Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Drużynowe Zawody Spinningowe z Łodzi o Puchar Wójta Gminy Chełmża

W niedzielę 8 maja 2022 roku odbyły się Drużynowe Zawody Spinningowe z Łodzi o Puchar Wójta Gminy Chełmża. Zawody były zorganizowane przez społeczną grupę działającą pod nazwą Przyjaciele Jeziora Chełmżyńskiego. Grupa to powstała półtora roku temu i ma już za sobą wiele ciekawych inicjatyw i dokonań. To pasjonaci i społecznicy, którzy działają dla jeziora chełmżyńskiego aby poprawić jego atrakcyjność wędkarską i turystyczną. Podejmują szereg przedsięwzięć ekologicznych, sportowych, edukacyjnych, integracyjnych i zarybieniowych. W poprzednim roku grupa Przyjaciele Jeziora Chełmżyńskiego zakupiła i wpuściła do jeziora ponad tonę narybku.

Zawody odbyły się oczywiście na Jeziorze Chełmżyńskim koło Torunia. Trwały 6,5 godziny. Zawody rozegrano jako spinningowe  i drużynowe z łodzi. Brały w nich udział 62 drużyny czyli124 zawodników. Pula nagród to 20 000 złotych. Zawodnikom przy rejestracji wręczano pakiety startowe. Oprócz nagród dla zwycięzców za pierwsze trzy miejsca (2000, 1500 i 1000 złotych) rozlosowano szereg atrakcyjnych nagród dla ponad 70 zawodników. Całość wpisowego w kwocie 13 640 złotych organizatorzy przeznaczyli na zarybienie jeziora jesiennym narybkiem szczupaka w 2022 roku. Zawody były wyjątkowo dobrze zorganizowane. Z atrakcyjną oprawą, prowadzeniem, cateringiem i dodatkowymi wydarzeniami. Wśród uczestników z regionu oraz z całej Polski panowała bardzo fajna atmosfera, sportowa i koleżeńska. Dopisała pogoda  i ryby.  Złowiono 75 szczupaków oraz 26 okoni (i jeden węgorz na spinning). Punktowały 42 drużyny. Oczywiście wszystkie ryby wróciły do wody.

Zwyciężyła drużyna JAWOR TEAM: Jaworski Sławomir, Dałek Robert z wspaniałym wynikiem 16350 pkt. Zwycięzcy złowili 14 szczupaków. Drugie miejsce zajęła drużyna WIEPRZE: Dańczyk Patryk, Nurkowski Michał, 4870 pkt. Trzecie miejsce dla drużyny J&B FISHING TEAM: Sobieraj Jakub, Olkiewicz Bartosz, 4590 pkt. Największą rybę zawodów szczupaka 107,2 cm złowił Adam Zieliński.

Wszyscy zawodnicy i organizatorzy wyjeżdżali z zawodów pełni pozytywnych wrażeń, z dużym zadowoleniem, satysfakcją i z nadzieją na kolejną edycje w przyszłym roku.

Organizatorami zawodów byli Przyjaciele Jeziora Chełmżyńskiego. Partnerami organizacyjnymi byli Gmina Chełmża , PZW Koło Miejskie nr 8 Chełmża ,Ośrodek Wypoczynkowy Zalesie – Plaża Główna k. Torunia . Sponsorzy główni zawodów to Germina Fishing i Sklep Wędkarski BigRiver z Torunia. Partnerem prasowym zawodów był Wędkarski Świat.

Fot. i tekst: Jerzy Warlikowski

Obserwuj nas

ZOBACZ TAKŻE

PODOBNE POSTY

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Miesięcznik Wędkarski Świat – Oprócz nowoczesnego wędkarstwa, na łamach “WŚ” propagujemy zdrowy styl życia, ciekawe formy rekreacji, turystykę krajową i zagraniczną.