Dla kogo recepta online?

Recepty online stają się coraz bardziej popularne. Wynika to z faktu, że jest to niezwykle wygodna forma kontaktowania się z lekarzem, bez konieczności odwiedzania gabinetu lekarskiego. Pacjenci zdążyli przyzwyczaić się z teleporad medycznych i uzyskiwania recept online w trakcie trwania stanu epidemii koronawirusa. Obecnie recepta na przepisane leki nie wymaga wykupienia pełnej ilości opakowań. Trzeba jednak iść do apteki z receptą w ciągu 30 dni od daty wystawienia. Wyjątkiem są e-recepty na antybiotyki, gdzie czas ten skraca się do 7 dni. Sprawdź, dlaczego warto korzystać z recept online i ile jest ważna recepta online.

  1. Recepty online a internetowe konto pacjenta
  2. Recepta dla wszystkich w 15 minut

Recepta online to najlepsza metoda na kontynuację leczenia się na daną jednostkę chorobową o przewlekłym charakterze. Lekarz może wystawić e-receptę na podstawie wywiadu przeprowadzonego z pacjentem. Może też bazować na dokumentacji medycznej pacjenta. W chorobach przewlekłych chodzi o to, by prowadzić dalsze leczenie bez jego przerywania na przykład z powodu kolejek w placówce służby zdrowia czy braku wolnych terminów w przychodni. Konsultacja lekarska to nie tylko elektroniczne recepty, ale i możliwość uzyskania zwolnienie online. Na pytanie, czy recepta online jest legalna, jest jedna odpowiedź: tak. Można to zweryfikować na przykład po tym, że e-recepty są widoczne z poziomu Internetowego Konta Pacjenta.

Recepty online a internetowe konto pacjenta

Pacjenci, którzy nigdy wcześniej nie mieli do czynienia z tym innowacyjnym rozwiązaniem, pytają jak zrealizować receptę online. Na Internetowym Koncie Pacjenta (IKP) znajdują się dane wszystkich recept. Można pobrać e-recepty online i okazać je w aptece lub zapisać ich kod. Do realizacji recepty przydatna jest również aplikacja, dzięki której można wykupić potrzebne leki bez podawania danych osobowych typu PESEL. Pacjenci otrzymują kod recepty za pomocą SMS. Leki można kupić w dowolnej aptece. Jeśli jednak recepta online zawiera wiele opakowań tego samego leku, a pacjent chce otrzymać 1 paczkę leku, to musi już kupować dany lek w tej samej aptece.

Recepta dla wszystkich w 15 minut

Pacjenci zastanawiają się,  ile kosztuje recepta online. Ceny zaczynają się od 59 PLN. Lekarz online może wyjaśnić pacjentom, na czym polega recepta online za darmo.

W trakcie konsultacji online lekarz może odmówić wystawienia e-recepty, gdy nie widzi zasadności wystawienia recepty. Konsultacja lekarska to szczegółowe pytania. W trakcie wywiadu lekarz może wykryć przeciwwskazania zdrowotne do dalszego przyjmowania leku. Elektroniczna recepta nie musi dotyczyć substancji psychotropowych i leczniczych środków narkotycznych.

Obserwuj nas

ZOBACZ TAKŻE

PODOBNE POSTY

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Miesięcznik Wędkarski Świat – Oprócz nowoczesnego wędkarstwa, na łamach “WŚ” propagujemy zdrowy styl życia, ciekawe formy rekreacji, turystykę krajową i zagraniczną.