Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Książki o rybach – dla dzieci, wędkarzy i nie tylko

Mimo, iż dzisiaj większość czynności dotyczy ekranów naszych smartfonów czy komputerowych monitorów, książki wciąż są niesamowicie popularne, a ich popularność wzrasta w każdej grupie wiekowej. Jednym z popularnych motywów książek, które obecnie są chętnie wybierane, są książki o rybach. Dla kogo sprawdzą się najlepiej i czego dotyczą te książki? Możliwości jest całe mnóstwo!

Książki o rybach dla dzieci

Ryby to jedne z najbardziej lubianych zwierząt przez dzieci. Podstawowa wiedza o tych organizmach może być przekazywana maluchom w formie zabawy. Już niemowlętom pokazujemy przecież książki z obrazkami. Propozycją książki dla maluchów z rybami w tle jest książka “Piękna rafa koralowa. Ozdabiam naklejkami”. To doskonały przykład książki, która przekazuje wiedzę za pomocą aktywności i zabawy. 32 strony z dużymi, wyraźnymi ilustracjami i mnóstwem naklejek, którymi maluch może ozdabiać każdą stronę. Żywe kolory zachęcają do oglądania, a ciekawe zadania do wypełnienia zapewniają wiele godzin wspaniałej rozrywki dla każdego dziecka.

Ale książki o rybach nie są zarezerwowane wyłącznie dla najmłodszych. Dla nieco starszych maluchów ciekawą propozycją jest książka “Jak rybom wyrosły nogi? Historia życia na Ziemi” Michała Brodackiego. To bardzo ciekawie napisana historia ziemskiego istnienia, która przemówi do wyobraźni dzieci. Każda strona bogata jest w cenne informacje i fakty, które nie tylko intrygują, ale także otwierają dzieciom drzwi do wielkiego świata wiedzy. Taka książka to doskonały prezent dla dziecka z okazji urodzin czy Dnia Dziecka. Piękne wydanie sprawi, że książka atrakcyjnie zaprezentuje się w każdej domowej biblioteczce.

Atlas Ryb Polskich – cenne kompendium wiedzy

Na temat wędkarstwa i ryb w bardziej profesjonalny sposób księgarnie również mają swoje niezastąpione tytuły. Przykładem jest tutaj Atlas Ryb Polskich, stanowiący podstawowe źródło wiedzy każdego pasjonata ryb. Mnóstwo cennych wiadomości na temat każdego gatunku, który żyje nie tylko w Morzu Bałtyckim, ale także w naszych rzekach, poszerza wiedzę na temat życia tych wspaniałych istot. W kręgu zainteresowań są nie tylko nazwy gatunkowe ryb, ale przede wszystkim ich zwyczaje, cechy charakterystyczne czy inne ciekawostki na ich temat. To pozycja absolutnie niezbędna dla każdego, kto choć trochę interesuje się światem ryb czy akwarystyką.

Ryby w morzu i… na talerzu!

Książki o rybach mogą opowiedzieć także o nich jako o składnikach pysznych dań, które tak uwielbiamy. Każda pani domu z pewnością ma w swojej biblioteczce choć jedną książkę kucharską. Dlaczego nie dodać do niej książki z przepisami na pyszne dania rybne? “Ryby w naszej kuchni. 200 przepisów na ryby i owoce morza. Jak sprawić, jak przyrządzić, jak podać?” to doskonały przykład takiej książki, która przyda się w każdej kuchni. Przepisy, dokładne opisy wykonania każdego dania, a to wszystko okraszone smakowitymi zdjęciami.. Palce lizać!

Książki o rybach – inne kategorie

Ryby są przedmiotem zainteresowania nie tylko książek dla dzieci, książek kucharskich czy popularnonaukowych, ale także beletrystyki. Doskonałym przykładem są tu powieści, jak choćby “Księga ryb Williama Goulda” Flanagan’a Richard’a. Powieść opowiada intrygującą historię mężczyzny skazanego na dożywocie. Historia jest bardzo ciekawa, a motyw ryb zajmuje w niej bardzo ważne miejsce.

Wiele ciekawych książek z motywem ryb znajdziesz w wielu księgarniach. Tego typu literatura może okazać się świetnym pomysłem na prezent dla bliskiej osoby, ale także dla pasjonata wędkarstwa czy akwarystyki.

Obserwuj nas

ZOBACZ TAKŻE

PODOBNE POSTY

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Miesięcznik Wędkarski Świat – Oprócz nowoczesnego wędkarstwa, na łamach “WŚ” propagujemy zdrowy styl życia, ciekawe formy rekreacji, turystykę krajową i zagraniczną.