Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Karp Koi 18,2 kg – nowy rekord Polski

rekord karpia

Na moją skrzynkę mailową trafił prawdziwy hit. Kolorowe marzenie o wadze 18,2 kg, złowione na jeziorze Hermanowo przez Adama Stolpa (Team Bandit Carp). Zapraszam do relacji z połowu.

Wakacje to z reguły najbardziej pracowity okres w mojej firmie. W końcu musiałem zrobić sobie przerwę i podładować akumulatory. Oczywiście z karpiami w tle. Spragniony kontaktu z naturą postanowiłem odwiedzić pobliskie jezioro Hermanowo. Zasiadkę zaplanowałem na połowę sierpnia z nadzieją, że upały trochę odpuszczą i coś połowię. Po przyjeździe rozstawiłem klamoty i zabrałem się za sondowanie miejscówek. Łowisko wydawało się na pierwszy rzut oka łatwą do rozgryzienia zagadką, ale niestety tak nie było. Woda miała 22oC, a ryb na ekranie echosondy jak na lekarstwo. Postanowiłem, że dwa zestawy powędrują na pierwszą półkę o głębokości 3,5 m, a trzecim kijem spróbuję obłowić głębsze partie jeziora. Postawiłem zestaw na głębokości 5 m, gdzie ryb było zdecydowanie więcej. Podejrzewałem, że to drobnica, ale trzeba było kombinować. Na dwie pierwsze miejscówki poszedł mój tajny miks z pokruszonymi kulkami oraz PVA podczepionym do haka nr 4 ze stajni Nasha. Ostatni to zgoła odmienna taktyka. Domysły, że odbicia z echa mogły być związane z małymi rybami, dały mi do myślenia i po szybkiej analizie, wrzuciłem w to miejsce kilogram kulek 20 mm, które wcześniej nasączyłem – Hot Strawbery od Bandit Carp. Na włos założyłem to samo. Spodziewane ochłodzenie nie nadeszło. Gorące, ciężkie powietrze nie pozwalało na oddech pełną piersią. Pomimo to byłem szczęśliwy, w końcu byłem nad wodą. Po obfitym obiadku postanowiłem się zdrzemnąć. Zasypiając, kątem oka obserwowałem wodę, która wydawała się martwa. Po chwili błogą ciszę przerwał pierwszy spław w zanęconym kulkami miejscu.

Ciąg dalszy artykułu autorstwa Adama Stolpa na stronie 60 WŚ 01/2020.

Zachęcamy również do prenumeraty Wędkarskiego Świata – szczegóły tutaj.

Zobacz też:

Obserwuj nas

ZOBACZ TAKŻE

PODOBNE POSTY

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Miesięcznik Wędkarski Świat – Oprócz nowoczesnego wędkarstwa, na łamach “WŚ” propagujemy zdrowy styl życia, ciekawe formy rekreacji, turystykę krajową i zagraniczną.