Srebrne strzały

Morska troć – to hasło elektryzuje coraz większą rzeszę wędkarzy. Mnie i moich przyjaciół, już od 20 sezonów, podczas których odwiedzaliśmy corocznie z wędką wody Bornholmu, Gotlandii i wielu miejsc polskiego wybrzeża, polując na piękne, srebrne ryby.

Udało nam się w ciągu minionych lat złowić sporo „srebrnych strzał” i zdobyliśmy tym samym trochę doświadczenia,którym chętnie się z Wami podzielimy w poniższych poradach. Uważam, że szansa złowienia troci w Bałtyku jest bowiem o wiele większa, aniżeli w na-szych rodzimych rzekach.

PORADA 1.

Przed wyjazdem zdobądź informacje.Najlepsze miejsca połowu troci na Wybrzeżu często zmieniają się z tygodnia na tydzień, dlatego warto przed wyprawą zasięgnąć informacji od miejscowych wędkarzy, odwiedzić fora, grupy internetowe lub sprzedawców ze sklepów węd-karskich na Wybrzeżu, którzy często sami łowią trocie i chętnie przy okazji zakupów udzielą nam wszelkich informacji.

PORADA 2.

Używaj termometru. Mierzenie temperatury pomaga w łowieniu. Najwięcej brań możemy spodziewać się, gdy temperatura wody waha się w prze-dziale 5–8oC. Jeśli temperatura wody spadnie poniżej 4o, trocie stają się bardziej pasywne i są trudniejsze do złowienia. W zimnej wodzie trocie nie mogą sobie pozwolić na niepotrzebne marnowanie energii. Prowadźcie przynęty tak wolno, jak to tylko możliwe,powolne prowadzenie zwiększa szansę na branie.

Ciąg dalszy artykułu autorstwa Piotra Piotrowskiego na stronie 52 WŚ 03/2021.

Zachęcamy również do prenumeraty Wędkarskiego Świata – szczegóły tutaj.

Obserwuj nas

ZOBACZ TAKŻE

PODOBNE POSTY

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Miesięcznik Wędkarski Świat – Oprócz nowoczesnego wędkarstwa, na łamach “WŚ” propagujemy zdrowy styl życia, ciekawe formy rekreacji, turystykę krajową i zagraniczną.