Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Czy warto zostać YouTuberem?

Zarobki YouTuberów budzą żywe zainteresowanie. Dla wielu osób to praca marzeń, którą można związać z tworzeniem własnych treści w różnej formie. Pozwala to także na zdobycie ogromnej popularności. Ile zarabia YouTuber?

Ile YouTube płaci za 1000 wyświetleń?

O ile łatwo dowiedzieć się, ile zarabiają zagraniczni YouTuberzy, o tyle w przypadku Polski, znalezienie odpowiedzi może stanowić nie lada problem. To, ile zarabiają polscy YouTuberzy, stanowi pewną tajemnicę poliszynela.

Szacuje się, że niektórzy YouTuberzy (ci najbardziej aktywni) w ciągu jednego miesiąca mogą zarobić nawet kilkaset tysięcy dolarów. Polska jest takim krajem, gdzie niechętnie mówi się o tym, ile kto otrzymuje na konto. Można jedynie mniemać co do tych kwot na podstawie oficjalnych informacji, jakie podał YouTube.

Serwis YT podał, że płaci około 3 złotych za 1000 wyświetleń. Za pierwszy milion wyświetleń można w takim razie uzyskać aż trzy tysiące złotych. Dużo? Mało? No cóż, nie tak łatwo osiągnąć ten pierwszy milion. Właściwie to nawet pierwszy tysiąc wyświetleń nie jest tak łatwy do osiągnięcia. Co nie oznacza, że nagrywanie filmów, czy też inne materiały wideo, jakie publikowane będą na stronie, nie mają sensu. W końcu każdy zaczynał kiedyś od początku. Nadejdzie ten moment, kiedy na własnej skórze będzie można przekonać się, ile zarabiają Youtuberzy.

Od czego zależą zarobki najpopularniejszych Youtuberów?

Jeżeli ktoś zastanawia się nad tym, ile zarabia się na Youtube i czy ma to jakiś sens, aby inwestować w filmy sponsorowane, warto zapoznać się z takimi tematami, jak YT subskrypcje lub YouTube lajki.

YouTube lajki

Na podstawie ilości pozytywnych ocen, serwis ocenia czy film warty jest dalszej rekomendacji. Uwaga! Pod uwagę brane są również negatywne oceny. To dlatego YouTuberzy dążą do tego, aby ilość lajków utrzymać na wysokim poziomie. Możliwe jest to poprzez wykupienie specjalnej usługi, która filmom pozwala dotrzeć do większego grona osób. Uzyskane lajki wpływają również na osiągnięcie wysokiej pozycji w wyszukiwaniach.Taka usługa polecana jest w szczególności tym osobom, jakie chcą w szybki sposób zbudować kanał i popularność kanału.

YouTube subskrypcje

Suby to nic innego jak widzowie, którzy wpływają na popularność danego kanału. Aby faktycznie móc powiedzieć, że na prowadzeniu kanału się zarabia, potrzebnych jest 1000 subskrybentów kanału. Do tego aż 4000 godzin obejrzanych filmów. Czas oglądania YT to bardzo ważny temat, który ma wpływ na wysokość zarobków. Tylko otrzymywane wypłaty będą powodem do tego, aby móc inwestować dalej w swój kanał, lepszy sprzęt i…marzenia. Zalety posiadania dużej ilości subów to:

  • lepsza pozycja w przypadków pozycjonowania filmów w wyszukiwarce,
  • algorytmy (boty na YouTube) sprawiają, że kanał jest zdecydowanie częściej polecany,
  • jeszcze większa liczba osób decyduje się na subskrypcję kanału.

Wyświetlenia na YouTube

Kolejnym tematem, który należy omówić, są wyświetlenia. To one sprawiają, że zarabianie na YouTube lub nawet sprzedaż gadżetów (w sklepach, jakie należą do YouTuberów), utrzymuje się na wysokim poziomie.

W Google warto wpisać “wyświetlenia na YT cena“, aby znaleźć szereg przydatnych informacji, jakie wykorzystać mogą osoby pracujące nad rozwojem swojego kanału.

O co dokładnie chodzi? O zrozumienie algorytmów, jakie rządzą tym serwisem. Tych robotów, jakie odpowiedzialne są m.in. za to, który film będzie przez YT promowany, a który nie. Koniecznością jest wyświetlenie filmu przez min. 5 sekund. Tylko wtedy wyświetlone zostanie zaliczone. Należy więc zadbać o to, aby każda osoba oglądała go jak najdłużej. Szacuje się, że oglądnięcie filmu przez min. 60% to dobry znak, który może sugerować, że w przyszłości prowadzenie kanału związane będzie z możliwością zarobkowania.

Wyświetlenia na YouTube – na co należy uważać?

Wyżej podane było, że potrzebnych jest 1000 subów, a także 4 tys. godzin wyświetleń. Uwaga! Taką liczbę należy zdobyć w ciągu pierwszych 12 miesięcy! Ważne jest to, że w tym momencie zarabia nie tylko YouTuber. Zarabia również sam serwis. Nic więc dziwnego, że stawia on na kanały, które ukierunkowane są na monetyzację. Wydaje się skomplikowane, ale z tematem należy się zapoznać, aby wiedzieć, jakimi prawami rządzi się ten serwis.

Istnieje możliwość wykupienia wyświetleń na YouTube. Jakie są zalety tego typu usług? Oto:

  • możliwość zdobycia zdecydowanie większej popularności spośród kanałów o takiej samej tematyce,
  • możliwość zarobienia na filmach,
  • wyświetlenia należy traktować jako element statystyczny, który odpowiada nie tylko za popularność filmu, ale także osób, jakie odpowiedzialne są za stworzenie,
  • film, dzięki większej ilości wyświetleń ma szansę na to, aby trafić na kartę na czasie lub do sekcji z materiałami zalecanymi,
  • możliwość wykorzystania filmów przez reklamodawców,
  • wchodzą one w skład robotów, jakie odnoszą się do tematów, jakie związane są z YouTube SEO.

Osoby, jakie faktycznie planują zarabiać na YouTube, na pewno nie powinny nastawiać się od razu na wysoki zarobek. Prawdą jest to, że zaledwie 2% YouTuberów ma szansę na godziwy zarobek. 

Materiał zewnętrzny

Obserwuj nas

ZOBACZ TAKŻE

PODOBNE POSTY

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Miesięcznik Wędkarski Świat – Oprócz nowoczesnego wędkarstwa, na łamach “WŚ” propagujemy zdrowy styl życia, ciekawe formy rekreacji, turystykę krajową i zagraniczną.