Aktualności

Sortuj od:
Nagrody od KONGER’a czekają!

Na FB zaczynamy dziś zabawę z KONGER’em. Rozmawiać będziemy o Waszych doświadczeniach z gumami tej firmy. Czekamy na info o modelach, które szczególnie polecacie i cenicie.

Bądźcie aktywni, bo do wygrania mega paka i 10 zestawów. 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-07-05
Dwa dorodne sumy

Dwie kapitalne ryby na pokładzie Marka.

To nie był łatwy początek sezonu, tym bardziej, że na mazowieckiej Wiśle sumowy sezon trwa już od maja. Jednak takie dwie ryby wystarczą by następny miesiąc pływać bez brania lub nie pływać wcale.

Mniejszy sum - 198 cm - wziął Markowi na "Czaplę" Tomka Miernika, natomiast większego - 227 cm - Jacek Wargocki złowił na baryłkę Bonito. 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-07-03
Czas na sumy!

Wczoraj w Polsce ruszył sezon sumowy!

Ja swój sezon zaczynam dużo wcześniej we Włoszech. Analizując adekwatne okresy wiosenne 2014 i 2015 stwierdzam, że nie ma dwóch takich samych okresów sumowych.

W ubiegłym roku swój sezon tradycyjnie zacząłem od włoskiej rzeki PO.

Autor: Tomasz Kurnik dodano: 2015-07-02
Wędkarski BIG JUMP!

Klub Gaja zaprasza wszystkich miłośników rzek do włączenia się do akcji BIG JUMP, europejskiej inicjatywy na rzecz czystych rzek, pełnych ryb. Aby wyrazić swoje poparcie, wystarczy 12. lipca o godzinie 15.00 wejść do wody.

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-07-01
W tym tygodniu bawimy się z Lowrance

Kochani do wygrania są czapeczki oraz echosonda LOWRANCE ELITE 3x

Zapraszamy Was do skorzystania z letniej promocji na echosondy Lowrance. Informacje na ten temat znajdziecie na plakacie w galerii poniżej. Zachęcamy Was również do tworzenia własnych map batymetrycznych akwenów po których pływacie.

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-06-28
Ryba z "ludzkimi" zębami

„Rybę, w której paszczy znajdowały się zęby przypominające ludzkie, złowiono w New Jersey. Nikogo nie pogryzła, ale mogła wyrządzić o wiele większe szkody. Wierzy się, że jej przysmakiem są... męskie jądra."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-06-26
Początek sezonu na Turawie

Takiego otwarcia sezonu sandaczowego nie było na Turawie już od wielu lat. Ostatnio przytrafiło mi się to może z  10 lat temu. Wtedy jak i teraz złowienie kilkunastu miarowych sandaczy nie było czymś trudnym do osiągnięcia.

Autor: Tomasz Kurnik dodano: 2015-06-25
Petycja u prezesa - nadal cierpliwie czekamy na odpowiedź...

"28 kwietnia bieżącego roku w Domu Wędkarza w Warszawie delegacja redakcji Wędkarskiego Świata, po wcześniejszym umówieniu się, wręczyła petycję Stop Sieciom w PZW Panu Prezesowi ZG PZW. Nie wiemy, jak się do niej ustosunkuje ZG PZW, nie wiemy też, kiedy to zrobi. Oczywiście wiemy, kiedy powinien to zrobić, bo o tym mówi Statut Związku, ale… póki co, cierpliwie czekamy na odpowiedź. Obecnie mamy jedynie nieoficjalne stanowisko ZG wyrażone w w tekście pt. „Manipulacji ciąg dalszy …” zamieszczonym 30 kwietnia 2015 r. na stronie internetowej ZG PZW. Pozwoliłem sobie poniżej odnieść się do najważniejszych tez Pana Rzecznika."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-06-24
Tworzymy Wędkarski Świat dla Was i z Wami

Spławik, spinning, trolling, grunt, karpie, mucha, morze. Najnowocześniejszy sprzęt, bajecznie łowne techniki łowienia, topowe przynęty i zanęty oraz nasze najlepsze łowiska z domieszką antypodów. Jedyne oficjalne Rekordy Polski w Długości Ryb rejestrowane również elektronicznie – prosto znad wody. Osobna klasyfikacja medalowa dla juniorów!

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-06-23
Ankieta na temat sandacza na portalu WŚ

Od trzech tygodni na naszej stronie www.wedkarskiswiat.pl dostępna jest ankieta dotycząca sandaczy.

Pytanie brzmi:

"Mieliście już w tym sezonie na kiju wymiarowego sandacza?"

Tylko 21% respondentów odpowiedziało TAK. Wynik ten pozostawiamy bez komentarza.

Ankieta jest dostępna do końca czerwca. Zachęcamy do udziału w badaniu. 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-06-22
XVI zawody Wędkarskie Aktorów im. Mariana Łącza

15 czerwca na stawach Rancha pod Bocianem w Przypkach koło Tarczyna rozegrano XVI zawody Wędkarskie Aktorów im. Mariana Łącza. Ryby dopisały. Łowiono głównie karpie. Największego 6840 g złowił Sławomir Głazek. Aktor Teatru Polskiego łowił najlepiej (22 060 g) i wygrał zawody. Drugi był Robert Czebotar (18 840 g), a na najniższym stopniu podium stanęła Jolanta Mrotek (10 400 g). Organizatorzy szczególnie dziękują Edmundowi Gutkiewiczowi za wsparcie i pomoc w organizacji oraz Elżbiecie i Ryszardowi Brzozowskim za sprawne poprowadzenie i sędziowanie zawodów. Sponsorem wędkarskim była firma Mistrall.

Autor: Adam Niemiec dodano: 2015-06-21
Pierwsze kutry wyławiają sieci-widma

Rusza akcja wyławiania przez polskich rybaków zagubionych sieci rybackich w polskich wodach Morza Bałtyckiego. Kilkadziesiąt kutrów wyruszy z nadbałtyckich portów na wyznaczone przez ekspertów obszary, aby poszukiwać i wyławiać te niebezpieczne dla ryb, ptaków i ssaków morskich sieci. Inicjatorzy projektu liczą, że uda się wyłowić do 350 ton tak zwanych sieci-widm – informuje organizacja ekologiczna WWF Polska.

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-06-20
Kalosze