Aktualności

Sortuj od:
Sandaczowe karczowiska

Najskuteczniejszym sposobem łowienia drapieżników jest podawanie im przynęty tam, gdzie są! Ta oczywista prawda jest często lekceważona przez wędkarzy, którzy zarzucają przynętę w przypadkowe miejsce, licząc na powtarzalne efekty.

Autor: Wojciech Krzyszczyk dodano: 2019-08-24
Obozy sumowe

Sumiarstwo stało się dla mnie główną wersją wędkarstwa. Spędziłem wiele godzin na poszerzaniu wiedzy teoretycznej i przede wszystkim praktycznej. Setki dni nad wodą i poznawanie sumowych zwyczajów. Kiedy, gdzie i co je najbardziej przyciąga?

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2019-08-18
Ankieta dotycząca turystyki wędkarskiej na terenie powiatu szczecineckiego

Wygraj weekendowy pobyt w Centrum Konferencyjnym Zamek, w komnatach, które goszczą najbardziej zacnych gości odwiedzających Szczecinek.

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2019-08-16
Dragon dystrybutorem produktów Strike Pro w Polsce

Znany światowy producent przynęt, tajwańska firma Evergrass International, właściciel marki Strike Pro, podpisał nową umowę dystrybucyjną w Polsce. Uzgodniono, że Design-Fishing Sp. z o.o., właściciel marki Dragon, zajmie się dystrybucją produktów Strike Pro na terenie Polski od stycznia 2020.

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2019-08-13
Street Fishing Poland - Wrocław

Druga sobota czerwca była prawdziwym świętem dla miłośników łowienia w mieście. Aż 262 spinningistów zebrało się nad brzegiem Odry we Wrocławiu, by walczyć o tytuł najlepszego wędkarza pierwszej tegorocznej edycji zawodów Street Fishing Poland.

Autor: Rafał Mleczak dodano: 2019-08-13
Bośnia i Hercegowina

Dzikie Góry Dynarskie poprzecinane dolinami w kształcie litery V a w nich rzeki z krystalicznie czystą wodą. Bośnia i Hercegowina to kraj piękny i malowniczy. Górzysty teren, wpływ śródziemnomorskiego powietrza sprawiają, że czujemy się tu wyjątkowo dobrze i nawet pod koniec października oddychamy pełną piersią. Znajdują się tutaj rzeki, które populacją dzikich, naturalnie rozmnażających się pstrągów i lipieni potrafią zadziwić nie jednego podróżnika wędkarskiego. Całość tworzy istny, nie tylko wędkarski, raj na ziemi. Czy aby na pewno tak jest?

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2019-08-06
Muchowy boleń

Moja przygoda z boleniami zaczęła się stosunkowo późno. Być może spowodowane to było pozorną trudnością w połowie tego gatunku. Co prawda na początku zmagań towarzyszył mi spinning, ale poniższy tekst będzie dotyczył, w moim mniemaniu, wyższej szkoły jazdy czyli oczywiście metody muchowej.

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2019-07-30
Zaporowe bolenie

Lato w pełni. Większość z nas już dawno zapomniała o majowych wyprawach za rzecznymi boleniami. W tym roku powódź pozmieniała plany wielu wędkarzom rzecznym i chociaż nasze ukochane rapy były chimeryczne, ryby wyjeżdżały i to dosyć regularnie. Zupełnie inaczej wygląda to na zaporówkach.

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2019-07-26
Spinningowy Belly Boat

W poprzednim numerze mieliście okazję przeczytać obszerny tekst na temat wędkarstwa muchowego z Belly Boat. Ja podzielę się swoimi spinningowymi doświadczeniami.

Autor: Wojciech Krzyszczyk dodano: 2019-07-21
Zamknąć sezon pstrągowy

W sierpniu nad niewielkimi pstrągowymi rzekami wędkarze bywają z rzadka. W niektórych pstrąg występuje naturalnie, inne zostały nim zarybione przez człowieka. Płyną przez lasy, łąki i tylko czasem ocierają się o zabudowania niewielkich miast lub wsi. Obecnie są one zaliczane do rzek górskich. To właśnie moje ulubione łowiska.

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2019-07-17
Hardy? Waftersy? A może jednak POP-UP?

Kiedy zaczynałem swoja przygodę z wędkarstwem karpiowym, większość technicznych określeń związanych z tą dziedzina była dla mnie po prostu niezrozumiała. Wielokrotnie podczas rozmów bardziej obytych w temacie kolegów zastanawiałem się nad słownictwem, jakiego używali. Czy to był szyfr? Zawsze po powrocie do domu starałem się zasięgnąć języka, by rozwiązać kwestie butgripów, rod restów, line alignera i innych.

Autor: Robert Adamski dodano: 2019-07-12
Podstawy budowy zestawu wyczynowego (1)

Rozpoczynanie zawodniczej kariery nie jest dla młodych wędkarzy łatwe. Koła wędkarskie i kluby, w których działaczom zależy na edukacji najmłodszych, cieszą się dużym zainteresowaniem. Niestety, są też organizacje, które nie przykładają należytej uwagi do promowania sportu wędkarskiego wśród młodzieży.

Autor: Edmund Gutkiewicz dodano: 2019-07-06
Kalosze