...
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Echosonda Deeper – czy warto ją stosować?

Bardzo wielu miłośników wędkarstwa zastanawia się nad tym, co brać pod uwagę, aby wybrać echosondę, która będzie służyła przez lata, a jednocześnie dostarczy precyzyjnych informacji dotyczących głębokości, dna oraz temperatury. W sprzedaży znaleźć można obecnie szereg modeli, które różnią się między sobą dodatkowymi funkcjami. Tym samym każdy wędkarz może znaleźć echosondę, która idealnie wpisze się w indywidualne potrzeby, a jednocześnie będzie odpowiadać zasobności portfela. Bardzo dobre opinie zbiera echosonda Deeper.

Echosonda Deeper to produkt, który pojawił się na rynku kilka lat temu. Od razu zyskał doskonałe opinie wśród wędkarzy. Dzisiaj sonda jest nadal bardzo popularna, co jest wynikiem między innymi jej innowacyjności. Jest to profesjonalne narzędzie, z pomocą którego można bez problemu zbadać dno zbiornika wodnego, a także sprawdzić, jaka panuje w nim temperatura. Sonda Deeper pozwala nawet na tworzenie map batymetrycznych. Ci, którzy mogą pozwolić sobie na dodatkowy wydatek, mogą dokupić do echosondy Deeper specjalny uchwyt. Marka Deeper dba o to, aby proponowane przez nią narzędzia charakteryzowały się lekkością oraz niewielkimi rozmiarami. Świetnie znoszą wilgoć, są ergonomiczne, nie straszne im niskie temperatury.

Echosonda wędkarska – co to?

Echosonda to sprzęt elektroniczny. Przeznaczony jest do:

  • obrazowania tego, co znaleźć można pod wodą;
  • wykonywania analizy dna;
  • analizy warunków panujących w zbiorniku wodnym.

Wielu profesjonalnych wędkarzy decyduje się na zakup echosondy Deeper. Są to narzędzia wysokiej jakości, które sprawdzają się naprawdę świetnie. Wyposażone są w wielu funkcji, które są bardzo przydatne. Decydując się na zakup echosondy, należy jednak pamiętać, że aby postawić na tą dopasowaną do metody łowienia. Warto więc dokładnie przemyśleć zakup, aby niepotrzebnie nie kupić drogiej, profesjonalnej sondy, która ostatecznie będzie bezużyteczna dlatego, że jej przeznaczenie będzie zupełnie inne. To, jak wybrać sonar wędkarski, aby warunki, które panują w zbiorniku, były naprawdę precyzyjnie określane, ma szczególne znaczenie zwłaszcza w przypadku miłośników wędkarstwa stojących na wysokim poziomie.

Jak działa echosonda Deeper?

Opinie na temat echosondy Deeper są w zdecydowanej większości pozytywne. Nie dzieje się tak bez powodu. Atutem tego przyrządu jest wysoka kompatybilność zarówno z tabletami, jak i smartfonami opartymi nie tylko na systemie Android, ale także iOS. Wyposażona jest w Wi-Fi, co pozwala na połączenie z urządzeniem sterującym. Dopuszczalna odległość to sto metrów. Dno echosonda Deeper może skanować do aż osiemdziesięciu metrów głębokości. Wysokoczęstotliwościowa technologia sprawia, że dane wysyłane zostają zaraz po tym, jak urządzenie je uzyska. Rejestracja ryb następuje naprawdę szybko. Sonda bardzo dokładnie wskazuje ich położenie. Dodatkowo cechuje ją:

  • ergonomiczna budowa;
  • niewielka waga;
  • możliwość pracy w słodkiej i słonej wodzie;
  • mapowanie w czasie rzeczywistym.

Urządzenie wyposażone jest w wytrzymałą baterię, która – jeśli tylko zostanie w pełni naładowana – pozwala na naprawdę długą pracę. Zapewnia stały dostęp do zgromadzonych danych, wskazuje dokładną temperaturę wody, głębokość oraz dostarcza informacji na temat struktury dna. Niektóre echosondy Deeper wyposażone są również w tryb do łowienia podlodowego. Ciekawą opcją jest kalendarz brań. W takie rozwiązania wyposażony jest model CHIRP+, który polecić można wszystkim wędkarzom bez względu na poziom ich zaawansowania.

Jakie mity związane są z echosondami Deeper?

Wielu wędkarzy nie wie, jak wybrać echosondę, która nie tylko dokładnie lokalizuje ryby, ale również pokaże strukturę dna i wskaże, jaka temperatura panuje w zbiorniku wodnym. W sprzedaży dostępne jest wiele naprawdę zaawansowanych pod względem technologicznym przyrządów. Niektóre są tak skomplikowane, że zrozumienie sposobu ich działania nie jest proste. Wokół echosond Deeper narosło wiele mitów. Często pojawiają się również sprzeczne na ich temat informacje. Przyjrzyjmy się niektórym z nich.

