Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Street Fishing w Poznaniu WARTA & MALTA

zawody street

W niedzielę 22 września w Poznaniu odbyły się zawody, w których wzięło udział 300 spinningistów! Do ich dyspozycji była przepływająca przez miasto rzeka Warta oraz Malta, czyli niewielkie jezioro w centrum Poznania, które podlega na co dzień całkowitemu zakazowi połowu.

Druga tegoroczna edycja zawodów z cyklu Street Fishing Poland, która miała miejsce w stolicy Wielkopolski, była dla uczestników wielką niewiadomą. To dlatego, że dzięki zaangażowaniu organizatorów, miasto udostępniło wędkarzom na czas rozgrywania imprezy Jezioro Maltańskie. Woda nie poddana presji wędkarskiej, dawała nadzieję na dobre wyniki, jednak wiadomość o całkowitym spuszczeniu wody z łowiska przed kilkoma laty, zasiała wśród zawodników ziarno niepewności. Czy w Malcie pływają ryby? Czy zdążyły osiągnąć punktowany wymiar? Brak możliwości łowienia powodował, że nie było żadnych informacji. Wielu zawodników zdecydowało się jednak zaryzykować, zaczynając łowienie nad Maltą. Wyniki nie budziły entuzjazmu. Okonie brały, ale tylko pojedyncze liczyły się w rywalizacji. Nad Wartą też nie było kolorowo, widocznie warunki nie sprzyjały osiąganiu dobrych rezultatów, co potwierdzały wyniki końcowe. Łącznie na obu łowiskach złowionych zostało zaledwie 113 wymiarowych okoni, 4 sandacze, 3 klenie, 2 wzdręgi, szczupak i boleń.

Ciąg dalszy artykułu na stronie 72 WŚ 11/2019.

Zachęcamy również do prenumeraty Wędkarskiego Świata – szczegóły tutaj.

Obserwuj nas

ZOBACZ TAKŻE

PODOBNE POSTY

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Miesięcznik Wędkarski Świat – Oprócz nowoczesnego wędkarstwa, na łamach “WŚ” propagujemy zdrowy styl życia, ciekawe formy rekreacji, turystykę krajową i zagraniczną.