Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Co za okaz! – “Prawdopodobnie największy dotychczas złowiony w Polsce!”

Co za okaz! - "Prawdopodobnie największy dotychczas złowiony w Polsce!"
Źródło: Getty Images + Canva Pro

Wędkarstwo to wspaniały sport! Szczególnie wtedy kiedy po intensywnym holu, okazuje się, że złowiłeś coś niesamowicie dużego, a do tego – pięknego! Taki właśnie był Karp Koi, złowiony na łowisku komercyjnym Expert Karp Nekielka.

Koi na plan

Sytuacja miała miejsce 2. kwietnia na Łowisku specjalnym “Expert Karp Nekielka”. Jest to zbiornik o powierzchni 18 ha, położony w województwie wielkopolskim, zaledwie 30 km od Poznania. Czynny jest całodobowo w okresie 1 marca – 31 grudnia. Łowisko zamieszkują gatunki ryb takie jak m.in.: płocie, leszcze, szczupaki, tołpygi, węgorze, sumy, no i oczywiście karpie. Jest to interesujące łowisko dla każdego, kto chciałby poczuć ogromną adrenalinę z rybą na kiju o wadze nawet ponad 20 kg.

Taką właśnie adrenalinę poczuł Pan Rafał Koszarek. Złowił upragnioną przez niejednego wędkarza “Złotą Rybkę”, czyli Karpia Koi, o niesamowitej wadze 21.65 kg!

Ryba została złapana na sprzęt:

Wędka: Shimano Alivio,

Kołowrotek: Shimano Bblc,

Linka: żyłka 0.35 mm,

Przypon: fluorocarbon,

Przynęta: Kulka scopex squid ultimate product

Rekordowa zdobycz!

“Pomarańczko” ląduje krótko po godzinie 7:00 w podbieraku. Waga 21.65kg… Gratulacje dla Łowcy i samego karpiszona, że wogóle zechciał wziąć. Sukces tym większy, iż prawdopodobnie jest to największy karp koi dotychczas złowiony w Polsce” – napisał Właściciel Łowiska Expert Karp na swoim Fanpage na Facebook

Poniżej przedstawiamy nadesłaną do nas galerię

Faktycznie, jest to wielce prawdopodobne, że karp ten był największym, jakiego udało się wyjąć na polskich łowiskach. Co ciekawe, wśród komentarzy na Facebook pojawił się wpis jednego z wędkarzy, którzy już wcześniej doświadczyli zmagań na Łowisku.

“Gratulacje. Złowiłem go w 2021 roku i miał 19 kg”. – napisał jeden z fanów

Wszyscy przeciwnicy metody Catch&Realase powinni w takiej sytuacji bić się w pierś. Jak widać wypuszczona ryba przeżyła kolejne 2 lata i przybrała na wadze niemal 3 kilogramy.

Życzymy jak najwięcej takich ryb – każdemu wędkarzowi!

Obserwuj nas

ZOBACZ TAKŻE

PODOBNE POSTY

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Miesięcznik Wędkarski Świat – Oprócz nowoczesnego wędkarstwa, na łamach “WŚ” propagujemy zdrowy styl życia, ciekawe formy rekreacji, turystykę krajową i zagraniczną.