Aktualności

Sortuj od:
Dobra rybka nie jest zła

"Zauważyłem w ostatnich latach, że łowienie sandaczy na martwe lub żywe rybki to temat tabu. W mediach istnieje mało opisów technik połowu sandaczy na przynęty naturalne. Z jednej strony rozumiem taką sytuację – łowienie sandaczy z rybką na haczyku to zabójcza broń dosłownie i w przenośni. Jestem jednak zdania, że jeśli dana metoda jest zgodna z obowiązującymi przepisami i regulaminem, to nie jest zła, a jedynie człowiek korzystający z niej nieumiejętnie lub nieetycznie podlega krytyce. W tym artykule chciałbym przedstawić Wam mój sposób na jesiennego sandacza z rzeki."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-10-16
Jedziemy na łososie!

Wędkarstwo łososiowe od kilku już lat kojarzy się przede wszystkim z morzem, w którym łososie spędzają większą część swojego życia, intensywnie żerując. Atrakcyjność łososiowego trollingu i wielkie ryby łowione przez łososiowców, przy dość ostrych rygorach finansowych, formalnych i mentalnych, jakie należy spełnić, by własną łodzią wypłynąć w morze, doprowadziły do stworzenia rynku rejsów komercyjnych.

Autor: Marek Szymański dodano: 2018-10-15
Brzany potrzebują ochrony!

Brzanowy sezon wydłużył się ze względu na ciepłą jesień, ale już teraz mogę się pokusić o jego podsumowanie. Na Sanie, moim ulubionym łowisku, brały ryby grubsze niż w zeszłym sezonie – większość brzan złowionych przez mnie na spinning mieściła się w normach medalowych WŚ, a największa miała 76 cm. 

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2018-10-14
Triki na haczyku

Gdy ryby nie biorą, trzeba pokombinować z przynętami. I to nie tylko z rodzajami lub zapachami, ale również ze sposobami ich podania. Na przykładzie białych robaków i konserwowej kukurydzy pokażę, w jaki sposób te najpopularniejsze przynęty stwarzają szerokie możliwości różnorodnego podania ich rybom. (…)

Autor: Paweł Daniec dodano: 2018-10-13
Poszukać twardego dna

„Jesień to bez wątpienia czas spinningowych żniw. To dobry czas na wszystkie drapieżniki, ale ja w tym okresie głównie uganiam się za sandaczem, wielkim sandaczem! Tak było rok temu i w tym artykule postaram się Wam opisać, co mi się sprawdziło i na co warto zwrócić uwagę. (…)"

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-10-12
Wędkarski Świat 11/2018 - już jutro w punktach sprzedaży!

Już jutro znajdziecie WŚ 11/2018 w punktach sprzedaży!

A co w numerze? Zapraszamy na krótką prezentację: 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2018-10-11
Pokorna bezczelność

"Sum nie jest rybą dla każdego. Jeśli ktoś powie, że wystarczy mocna wędka, to powiem, że nie wystarczy. Nie wystarczy ani wędka, ani kołowrotek, ani kwoków dziesięć… Jeśli chcesz zacząć łowić sumy, musisz być bezczelnie pokorny."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-10-08
Ładny początek sezonu

"Początek sezonu sandaczowego to zawsze coś niezwykłego. A w Okręgu Legnickim to również pierwszy dzień, w którym można pływać po zbiornikach wodnych dopuszczonych do łowienia ze środków pływających. W tym roku mogliśmy cieszyć się tym przywilejem trochę wcześniej, bo już 31 maja."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-10-07
Zarząd Główny PZW mówi stop sieciom skrzelowym?

ZG PZW apeluje do okręgów PZW, aby ryby złowione podczas odłowów kontrolnych były wypuszczane z powrotem do wody. Ciekawe, czy władze okręgów PZW podporządkują się temu „stanowisku” naczelnej władzy PZW, skoro okręgi jako osoby prawne są całkowicie niezależne od ZG w kwestii gospodarowania w swoich obwodach rybackich, ponieważ mają podpisane z RZGW osobne umowy.

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2018-10-05
Jak łowią mistrzowie?

Tomasz Drewniak, Dynów, drugi trener reprezentacji Polski kadetów (U15) w spławiku:

Październik to dla mnie łowienie w rzece. Na rzeszowskim odcinku Wisłoka pojawiają się grube jesienne płocie, certy i świnki. 

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-10-04
MAŁE RZEKI POTRZEBUJĄ POMOCY

23 września, z okazji Światowego Dnia Rzek, fundacja WWF Polska zainaugurowała rekrutację do ogólnopolskiego programu „Strażnicy rzek WWF”, który docelowo ma chronić dziedzictwo przyrodnicze blisko 150 tysięcy kilometrów polskich rzek. Według szacunków organizacji, co najmniej 80% krajowych rzek zostało przekształconych przez człowieka. „Strażnicy rzek WWF” to największa, po „Błękitnym Patrolu WWF”, akcja fundacji pozwalająca zaangażować lokalne społeczności
w ochronę ekosystemów. Do programu można przystąpić poprzez zgłoszenie w specjalnym formularzu na stronie www.straznicy.wwf.pl.

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-10-03
W październiku łowię dorsze

"W październiku nastawiam się na dorsze. Łowię je metodą surfcastingową z plaży. W tym okresie w przybrzeżnych partiach wody pojawiają się masy małych rybek podobnych do miniwęgorzy – tubisów. To dzięki nim wiecznie nienajedzone dorsze podążają na płycizny, by łatwo i szybko móc najeść się do syta."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-10-02
Dargon