Gdzie jest mój telefon? Sposoby na znalezienie zgubionego telefonu

Zgubiony telefon to stresująca sytuacja, która zdarzyła się niejednokrotnie wielu z nas. Jednak dzięki współczesnym technologiom nie musimy spisywać urządzenia na straty – oto kilka skutecznych sposób na szybkie odzyskanie smartfona.

Jak znaleźć zgubiony telefon w domu?

Chcąc szybko zlokalizować telefon komórkowy w domu, wystarczy poprosić innego członka rodziny o wybranie naszego numeru i podjęcie próby połączenia. Jeśli urządzenie jest naładowane wibracje lub dźwięk dzwonka pozwolą nam bez problemu odnaleźć smartfona. W przypadku rozładowania lub wyciszenia telefonu sprawa jest nieco utrudniona należy dokładnie przeszukać wszystkie miejsca, w które najczęściej odkładamy komórkę. Warto zaangażować w te poszukiwania bliskich.

Jak namierzyć smartfona z systemem Android?

Właściciele telefonu z Androidem mogą zlokalizować urządzenie poprzez konto Google. Wystarczy wcześniej włączyć usługę lokalizacji i transmisji danych (w przeciwnym razie nie uda się zlokalizować urządzenia na mapie). Należy zalogować się na swoje konto Google na laptopie i wpisać hasło: „znajdź mój telefon” albo „znajdź moje urządzenie”. Po kliknięciu klawisza enter zobaczymy okienko z nazwą naszego smartfona, musimy ją wybrać i potwierdzić zgodę na udostępnienie lokalizacji. W ciągu kilkunastu lub kilkudziesięciu sekund zobaczymy na mapie Google, gdzie obecnie znajduje się nasze urządzenie.

Jak namierzyć smartfona z systemem iOS?

Z jakich porad mogą skorzystać posiadacze iPhone? Chcąc namierzyć telefon przez internet, możemy użyć aplikacji Lokalizator na innym sprzęcie Apple (np. laptopie) lub zalogować się na stronie icloud.com. Jednak, aby móc szybko i bezproblemowo skorzystać z tej opcji, rekomendujemy, aby wcześniej dokonać autoryzacji co najmniej jednego urządzenia i dodać je do zaufanych. Jeśli tego nie zrobimy, będziemy musieli podczas logowania na wspomnianej stronie www wprowadzić specjalny kod, który wyświetla się na telefonie (co jest niemożliwe, skoro go szukamy…). Co ważne, zgubiony iPhone musi też mieć aktywną usługę lokalizacji oraz Znajdź mój iPhone. Tylko wtedy mamy szansę sprawdzić położenie urządzenia na mapie.

Jak zablokować zgubiony telefon przez Internet?

Wiele osób nie wie, jak postępować, gdy mimo namierzenia smartfonu, nie mają szans na odzyskanie telefonu, gdyż np. został skradziony. Jak usunąć wrażliwe dane i zablokować urządzenie? Jeśli chodzi o smartfon z Androidem, możemy wykorzystać w tym celu konto Google. Wystarczy zalogować się na nie, np. z laptopa, i wybrać opcję Zabezpiecz urządzenie oraz Wymaż urządzenie. W ten sposób zablokujemy telefon i wylogujemy go z konta Google. Na ekranie urządzenia pojawi się też wiadomość lub numer, za którego pośrednictwem osoba, która ma aktualnie nasz telefon, może się z nami skontaktować (niekoniecznie musi to być złodziej, ale też np. przypadkowy przechodzień, który znalazł smartfon na chodniku).

W przypadku iPhone’a właściciel powinien zalogować się na stronę icloud.com lub skorzystać z aplikacji Lokalizator, a następnie wybrać opcję Wymaż iPhone (aby usunąć newralgiczne dane) lub Tryb utracony (aby zablokować telefon kodem i wyłączyć Apple Pay).

Uwaga! Jeśli podejrzewamy, że nasz telefon został skradziony, warto niezwłocznie skontaktować się z operatorem, zablokować kartę SIM i poprosić o wyrobienie jej duplikatu. Dzięki temu wciąż będziemy mogli korzystać z tego samego numeru telefonu. Warto też dodać naszego smartfona do specjalnej bazy skradzionych telefonów (należy wprowadzić numer seryjny IMEI telefonu). Możliwe, że dzięki temu odzyskamy swoje utracone mienie w razie prób sprzedaży naszego urządzenia przyszły właściciel może sprawdzić, czy nie jest on kradziony, korzystając właśnie z tego typu bazy.

Mamy nadzieję, że dzięki naszym praktycznym poradom szybko odnajdziecie zgubiony telefon i urządzenie nie trafi w ręce niepowołanych osób.

Sprawdź ofertę UPC: https://www.upc.pl/internet/kup-internet/.

Obserwuj nas

ZOBACZ TAKŻE

PODOBNE POSTY

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Miesięcznik Wędkarski Świat – Oprócz nowoczesnego wędkarstwa, na łamach “WŚ” propagujemy zdrowy styl życia, ciekawe formy rekreacji, turystykę krajową i zagraniczną.