Mit nr 1: Echosonda Deeper to narzędzie odpowiednie dla amatorów

Jest to jak najbardziej błędne przekonanie. Trzeba bowiem pamiętać, że echosonda Deeper to sprzęt, po który naprawdę chętnie sięgają profesjonalni wędkarze. Polecić można ją tym łowiącym zarówno w zbiornikach morskich, jak i tym wybierającym łowiska śródlądowe. Dostarcza informacji zarówno na temat dna zbiornika, jak i temperatury, która w nim panuje. Dokładnie wskazuje lokalizację ryb. Niska waga i niewielkie rozmiary sprawiają, że sonda tej marki jest naprawdę ergonomiczna. Wprawdzie jej wygląd na to nie wskazuje, ale bazuje ona na naprawdę zaawansowanych pod względem technologicznym rozwiązaniach.

Mit nr 2: Sygnał Wi-Fi jest naprawdę słaby i często zanika

Wielu wędkarzy jest przekonanych, że urządzenia bezprzewodowe charakteryzują się mniejszą efektywnością i precyzyjnością. Okazuje się jednak, że jest to podejście błędne. Echosonda marki Deeper wysyła dane do połączonego z nią urządzenia (może to być tablet bądź smartfon) od razu po tym, jak je zdobędzie. Sygnał można odebrać nawet ze stu metrów. Jeśli chodzi o głębokość skanowania, to dochodzi ona do osiemdziesięciu metrów.

Mit nr 3: producent postawił na mało wytrzymałą żyłkę

Wielu miłośników łowienia ryb zastanawia się nad tym, jaka wędka i linka będą odpowiednie, jeśli nie chcemy doprowadzić do urwania Deepera podczas zarzucania. Trzeba jednak być świadomym tego, że sama technika rzutu nie jest obojętna. Kiedy zarzucamy, dochodzi do sporych przeciążeń. Zawsze należy je uwzględnić, wybierając linkę oraz wędzisko. W zdecydowanej większości przypadków wystarczający jest solidniejszy kij gruntowy wyposażony w plecionkę 0,30mm. Echosonda została poddana wielu testom, których celem było sprawdzenie wytrzymałości sonaru na uderzenia o wodę. Na ich podstawie udało się ustalić, że echosonda Deeper pod tym względem jest niezawodna.

Mit nr 4: echosonda marki Deeper sprawdza się tylko w przypadku jednej metody łowienia

Jeśli chodzi o sonary, to ich technologia mocno poszła do przodu. Dzięki temu możliwe jest dzisiaj konstruowanie urządzeń i akcesoriów, które sprawdzają się bez względu na rodzaj wędkarstwa. Czasy, kiedy do konkretnej techniki wybierano konkretną echosondę, mamy już za sobą. Echosonda marki Deeper świetnie sprawdza się w przypadku osób łowiących z brzegu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby sięgali po nią ci, którzy łowią z łodzi bądź wody. Można wykorzystywać ją też do łowienia pod lodem. Na jej działanie nie wpływa także stopień zasolenia wody. Oznacza to, że może ona być używana zarówno w przypadku wody słodkiej, jak i słonej. Świetnie sprawdza się bez względu na warunki.

Mit nr 5: echosonda Deeper jest naprawdę droga

Decydując się na zakup echosondy, należy pamiętać, że jest to inwestycja na lata. Dlatego warto postawić na urządzenie profesjonalne i naprawdę precyzyjne, a jednocześnie takie, które w idealnym stanie posłuży naprawdę długo. Wówczas nie trzeba będzie kupować nowego urządzenia przed każdym sezonem.

Mit nr 6: echosonda Deeper przeznaczone jest do filmowania

Za takim mitem stoją starsi wędkarze, którzy nie do końca znają nowoczesne sonary. Za pomocą produktów marki Deeper można skanować dno zbiornika wodnego, a także bardzo dokładnie obserwować wszystkie obiekty zlokalizowane pod wodą.

Mit nr 7: echosonda Deeper to urządzenie dla tych, którzy nie są prawdziwymi wędkarzami

Ci, którzy zaliczają się do zwolenników tradycyjnych metod połowu ryb, nie mają zbyt dobrego zdania o nowoczesnych urządzeniach. Stoją na stanowisku, że zbytnio ułatwia to łowienie. Warto jednak pamiętać, że dzięki echosondom udaje się zaoszczędzić naprawdę mnóstwo czasu. Ich zastosowanie to możliwość wędkowania nawet wówczas, gdy panujące warunki pogodowe są naprawdę trudne.

Echosonda Deeper to nowoczesne, zaawansowane technologicznie urządzenie, które sprawia, że łowienie ryb jest jeszcze większą przyjemnością. Warto pamiętać, że może ona stać się doskonałym prezentem – urodzinowym, imieninowym czy gwiazdkowym – dla każdego miłośnika wędkarstwa. Wystarczy jedynie postawić na odpowiedni model, dobierając właściwie echosondę pod kątem parametrów technicznych. Na BigRiver.pl każdy znajdzie echosondę dopasowaną do indywidualnych potrzeb.

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.