Aktualności

Sortuj od:
Wędkarski Świat 9/2017 - już jutro w punktach sprzedaży!

Już jutro znajdziecie WŚ 9/2017 w punktach sprzedaży!

A co w numerze? Zapraszamy na krótką prezentację: 

(Kliknij w aktywny link, aby przeczytać skrót artykułu.)

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-08-10
Bolenie w Zatoce Gdańskiej!

W najnowszym numerze WŚ już niebawem przeczytacie informację o boleniach łowionych w Zatoce Gdańskiej. Sprawdziliśmy z Szymonem tę informację. Są i biorą na tyle powtarzalnie, że w październikowym numerze podam trochę technicznych szczegółów jak się przygotować na morskie bolenie. 

Autor: Marek Szymański dodano: 2017-08-09
Godzina z pstrągiem

"Wszystkie maje i czerwce w ciągu ostatnich kilkunastu lat poświęciłem na skandynawskie wojaże. Przerzucanie wielkich pilkerów, gum i dżerków przyniosło wiele pięknych ryb. W tym sezonie postanowiłem jednak wrócić do moich wędkarskich korzeni."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-08-08
Okonie z betonu

"Jeżeli wybieracie się na urlop nad nasze morze i zamierzacie wędkować, a z jakichś przyczyn nie chcecie lub nie możecie zaczynać przygody z surfcastingiem czy wypływać kutrem na dorsze, pozostaje jeszcze łowienie okoni na terenie portów."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-08-07
Takiego dużego to on tu nie widział…

"Dwa weekendy upalnego sierpnia zapowiadały się wędkarsko ciekawie. Najpierw kierunek Bieszczady. Do celu 600 km, a tam spotkanie z Darkiem Małyszem i Piotrem Mireckim w poszukiwaniu brzany. Małe „Invadery” od Dorado są wyjątkowe, ale San obdarzył tylko pojedynczymi braniami brzan chimerycznie reagujących na upał. Był też spory kleń."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-08-06
Norweskie karpie Michała Kamińskiego

Czy można złowić karpia w krajach skandynawskich? Jeszcze niedawno było to nie do pomyślenia. Z pewnością warunki pogodowe nie sprzyjają karpiom w osiągnięciu takich rozmiarów jak ich europejskie odpowiedniki, które często przekraczają masę 20 kg. Złowienie tam ryby przekraczającej 10 kg to spory sukces dla karpiarza. 

Autor: Robert Adamski dodano: 2017-08-05
BZZZyki

"Jest środek lata. Tym razem zaspałem i zamiast być nad rzeką o świcie, to jak „rasowy” spinningista dojeżdżam na miejsce po ósmej. Zatrzymuję auto na międzywalu, otwieram drzwi i na dzień dobry dwa bąki wpadają mi do środka. Patrzę dookoła i jak zwykle tylko krowy na horyzoncie – chyba nikt oprócz mnie nie wierzy w tę miejscówkę. Coś przelatuje koło mojego ucha, zaraz znowu i jeszcze raz. Owady. Tysiące owadów." 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-08-04
Wakacyjne karpie Kasi, Karola i Kacpra

Kasia Kozłowska i Karol Wiatrowski - dwoje młodzieżowych reprezentantów Polski na zawody World Carp Classic Junior 2017, które odbędą się w dniach 19-21.10.2017 r. na łowisku Wraysbury Lake w Anglii, spotkało się na Łowisku Jarosławki, aby wspólnie przetrenować czynności związane z łowieniem karpi.

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2017-08-03
Sumowy żartowniś

"Kolorowy ołów z oczami, frędzelki, gumki i koraliki, a pod tym wszystkim schowana potężna kotwica – to wszystko składa się na teaser, nowy typ przynęty coraz chętniej stosowany przez sumiarzy. Teaser wyewoluował od podwieszanych pod obciążeniem rosówek i pociętych w paski kalmarów. Umiejętnie podany teaser potrafi skusić wielkiego wąsacza, a są dni, że jest bardziej skuteczny niż żywiec."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-08-03
Przynęta ostatniej szansy

Znam setki okoniowych przynęt sprawdzających się w określonych warunkach, dziesiątki, po które sięgam regularnie, i pojedyncze perełki, które często są dla mnie ostatnią deską ratunku. Do takich przynęt mogę zaliczyć wirujące ogonki, których odmienność, atrakcyjna praca i przede wszystkim skuteczność praktycznie mnie nie zawodzą. 

Autor: Rafał Mleczak dodano: 2017-08-02
Twitching – wzięte z natury

Naśladowanie rannej ryby, która w panice ucieka przed drapieżnikiem – tak w skrócie można opisać metodę łowienia znaną spinningistom jako twitching. Aby jednak skutecznie łowić w ten sposób, potrzebny jest nam dobry wobler, tzw. twitchbait. Jak więc spośród tysięcy dostępnych na rynku woblerów, wybrać ten, który będzie się nadawał?

Autor: Wojciech Krzyszczyk dodano: 2017-08-01
Pismo Rzecznika Prasowego Okręgu PZW w Zielonej Górze w sprawie artykułu „Pilnowali zjazdu zamiast wód”

Otrzymaliśmy pismo podpisane przez Panią Beatę Gacek, Rzecznika Prasowego Zarządu Okręgu PZW w Zielonej Górze, z prośbą o opublikowanie go w trybie sprostowania. 

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2017-08-01
Dargon