Aktualności

Sortuj od:
Brzany lubią upał

Nie jestem ciepłolubny. Temperatury powyżej trzydziestu stopni Celsjusza działają na mnie, jak przyducha na ryby. Wyjątek robię dla brzan, bo one ewidentnie lubią upał. Dla nich w lipcu poświęcam osobisty komfort. Inne ryby nie mają takiej tajemnej siły.

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2019-06-14
Metoda dla cierpliwych

Są wariaci wertykalni, którzy posiadają wszystkie nowinki tej metody i udogodnienia nowoczesnego wędkowania. Nie zawsze jednak potrafi to zastąpić wyszlifowany w praktyce zmysł wędkarski i wyczucie przynęty, dopasowanej do warunków nad łowiskiem.

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2019-06-08
Wychowałem spinningistę

Miałem okazję łowić rekordowe ryby, poznawać wspaniałych ludzi i stawać na podium najważniejszy chimprez wędkarskich. Jednak nigdy nie odczuwałem większej satysfakcji niż wtedy, gdy będącz dzieciakami nad wodą, widziałem ich radość z każdej ryby. Jeśli kiedykolwiek czułem się spełniony wędkarsko, to właśnie podczas takich wypraw.

Autor: Wojciech Krzyszczyk dodano: 2019-06-04
Tyczka vs rzeczna przepływanka

Rzeczne wędkowanie nies ie wiele niespodzianek. Każde skuteczne zacięcie może przynieść emocjonujący hol. Od rzecznej przepływanki, tyczki i skróconego zestawu rozpoczęła się moja wędkarska przygoda.

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2019-05-31
Wędka spinningowa. Jak dobrać optymalną długość?
Na radość z łowienia wpływa wiele czynników – w tym jakość i dopasowanie wędki do twoich potrzeb. Podpowiadamy, jak wybrać wędzisko o odpowiedniej długości.
Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2019-05-30
Dystansowa przepływanka

Dzikie, nieuregulowane rzeki o zmiennej głębokości mają swój urok i w zależności od specyfiki miejsca, można w nich spotkać klenie, jazie, leszcze, płocie, krąpie i inne ryby spokojnego żeru. Łowię je metodą przepływanki, a gdy interesujący fragment wody znajduje się w większej odległości od brzegu, sięgam po bolonkę.

Autor: Edmund Gutkiewicz dodano: 2019-05-28
Odkrywać nowe

Z pewnością każdy z nas ma swoją karpiową perełkę, jedną a może dwie, które trzyma gdzieś głębokow sercu tylko dla siebie. Miejsce z wielkimi rybami, oazę spokoju, w której podczas życiowej gonitwy najzwyczajniej w świecie odpoczywa.

Autor: Robert Adamski dodano: 2019-05-26
Jeziorowe zatoki

Choć każde jezioro różni się ukształtowaniem dna, średnią głębokością i specyfiką, można znaleźć pewne cechy wspólne dla wielu z nich. Są to charakterystyczne miejsca, nie bez przyczyny tak chętnie odwiedzane przez spinningistów.

Autor: Rafał Mleczak dodano: 2019-05-18
Jętka majowa na Pomorzu

Okres rójki jętki majowej w Polsce północnej przypada głównie w drugiej połowie maja. Na południu Polski są one mało intensywne i nie skupiają takiej uwagi ryb i wędkarzy.

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2019-05-15
Okonie z miejskiej dżungli

Pracujesz? Studiujesz? Nie masz samochodu? A może nie masz czasu na dłuższy wypad na ryby? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na którekolwiek pytanie, to znaczy, że Street Fishing jest idealną formą wędkarstwa dla Ciebie!

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2019-05-11
Anatomia miejscówki - płytkie szczupaki

Jako dzieciak od tego właśnie zaczynałem. Pobliskie grajdołki i wyrobiska pożwirowebyły moimi głównymi łowiskami. Nie łowiłem okazów, ale szczupaków i okoni nigdy nie brakowało. Po wielu latach powróciłem do takiego łowienia. Trochę przez presję na dużych akwenach i trochę z przekory.

Autor: Wojciech Krzyszczyk dodano: 2019-05-07
Spinningowy oldschool

Pudełko współczesnego spinningisty wypchane jest głównie gumami i woblerami. Pogoń za wędkarską modą nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. Warto jednak zrozumieć, czym kierowali się nasi ojcowie i dziadkowie łowiąc piękne ryby na żelastwo. Dzisiaj na warsztat weźmiemy obrotówki.

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2019-05-04
Decathlon