Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

3 KOŁOWROTKI SHIMANO, KTÓRE MUSISZ ZOBACZYĆ

shimano-kolowrotki

Trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że nie istnieje coś takiego, jak kołowrotek uniwersalny. Współczesne wędkarstwo ma tak wiele imion i rozwija się tak prężenie, że jeden kołowrotek nie jest w stanie zaspokoić naszych potrzeb. Wędkarze coraz częściej szukają więc jak najwyższej jakości jak najmniejszym kosztem, ponieważ muszą wyposażyć się w dwa, niekiedy 3 lub więcej kołowrotków do różnych technik czy metod łowienia. Tu, naprzeciw ich oczekiwaniom, wychodzi firma Shimano.

Już jakiś czas temu do oferty firmy trafiły na stałe 3 kołowrotki z segmentu półprofesjonalnego, które oparto o koncept HAGANE – metodę odkuwania metalu na zimno, która czyni go niezwykle wytrzymałym i długowiecznym. Serce każdego z tych kołowrotków stanowi właśnie odkuta na zimno przekładnia, która zniesie największe przeciążenia i pozwoli długo cieszyć się wzorową pracą.

Pierwszym kołowrotkiem, na który każdy wędkarz powinien zwrócić uwagę jest Shimano Sedona Fi. Dostępna w rozmiarze od 1000 do nawet 8000, sprawdzi się idealnie w spinningu, spławiku, gruncie, a nawet połowach na morzu w przypadku wersji 6000 i 8000. Sedona została wyposażona w odkuwaną na zimno przekładnię i korpus G-Free Body (kołowrotek wydaje się w dłoni lżejszy, niż w rzeczywistości), dzięki czemu posłuży długo i, co bardzo ważne, przyjemnie przez długie lata.

Sahara Fi to druga, obowiązkowa wręcz pozycja, która posiada specyfikację zbliżoną do Sedony z jednym, małym lecz istotnym, wyjątkiem. Napęd X-Ship, czyli podparcie systemu napędowego na dwóch dodatkowych łożyskach. To opatentowana konstrukcja, która nadaje kołowrotkom Shimano o wiele więcej mocy, a przy tym sprawia, że cechują się niesamowicie gładką pracą. Napęd oparty o ten patent sprawia, że w trakcie przeciążeń elementy wewnętrzne są amortyzowane przez łożyska i przez to nie zacinają się. Sahara dostępna jest w rozmiarach od 1000 do 4000 i nadaje się świetnie do spinningu oraz wędkarstwa gruntowego.

Trzecim kołowrotkiem, który rekomendujemy polskim wędkarzom, jest Shimano Nasci FB. Ten model zniesie o wiele więcej, niż inne kołowrotki z tego segmentu, za sprawą uszczelnienia CoreProtect, chroniącego wnętrze kołowrotka przed dostępem wody, piasku czy pyłu. Umożliwia ono łowienie w trudnych warunkach i sprawia, że kołowrotek służy bezawaryjnie przed długi okres czasu.

Wszystkie wymienione wyżej modele można nabyć już poniżej 400zł, co czyni je niezwykle atrakcyjnymi nie tylko pod względem technologicznym, ale i finansowym. Polecamy gorąco.

Paweł Karwowski

Zostań fanem SHIMANO na FB!

https://www.facebook.com/ShimanoFishingPL/

Zapraszamy też na naszą stronę:

http://fish.shimano.com/content/eu/pl_pl/Home.html

Obserwuj nas

ZOBACZ TAKŻE

PODOBNE POSTY

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Miesięcznik Wędkarski Świat – Oprócz nowoczesnego wędkarstwa, na łamach “WŚ” propagujemy zdrowy styl życia, ciekawe formy rekreacji, turystykę krajową i zagraniczną.