Ranking kredytów gotówkowych dla firm – najlepsze oferty dla przedsiębiorców

gotówka

Prowadzenie działalności gospodarczej z reguły wymaga zaangażowania ogromnych nakładów finansowych. Środki są potrzebne na inwestycje, bieżącą działalność, zakup maszyn czy floty firmowych pojazdów. Nic dziwnego, że przedsiębiorcy często sięgają po zewnętrzne formy finansowania, w tym kredyty. Sprawdź już teraz ranking kredytów gotówkowych i przekonaj się, jakie oferty są najkorzystniejsze!

Kredyt gotówkowy (sprawdź oferty na Totalmoney) dla firm to często jedyna możliwość, która pozwala przedsiębiorcom rozwinąć biznes. Dotacje z Unii Europejskiej czy urzędów pracy nie zawsze są dostępne, wiele osób decyduje się zatem skorzystać z pomocy banków. Kredyt gotówkowy dla przedsiębiorstw nie różni się mocno od ofert kierowanych do klientów indywidualnych – również w tym przypadku otrzymane środki można wykorzystać na dowolny cel, a ze sposobu ich wydania nie trzeba się tłumaczyć czy przedstawiać szczegółowych faktur i rozliczeń. Podobnie jak w przypadku ofert dla osób nieprowadzących działalności, tak i tutaj trzeba wykazać zdolność kredytową. W poszukiwaniu najlepszej oferty warto sięgnąć po praktyczne narzędzia dostępne online. Ranking kredytów gotówkowych pozwoli błyskawicznie wyliczyć wysokość miesięcznej raty, ustalić, jakie będzie oprocentowanie czy marża banku.

Ranking kredytów gotówkowych – jakie oferty są obecnie najkorzystniejsze?

Na potrzeby naszych wyliczeń przyjmijmy kwotę kredytu w wysokości 50 tys. zł z okresem kredytowania na 60 miesięcy. Jak się okazuje, najniższą ratę zapewnia bank Citi Handlowy. Przedsiębiorca miesięcznie zapłaci 1036,72 zł, a całkowita kwota do spłaty wyniesie 62 203,08 zł. Oferta charakteryzuje się stosunkowo niskim oprocentowaniem – 7,49%. Marża banku to 3,50%, co daje 1750 zł dodatkowych kosztów. RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania) wynosi 9,32%. Kredyt gotówkowy jest dostępny bez wychodzenia z domu.

Na drugim miejscu znalazła się oferta Santander Bank Polska. W tym przypadku kredytobiorca będzie płacił ratę w wysokości 1056,75 zł miesięcznie, a całkowita kwota do spłaty wyniesie 63 405,08 zł. Bank żąda 3,94% prowizji (1970 zł), oprocentowanie wynosi 8,12%, a RRSO 10,21%.

Kolejne miejsce rankingu zajmuje propozycja Alior Banku. Wysokość miesięcznej raty zobowiązania to 1110,84 zł, oprocentowanie – 7,49%, prowizja 10,90%, a RRSO 12,61%. Łącznie klient będzie musiał zapłacić 66 650,45 zł – jest to kwota uwzględniająca wszystkie dodatkowe koszty kredytu gotówkowego. Oferta Alior Banku jest dostępna przez internet.

Ranking kredytów gotówkowych – na co należy zwrócić uwagę?

Interesuje Cię najlepszy kredyt gotówkowy? Jeśli chcesz mieć pewność, że oferta nie będzie za bardzo obciążać budżetu Twojego przedsiębiorstwa, koniecznie sprawdź wszystkie koszty. Warto zajrzeć w tym celu na https://www.totalmoney.pl/ranking-kredytow-gotowkowych Ważne będzie nie tylko oprocentowanie kredytu, ale także prowizja banku, dodatkowa marża, ubezpieczenie, a także wiele innych czynników, które mogą wpłynąć na wysokość miesięcznej raty. Przeanalizuj RRSO, które uwzględnia podstawowe koszty zobowiązania. Od kilku lat banki oraz instytucje pozabankowe mają obowiązek publikowania RRSO w materiałach reklamowych, ofertach, na ulotkach czy w folderach promocyjnych, dzięki czemu kredytobiorcy mają jasną informację co do kosztów kredytu gotówkowego.

Jakie dokumenty są niezbędne do podpisania umowy na kredyt gotówkowy?

Przedsiębiorstwa starające się o kredyt gotówkowy powinny udowodnić zdolność kredytową, a więc wykazać, że będzie je stać na spłatę zobowiązania. Należy zatem przedstawić zestawienie przychodów firmy, np. z księgi przychodów i rozchodów. Czasem wymagane są także wyciągi z firmowego rachunku bankowego lub PIT za poprzedni rok. Przedsiębiorstwa muszą także przedstawić zaświadczenia o niezaleganiu z urzędu skarbowego oraz ZUS-u – są to dokumenty wymagane przez większość instytucji udzielających kredytów gotówkowych dla firm. Do wyliczenia zdolności kredytowej przydadzą się również informacje o zobowiązaniach, które przedsiębiorstwo ma na swoim koncie. Bank może zażądać przedstawienia umów kredytowych czy na leasing pojazdów i maszyn. Lista dokumentów może być różna – wszystko zależy od banku.

Materiał zewnętrzny

Obserwuj nas

ZOBACZ TAKŻE

PODOBNE POSTY

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Miesięcznik Wędkarski Świat – Oprócz nowoczesnego wędkarstwa, na łamach “WŚ” propagujemy zdrowy styl życia, ciekawe formy rekreacji, turystykę krajową i zagraniczną.