Close this search box.
Search

Garmin Fishing League – Finał 2019

garmin fishing league

Rywalizacja finałowa pierwszego ligowego sezonu Garmin Fishing League odbyła się w dniach 22 – 23 listopada na jeziorze Dzierżno Duże w województwie śląskim. Jest to zbiornik NO KILL, objęty całkowitym zakazem łowienia z jednostek pływających, otwarty jedynie dla najlepszych zawodników klasyfikacji generalnej GFL. Nie zabrakło emocji i wielkich ryb!

Do rywalizacji stanęło 21 najlepszych teamów, które podczas czterech edycji zawodów GFL zdobyły największą liczbę punktów. Dodatkowo wystartowała drużyna Mikado Fishing Team Saira, która podczas ostatniej imprezy wylosowała Dziką Kartę. Finał był zwieńczeniem całego sezonu 2019, podczas którego zawodnicy rywalizowali na czterech różnych łowiskach. Mieli okazję sprawdzić się w maju na jeziorze Orzysz, w lipcu powalczyć z turawskimi sandaczami, we wrześniu spróbować okiełznać Jezioro Sławskie a w październiku udowodnić, że w Jeziorze Zegrzyńskim są jeszcze ryby. W finale wszystkie drużyny zgłosiły zdobycze, w 21 drużynach złowionych zostało: 14 sandaczy, 29 szczupaków i aż 205 okoni. Zwyciężyła drużyna Podatnicy (Krzysztof Kostrzewa i Piotr Konopka) łowiąc 3 sandacze, 2 szczupaki i 9 okoni. Drugie miejsce zajął team Bad Boys (Paweł Wojciechowski i Rafał Stankiewicz), którzy zgłosili 3 sandacze, 3 szczupaki i 11 okoni. Na trzecim miejscu uplasowała się ekipa Mepps Team Polska II (Adam Chojnacki, Przemysław Cypryjański), łowiąc 4 szczupaki i 13 okoni.

Ciąg dalszy artykułu na stronie 68 WŚ 01/2020.

Zachęcamy również do prenumeraty Wędkarskiego Świata – szczegóły tutaj.