowienia okoni na spinning w Warcie stwierdziłem, że istnieje ścisła współzależność wyników połowu i warunków atmosferycznych. Najgorsze wyniki miałem podczas zimnych i deszczowych dni oraz w dniach upalnych. Natomiast w dniach, kiedy ja czułem się dobrze, i okonie brały najlepiej."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-05-27
Dargon