Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Feeder link – jakie podejście do tematu

feeder-link

„Wszystko jest feeder linkiem…” – takimi właśnie słowami skończyła się moja ostatnia dyskusja z kolegą Sławkiem na temat budowy zestawu feederowego, ale zacznijmy od początku.

CZYM JEST FEEDER LINK?

Feeder link to dość tajemniczo brzmiąca nazwa, pochodząca z języka angielskiego, która wciąż dla wielu wędkarzy nie do końca jest oczywista. Chodzi o element zestawu przesuwający się po lince głównej i pozwalający na oddalenie od niej koszyczka zanętowego. Najczęściej przyjmuje on formę troczka wykonanego z żyłki lub plecionki. Jednakże agrafka z krętlikiem lub popularny łącznik do koszyczka też jest według mnie wersją feeder linka, tylko bardzo krótkiego, bo jego długość nie przekracza 2–3 cm. Najkrótszą chyba formą tego właśnie łącznika jest krętlik fabrycznie montowany w podajniku, nawleczony bezpośrednio na linkę naszego zestawu.

BUDOWA FEEDER LINKA

Feeder link może być wykonany na wiele sposobów. W zasadzie ilu wędkarzy, tyle sposobów i materiałów na jego wykonanie. Materiał, z którego najczęściej są wykonywane owe odcinki, to fluorocarbon, plecionka lub gruba żyłka. Z jednej strony materiału zamocowana jest sama agrafka lub agrafka z krętlikiem, a na drugim końcu znajduje się koralik albo krętlik z tulejką do przekładania linki naszego zestawu.

Ciąg dalszy artykułu Alberta Woźniaka na stronie 44 WŚ 05-06/2020.

Zachęcamy również do prenumeraty Wędkarskiego Świata – szczegóły tutaj.

Zobacz też:

Obserwuj nas

ZOBACZ TAKŻE

PODOBNE POSTY

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Miesięcznik Wędkarski Świat – Oprócz nowoczesnego wędkarstwa, na łamach “WŚ” propagujemy zdrowy styl życia, ciekawe formy rekreacji, turystykę krajową i zagraniczną.