Łowisko Jerzyn

jerzyn

“Jezioro Jerzyńskie znajduje się w Wielkopolsce, 3 km od Pobiedzisk. Ten przepływowy zbiornik ma 45 ha powierzchni. Jest wodą polodowcową, więc różnorodnych miejsc do ulokowania zestawów jest naprawdę wiele. Średnia głębokość jeziora wynosi około 7 m, choć są miejsca dochodzące do 14 m.

Dzierżawcą zbiornika jest Gospodarstwo Rybackie Bogucin, a gospodarzem Stowarzyszenie „Przyjaciele Jutrzenki”. Co Jerzyn oferuje wędkarzom? Zacznijmy od miejsc. Do wyboru jest 50 profesjonalnie przygotowanych stanowisk, na które w większości możemy dojechać. Na pozostałe możemy dopłynąć łodzią, która jest na wyposażeniu łowiska. Dla przyjezdnych jest bardzo dobrze wyposażony domek, który dysponuje 6 miejscami noclegowymi, w pełni wyposażoną kuchnią oraz toaletą i prysznicem. Przy dłuższych zasiadkach to komfort, a także możliwość wypoczynku z rodziną. Teren jest ogrodzony, bezpieczny dla wędkujących. Jest także możliwość zorganizowania imprez grupowych. Pod wiatą, która pomieści 60 osób, możemy zrobić na przykład losowanie stanowisk.

Jerzyn jest systematycznie zarybiany, a w wodzie czekają również spore niespodzianki sprzed lat. Obecnym rekordem łowiska jest karp o masie 22,3 kg złowiony w tym roku. …”

Więcej o tym łowisku przeczytacie na stronie 74 WŚ 11/2016.

Obserwuj nas

ZOBACZ TAKŻE

PODOBNE POSTY

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Miesięcznik Wędkarski Świat – Oprócz nowoczesnego wędkarstwa, na łamach “WŚ” propagujemy zdrowy styl życia, ciekawe formy rekreacji, turystykę krajową i zagraniczną.