Aktualności

Sortuj od:
Metrowy łosoś Julki

Metrowym łososiem zadebiutowała na morzu Julia Szymańska. Holowała rybę od początku do końca przy asyście załogi Marinero II  w składzie: Marcin Ortel - skipper, Rafał Tkacz oraz Marek i Szymon Szymańscy. 

Autor: Marek Szymański dodano: 2015-05-09
Garmin Fishing Series 2015 – kilka słów od Tomka

Miałem przyjemność być i sędziować.
Podczas tegorocznej majówki na jeziorze Dadaj odbyły się największe zawody wędkarskie w Polsce. O ich randze stanowiły nie tylko nagrody, ale przede wszystkim zaproszeni zawodnicy oraz goście specjalni. Część oficjalną poprowadził znany aktor Robert Czebotar.

Autor: Tomasz Kurnik dodano: 2015-05-08
Wędkarz trafiony cegłą!

Wędkarze legalnie łowiący na jeziorze Roś zostali przedwczoraj brutalnie zaatakowani przez ludzi wyglądających na rybaków! Gdy słucham relacji Krzysztofa Ficnera, członka zarządu koła PZW Biała Piska, ciarki chodzą mi po plecach. Pan Krzysztof opowiada, jak przedwczoraj 5 maja, wybrał się z kolegą na ryby na jezioro Roś.

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2015-05-07
Manipulacji (rzecznika ZG PZW) ciąg dalszy – komentarz WŚ

Rzecznik prasowy ZG PZW Andrzej Zieliński usiłuje za cenę swej dziennikarskiej reputacji odwrócić uwagę od rybackich praktyk swoich mocodawców, ostatnio pod tym oto linkiem na oficjalnej stronie ZG PZW:

http://www.pzw.org.pl/zgpzw/wiadomosci/112628/60/manipulacji_ciag_dalszy

Rzecznik Andrzej Zieliński stwierdza mianowicie, że „dorobek redakcyjnej akcji pt. Stop sieciom w PZW” to „w sumie kilkaset ankiet”. 

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2015-05-06
Majówka w towarzystwie szczupaków

Podczas tegorocznej majówki łowiłem szczupaki w niedużych, pozbawionych presji jeziorach. Dobrze znaleźć kawałek wody, na której nie trzeba się ścigać i można w spokoju poświęcić się swojej pasji.

Autor: Rafał Mleczak dodano: 2015-05-06
Kolejne sieci

"Witam, wiem, że państwo prowadzicie kampanie STOP SIECIOM w PZW przesyłam zdjęcia z miejscowości Swornegacie ujście jeziora Karsin do rzeki Brdy. Zastanawiam się, co można zrobić, aby zakazać tak rabunkowej gospodarki."

Informacja i zdjęcia od Grzegorza - dziękujemy!

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-05-05
Zawody Garmin rozstrzygnięte!

Wygrał zespół Gwda Fishing Team w składzie Sławomir Czajkowski i Andrzej Buś, który złowił również największą rybą zawodów – szczupaka 104 cm. 

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2015-05-04
Majówkę spędziłem na morzu

Niestety dla mnie majówka skurczyła się do jednego dnia, a spędziłem go na Zatoce Gdańskiej. Pogoda była i śmieszna i straszna – przechodzące deszcze na przemian ze słońcem i zmieniający się co kilka godzin kierunek wiatru spowodował, że łososie brały półgębkiem i tylko głęboko, z windy. 

Autor: Marek Szymański dodano: 2015-05-03
Duże ryby na zawodach Garmin!

Pierwsza tura zawodów Garmin na jez. Dadaj rozstrzygnięta. Końcówka dnia przyniosła spore emocje, bo ruszyły się większe szczupaki. 

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2015-05-03
Karpiowa majówka Adama

1 maja wybrałem się z kolegami nad łowisko w Ossowie. Zamierzaliśmy przetestować nowe mini kulki Browninga i Lorpio oraz pellet Dynamite Baits. Chcieliśmy sprawdzić kilka wariantów nęcenia i łowienia przed niedzielą. Bowiem 3 maja na łowisku w Ossowie odbędą się coroczne zawody „Memoriał Jerzego Turka”. 

Autor: Adam Niemiec dodano: 2015-05-02
Zawody Garmin rozpoczęte!

W sobotę 2 maja o 11.00 na jezioro Dadaj wypłynęła armada około 90 łodzi. Obowiązuje formuła C&R.  

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2015-05-02
Dadaj, Garmin i szczupaki

W pierwszomajowy weekend będę pracował – wybieram się nad jezioro Dadaj na objęte patronatem medialnym Wędkarskiego Świata zawody spinningowe Garmin, z których zamierzam przygotować reportaż do WŚ. 

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2015-05-01
Kalosze