Aktualności

Sortuj od:
Krążki z chleba

Łowienie ryb na chleb jest stare jak świat. Muszę przyznać, że sam pierwsze ryby łowiłem na kulkę z chleba. Później zacząłem używać innych przynęt. 

Autor: Adam Niemiec dodano: 2018-02-24
Klips i dętka

Wędkarskie porzekadło mówi – „gdzie patyki, tam wyniki”. Dlatego nie obawiajmy się łowić w miejscach, gdzie są zaczepy. 

Autor: Tadeusz Zalewski dodano: 2018-02-23
Technika przygotowania zanęt

Konsystencja mieszanki zanętowej często bywa o wiele ważniejsza od jej smaku i zapachu.

Autor: Tadeusz Zalewski dodano: 2018-02-22
Waggler na żyłce

Jak montuje Pan waggler na żyłce?

Edmund Gutkiewicz odpowiada na Wasze pytania. 

Autor: Edmund Gutkiewicz dodano: 2018-02-21
Jak łowią mistrzowie?

"W marcu, jeśli tylko zejdzie lód, wybieram się na flagową wodę Mazowsza, czyli Kanał Żerański. Jest to bardzo dobre łowisko do poćwiczenia każdej metody przed rozpoczynającym się sezonem wyczynowym. Najbardziej lubię łowić metodą odległościową, która coraz częściej przydaje się na zawodach najwyższej rangi." 

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-02-20
Ciepłe tuńczyki

Większość ryb jest zimnokrwista, czyli temperatura ich ciała wynosi mniej więcej tyle, ile temperatura wody. To nie dotyczy tuńczyków. Temperatura ich ciała zazwyczaj jest wyższa od temperatury wody.

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-02-19
Głębinowe dorsze

O niektórych technicznych aspektach łowienia dorszy w północnej Norwegii wspominałem już w reportażu „Nordkapp i okolice” w numerze 6/2017 WŚ, ale szczegółowa analiza obrazów, które zarejestrowała moja podwodna kamera, zaowocowała nowymi wnioskami dotyczącymi łowienia dorszy na dużych głębokościach.  

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2018-02-18
Nęcarka na lince

Podczas łowienia na feeder stosuje się małe i średnie koszyczki. To oznacza, że jednorazowo podaje się w łowisko niedużą porcję zanęty i przynęt. Co zrobić, gdy przed łowieniem trzeba obficie zanęcić łowisko? Można skorzystać z procy lub sięgnąć po specjalny zestaw do nęcenia.

Autor: Adam Niemiec dodano: 2018-02-17
Kulka

Śmierdziel czy owoc? Duża czy mała? Zrobiona samemu, a może kupna? Zauważyłem, że wielu młodych adeptów sztuki karpiowej często zadaje tego typu pytania odnośnie do wyboru odpowiedniej kulki proteinowej. Możliwości jest wiele…

Autor: Robert Adamski dodano: 2018-02-16
Na razie jazie

Zima, zima i po zimie. Marzanna utopiona albo zaraz popłynie. Jakieś pstrągi były łowione, ale bez szału. Jako że dookoła mnie płyną liczne nizinne rzeczki, żal nie połazić wiosną i nie podziurawić wody. Tylko odwieczny, coroczny problem… Gdzie jest moje jaziowe pudełko… znowu…

Autor: Krzysztof Rózga dodano: 2018-02-15
Street Fishing w mieście rowerów

Rzeki i kanały większych miast to całoroczne łowiska ryb drapieżnych. Wielu wędkarzy od lat wykorzystuje potencjał wielkomiejskiego wędkarstwa, realizując swoją pasję w pobliżu miejsca zamieszkania. Jednak dopiero na przestrzeni ostatnich lat, gdy na terenie naszego kraju pojawiło się pojęcie ,,Street Fishing”, spinningowanie w mieście stało się modnym, nowoczesnym stylem wędkarstwa, który każdego roku zyskuje na popularności. 

Autor: Rafał Mleczak dodano: 2018-02-14
Trudne marcowe pstrągi

„(…) W marcu dobre są odcinki łąkowe graniczące z odcinkami leśnymi albo te, które tylko po jednej stronie rzeki mają drzewa, dzięki czemu do środowiska wodnego dociera sporo światła. Na takich odcinkach szybciej budzi się życie, dlatego jeżeli stan wody na to pozwala, to na nich skupiam się w tym miesiącu..."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-02-13
Dargon