Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Te gatunki ryb są rozwijają niesamowite prędkości! Która jest najszybsza?

Te gatunki ryb są rozwijają niesamowite prędkości! Która jest najszybsza?
Żaglica (Źródło: Getty Images + Canva Pro)

Istnieje gatunków ryb, niektóre są znane ze swojej niezwykłej szybkości. Te zwierzęta potrafią osiągnąć ogromne prędkości, co umożliwia im skuteczne polowanie i obronę przed drapieżnikami. Sprawdź koniecznie jakie to gatunki i jakie prędkości potrafią rozwinąć!

Żaglica – najszybsza z najszybszych

Żaglica (Istiophorus platypterus) to gatunek ryby z rodziny żaglicowatych, który występuje głównie w tropikalnych i subtropikalnych wodach oceanicznych na całym świecie. Jest to najszybsza ryba na świecie, potrafiąca osiągnąć prędkość maksymalną wynoszącą ponad 110 kilometrów na godzinę. Żaglice potrafią wyskakiwać ponad pusto wody, na wysokość nawet 5 metrów!

Solandra – Wahoo

Solandra (Acanthocybium solandri) to gatunek ryby z rodziny makrelowatych, występujący w ciepłych wodach oceanicznych na całym świecie. Potrafi osiągnąć prędkość maksymalną wynoszącą około 80 kilometrów na godzinę, co czyni ją jedną z najszybszych ryb na świecie. Solandry to ryby drapieżne, żywiące się mniejszymi rybami i kalmarami. Wahoo, właśnie dzięki swojej charakterystycznej budowie ciała, potrafi osiągać tak niesamowite prędkości, a w dodatku jest bardzo zwrotna!

Żaglicę i Wahoo możecie zobaczyć w jednym z naszych materiałów na YouTube. Wspaniałe bestie!

Nagranie Wędkarski Świat – YouTube

Miecznik

Miecznik (Xiphias gladius) to gatunek ryby z rodziny miecznikowatych, występujący w ciepłych i umiarkowanych wodach oceanicznych na całym świecie. Miecznik potrafi osiągnąć prędkość maksymalną wynoszącą około 80 kilometrów na godzinę, a według niektórych źródeł nawet 100 kilometrów na godzinę.

Miecznik
Miecznik (Źródło: Getty Images)

Ze względu na swoją wartość jako ryby konsumpcyjnej, ale również jej charakter sportowy, jest jednym z najpopularniejszych gatunków, na które nastawiamy się podczas zagranicznych, wędkarskich wypraw. Populacja mieczników, z uwagi na ich nadmierne poławianie, spadła w ostatnich latach znacząco. W niektórych regionach na świecie wprowadzono ograniczenia w ich połowie.

Żarłacz biały – największy z najszybszych!

Rekin - żarłacz biały
Rekin – Żarłacz Biały (Źródło: Getty Images)

Żarłacz biały (Carcharodon carcharias) to gatunek drapieżnego rekinia, występujący w wodach oceanicznych na całym świecie. Żarłacze białe są często spotykane w rejonach o dużych populacjach fok, morsów i innych ssaków morskich, które stanowią ich główne źródło pożywienia. Są one najczęściej obserwowane w okolicach wybrzeży Kalifornii, Australii, RPA, Meksyku. Potrafią osiągnąć prędkość maksymalną wynoszącą około 60 kilometrów na godzinę. Żarłacze białe to drapieżniki, żywiące się głównie innymi rybami i fokami. Gatunek tego ogromnego drapieżnika jest inspiracją serii filmów “Szczęki”. Rekiny te mają reputację “ludojadów”, choć tak naprawdę ich ataki na ludzi, należą do rzadkości.

Obserwuj nas

ZOBACZ TAKŻE

PODOBNE POSTY

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Miesięcznik Wędkarski Świat – Oprócz nowoczesnego wędkarstwa, na łamach “WŚ” propagujemy zdrowy styl życia, ciekawe formy rekreacji, turystykę krajową i zagraniczną.