Wędkarski gadżet od Casio

W wielu regionach kraju wędkarze uskarżają się na brak ryb, ale niezależnie od tego, gdzie mieszkamy, z pewnością nie możemy narzekać na brak sprzętu. Rynek nasycony jest tysiącami najróżniejszych modeli wędzisk i przynęt, a kolejne rozwiązania pojawiają się niemal z tygodnia na tydzień.

O ile nikogo nie dziwią już nawet kurtki z logo największych producentów, to dla wielu z pewnością będzie zaskoczeniem, że sprzęt wędkarski tworzą także firmy niezwiązane dotąd z wędkarstwem. Najlepszym przykładem są tutaj przygotowane specjalnie z myślą o wędkarzach zegarki Casio, których możliwości pozwolą na skuteczniejsze i bardziej komfortowe łowienie.

Zegarek dla wędkarza – czy to ma sens?

Zegarki zazwyczaj kojarzą się nam z eleganckim dodatkiem, który niekoniecznie musi sprawdzać się podczas wyprawy w teren. Wbrew pozorom jednak, czasomierze są powszechnie wykorzystywane w wojsku czy służbach ratowniczych. Marka Casio specjalizuje się między innymi w tworzeniu właśnie tego typu modeli, skrojonych pod kątem potrzeb strażaków, nurków, podróżników i miłośników sportów ekstremalnych. Właśnie dlatego w kolekcji zegarków Casio ProTrek dedykowanej fanom outdoorowych rozrywek, pojawiły się modele przygotowane stricte pod kątem potrzeb wędkarzy. Trzeba przyznać, że marka wchodząc na rynek gadżetów wędkarskich podeszła do tematu bardzo profesjonalnie i zadbała o właściwy wachlarz funkcjonalnych dodatków, które okazują się bardzo użyteczne podczas polowania na największe okazy.

Gdzie i kiedy jechać na ryby

Niektórzy mówią, że wędkarz od zwykłego człowieka różni się tym, że planuje swój czas na podstawie kalendarza brań, zamiast kalendarza gregoriańskiego i ciężko odmówić temu stwierdzeniu racji. Pora dnia i pora roku to w wędkarstwie niezwykle istotne współczynniki, wpływające na naszą skuteczność i metody połowu ryb. Zegarki Casio ProTrek PRT-B70 pomagają w zaplanowaniu odpowiedniej pory, dzięki wbudowanemu kalendarzowi brań, który analizując aktualną fazę księżyca i ciśnienie atmosferyczne pozwala nawet na ustawienie alarmu przypominającego o optymalnej godzinie wyruszenia nad wodę. Ta jednak może się znacząco różnić w zależności od zbiornika, nie wspominając już różnicach wynikających z innego położenia geograficznego. Wychodząc temu naprzeciw, producent zatroszczył się o połączenie zegarka wędkarskiego z aplikacją, w której wgrano aż 3300 lokalizacji na całym świecie z gotowymi ustawieniami dotyczącymi odpowiedniej pory na wędkarską przygodę.

Jak wybrać odpowiednie miejsce na zasiadkę

Nawet najlepszy sprzęt nie jest w stanie zastąpić wiedzy i doświadczenia, czego wędkarstwo uczy nas właściwie od pokoleń. Złowienie najwspanialszego okazu lub po prostu sporej ich ilości, wymaga znajomości zbiornika, a te różnią się od siebie diametralnie nawet jeśli znajdują się tuż obok siebie. Stąd wielu wędkarzy nieustannie poszukuje coraz to nowych miejscówek i chyba każdy z nas marzy o znalezieniu swojego własnego stanowiska, niedostępnego dla kolegów po fachu. W tym kontekście bardzo ciekawą funkcją zegarków ProTrek PRT-B70 jest możliwość zapisywania aktualnej pory, warunków i lokalizacji, które zapisywane są w pamięci aplikacji. Dzięki temu możemy samodzielnie tworzyć mapy najlepszych miejscówek, z uwzględnieniem pory roku i warunków. Czasem zdarza się, że najlepsze miejsca są jednak trudno dostępne i co ciekawe, zegarek dla wędkarza marki Casio pomoże nam także w tym aspekcie. Pozwala on bowiem na odtworzenie wcześniej zapisanych danych, dzięki czemu poprowadzi nas na wcześniej upatrzone miejsce, nakierowując nas na cel przy użyciu działających jak kompas wskazówek.

Wędkarski gadżet od Casio – idealny prezent dla wędkarza

Oczywiście zegarki dla wędkarza sprawdzają się nie tylko nad wodą. Służą poza nią jako sposób na poprawę wyglądu i rzecz jasna narzędzie do kontrolowania czasu. Zegarek na ryby jest więc bardzo ciekawą propozycją na prezent dla wędkarza. Oczywiście nie trzeba od razu stawiać na tak zaawansowane modele jak zegarki Casio ProTrek PRT-B70, a w ofercie tego samego producenta znajdziemy również tańsze i prostsze modele, jak Casio WS-1200H czy Casio WSC-1250H. Niezależnie jednak od tego czy poszukujecie prezentu czy sami chcielibyście go sobie sprezentować na Dzień Wędkarza, na koniec mamy dla was coś specjalnego. We współpracy z jednym z największych sklepów z zegarkami w Polsce, przygotowaliśmy wyjątkową promocję dla wszystkich czytelników Wędkarskiego Świata. Wpisując przy zamówieniu kod “WEDKARSKISWIAT15” otrzymacie aż 15% rabatu na wymienione wyżej modele, a także inne zegarki z oferty sklepu internetowego zegarek.net. Promocja dotyczy wszystkich nieprzecenionych modeli, a także łączy się z innymi przecenami sięgającymi do 15% od standardowej, detalicznej ceny.

Autorzy