Aktualności

Sortuj od:
Co dalej z PZW?

Do napisania tego artykułu skłoniły mnie istotne zmiany, które w ostatnim czasie zachodzą w organizacji rybactwa i wędkarstwa w naszym kraju. Przyszło mi do głowy, że na kanwie tych zmian mógłbym zaprezentować Czytelnikom swoje przemyślenia dotyczące dalszych losów PZW i ocenić, czy możliwe byłyby w naszym Związku zmiany organizacyjne, których efektem byłoby lepsze i bardziej korzystne dla wędkarzy gospodarowanie naszymi wodami śródlądowymi.

Autor: Wojciech Koźmiński dodano: 2018-02-11
Piątka czy dziesiątka

Zakup silnika spalinowego do łodzi to poważne i kosztowne przedsięwzięcie, więc powinien spełnić kilka warunków czyniących ten zakup optymalnym. (…) Odpowiedzmy sobie zatem na pytanie, kiedy wystarczy nam piątka, a kiedy warto zainwestować w silnik 10-konny...

Autor: Marek Szymański dodano: 2018-02-10
Marcowe miejscówki

Wielka rzeka w marcu. Teraz jeszcze większa. Szarobura, spieniona, pozornie nieprzystępna. Ryby jednak już są. Żerują po zimie, by najeść się przed tarłem. Tylko trzeba poszukać ich w odpowiednich miejscach. (…)

Autor: Paweł Daniec dodano: 2018-02-09
Wędkarski Świat 3/2018 - już jutro w punktach sprzedaży!

Już jutro znajdziecie WŚ 3/2018 w punktach sprzedaży!

A co w numerze? Zapraszamy na krótką prezentację: 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2018-02-08
56 tysięcy łososi bezpośrednim zagrożeniem zdrowia człowieka!

W poniedziałek 5 lutego została uszkodzona sieć w hodowli łososia Marine Harvest w Neroy w gminie Trondelag.

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-02-07
Karaś ze żwirowni

"Żwirownia Byczeń-Bartniki to bardzo ciekawe łowisko. To właśnie tam 2 września 2017 roku wybrałem się na ryby wraz z moimi dwoma wujkami. Nad wodą zameldowaliśmy się około 20.00. Po krótkiej organizacji łowiska zarzuciliśmy wędki."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-02-06
Jak łowią mistrzowie w lutym?

Emilia Kondrusik, Białystok spławikowa kadra kobiet PZW

Przełom stycznia i lutego to moment, w którym chwytam w rękę bałałajkę i poszukuję dużych zgrupowań leszczy. 

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-02-05
Rybakowi wolno więcej

Wędkarzy obowiązuje okres ochronny troci w morzu od 15 września do końca listopada. W tym czasie całe brzegi w Gdyni-Orłowie obstawione są trociowymi siatkami. Rozporządzenie Ministra Rolnictwa z 6 lipca 2015 r. nic nie mówi o połowach komercyjnych, tylko o rybołówstwie rekreacyjnym. Czy rybaków nie obowiązuje okres ochronny troci? - pyta pan Jerzy z Gdyni. 

Autor: Wojciech Koźmiński dodano: 2018-02-04
Wczasy były super!

"W 2017 roku wczasy spędziliśmy całą rodziną na Mazurach nad Jeziorem Wulpińskim, w miejscowości Siła niedaleko Olsztyna. Łowiliśmy z pomostu. Miejsce przez kilka dni było nęcone kukurydzą."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-02-03
Dobry wist

Otwarcie sezonu łososiowego jest zawsze takie samo. Zawsze wyczekane, a pierwsze branie jest naprawdę pierwsze i przeżywa się je tak, jakbyśmy nigdy wcześniej łososia nie złowili. I fajnie, jeśli to branie jest, choć pierwszy rejs w sezonie jest piękny nawet wtedy, gdy nic nie bierze. 

Autor: Marek Szymański dodano: 2018-02-02
27,4 kg i zasiadka życia

Niecodzienna zasiadka Włodka Juźwińskiego z teamu Carponline to nie lada wyczyn. Liczba złowionych ryb oraz ich wielkość to marzenie chyba każdego z nas. Sam łowca zdziwił się i z niedowierzaniem obserwował to, co działo się na tej chimerycznej wodzie. Oto relacja łowcy:

Autor: Robert Adamski dodano: 2018-02-01
Trocie bez napinki

"Tylko nieliczna grupa wędkarzy może pochwalić się złowieniem troci, a jeszcze mniejsza może powiedzieć, że robi to w miarę regularnie. Dlatego chyba warto się zastanowić, w czym tkwi przyczyna tego zjawiska i co ewentualnie można zrobić, aby spotkania z trocią były częstsze."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-01-31
Dargon