Aktualności

Sortuj od:
Blaszka i mormyszka

"Wędkarstwo podlodowe to dobry wybór dla spinningistów, którzy nie mogą zimą łowić swoich ulubionych drapieżników z racji obowiązujących okresów ochronnych oraz pogody, która sprawia, że większość zbiorników wodnych pokrywa się lodową taflą. W tę trudną i martwą pod względem wędkarskim dla wielu porę roku z powodzeniem można łowić okonie, będące głównymi zdobyczami wędkarzy podlodowych."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-12-13
Dużo czy mało?

Taktyka długotrwałego nęcenia musi być dopasowana między innymi do wielkości łowiska. Na małej parkowej wodzie na otwarcie nie wsypiemy przecież kilku wiader pelletu lub ziaren, bo może to przynieść efekt odwrotny do zamierzonego. Dlatego najpierw trzeba określić wielkość zbiornika – duży czy mały – i na tej podstawie zdecydować, ile karpiowego żarełka powędruje do wody.

Autor: Robert Adamski dodano: 2018-12-12
Łosoś za łososiem

Łososiowy rejs, gdy ryby biorą, jest wspaniałą przygodą, podczas której przy okazji można się nieźle spocić zarówno przy holach ryb, jak i przy przestawianiu zestawów. Dla łososiowców ciekawsze są jednak te dni, kiedy ryby nie biorą na standardowe zestawy, zmuszając do poszukiwań i kombinacji. ...

Autor: Marek Szymański dodano: 2018-12-11
Przygoda z grubym lodem

„Zimą 2018 r. spędziłem miesiąc na łowieniu ryb metodą podlodową 4000 km od Polski – w kazachstańskiej Karagandzie. Zima tam sroga, a grubość lodu nierzadko przekracza metr. Podczas mojego pobytu sięgała 120 cm."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-12-10
Trudne pstrągowe początki

Ciepły grudzień zazwyczaj zwiastuje doskonałe wyniki w styczniu. Ryby po odbytym tarle szybciej wracają do kondycji i żerują często i nierzadko przez cały dzień. Rzeka rzece nierówna i nie w każdej wszystko przebiega tak samo. Na moich nizinnych rzekach pstrągowych pośniegowa woda przepływa szybciej niż np. na Sanie czy Dunajcu. 

Autor: Wojciech Krzyszczyk dodano: 2018-12-09
Gazociąg relacji Tłocznia Rembelszczyzna - Elektrociepłownia Żerań

GAZ-SYSTEM S.A. informuje, że w związku z budową gazociągu relacji Tłocznia Rembelszczyzna - Elektrociepłownia Żerań, 

zachodni brzeg Kanału Żerańskiego, w granicach Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawa oraz Gminy Nieporęt, na długości ok. 10 km będzie częściowo niedostępny.

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-12-08
Ożywić wobler

"Na pewno macie w swojej kolekcji kilka woblerów, które w ogóle nie chodzą albo nie pasuje Wam ich praca i przez to leżą gdzieś na dnie pudła. Jest kilka sposobów, żeby taki wobler naprawić albo wręcz ożywić jego pracę, by stał się killerem."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-12-07
Kolorowe plemniki

Często się zdarza, że nawet najlepsza miejscówka, zapewniająca dotychczas obfite połowy, staje się z dnia na dzień „bezrybiem”, a przynęty-pewniaki przestają nagle działać. Dzieje się tak dlatego, że ryby to nie pływające kawałki mięsa przeznaczone na patelnię, lecz inteligentne organizmy, które bardzo szybko uczą się unikać niebezpieczeństw – zwłaszcza tych, z którymi spotykają się najczęściej.

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2018-12-07
Wędkarski Świat 1/2019 - już jutro w punktach sprzedaży!

Już jutro znajdziecie WŚ 1/2019 w punktach sprzedaży!

A co w numerze? Zapraszamy na krótką prezentację: 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2018-12-06
Nie chcę dyrektyw, ustaw i rozporządzeń

Urzędnicy raz po raz serwują nam jakieś mniej lub bardziej mądre dyrektywy, ustawy i rozporządzenia, mające chronić środowisko naturalne. Ostatnio rozgorzała unijna dyskusja na temat nadmiernej ilości plastiku i środków mającym temu przeciwdziałać. Ma nie być plastikowych torebek, patyczków do uszu, słomek do napojów, być może za tym pójdą inne obostrzenia. 

Autor: Marek Szymański dodano: 2018-12-04
Sumowe kruczki – łowienie stacjonarne

"To nie będzie zwykły tekst, tylko zbiór porad i rozwiązań, które ułatwią nam łowienie stacjonarne sumów. Wiele z tych patentów jest bardzo prostych, ale zwykle jest tak, że zanim staną się proste, trzeba wiele czasu i nerwów stracić, by do nich dojść. Poniżej znajdziecie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, które dostaję od znajomych na facebooku i od Czytelników."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-12-03
Srebrna torpeda

"Wrzesień to dla mnie długo oczekiwany czas urlopu. W drugim dniu tego miesiąca postanowiłem wybrać się nad Odrę. Skupiłem się na bajkowym odcinku tej rzeki w miejscowości Siekierki w województwie zachodniopomorskim. Pogoda dopisywała, słoneczko przebijało się przez chmury, drobnica pluskała przy główkach, co jakiś czas pogoniła ją jakaś większa ryba."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-12-02
rapala pike program