Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Wędziska Savage Gear Black Savage – Z ciemności wyszło światło

wedziska

Jedną z największych tegorocznych premier, w stajni Savage Gear,  jest nowa seria wędzisk – Black Savage.

Kije te swym designem wpisują się w zdobywający coraz większą popularność trend Street lub Urban Fishingu, czyli wędkarstwa spinningowego w terenach miejskich (rzeki, kanały, porty, itp.).

Czarne, matowe blanki, całkowicie wtapiające się w kolorystykę blanku omotki przelotek, oraz uchwyty dolnika z pianki EVA w czarno-szarym kamuflażu. Efekt końcowy jest naprawdę zachwycający, producent określa go jako „stealth” – czyli wojskowa technologia wykonywania pojazdów, statków powietrznych i okrętów morskich, tak by były one niewidoczne dla radarów. W wędkarskim świecie określenie to, oczywiście nie dotyczy wykrywania przez radar ale zabezpieczenie się przed zauważeniem wędziska przez ostrożne ryby, przede wszystkim w czasie podchodzenia ich z brzegu. Matowy kij nie odbija refleksów od słońca i jest praktycznie niewidzialny dla ryb.

Od strony technicznej, seria Black Savage, nie ma się czego wstydzić: blanki wykonane są z wysoko modułowego włókna węglowego, zbrojenie opiera się na przelotkach Coil Control SiN (własna technologia Savage Gear, mająca na celu obniżenie tarcia na przelotkach a w konsekwencji zwiększenie dystansów wyrzutu) i uchwytach kołowrotka SG Gold Label R/S.

Na rodzinę Black Savage składają się trzy podserie wędzisk: Black Savage Spin, Black Savage Jerk i Black Savage Dropshot.

Black Savage Spin zawiera cztery kije z przeznaczeniem do szeroko pojętego spinningu, pokrywające swym zakresem pełne spektrum wymagań tej metody. Od pstrągowego modelu 198cm i wyrzucie 2-7g, charakteryzującego się, jako jedyny w serii, akcją medium, aż do modelu o długości 251cm i ciężarze wyrzutu 20-60g.

Black Savage Jerk to dwa kije dla entuzjastów cięższego castingu. Te niespełna dwu metrowe, jednoskładowe kije o akcji fast, to doskonała broń na konkretne szczupaki.

Black Savage Dropshot również składa się z dwóch wędzisk z przeznaczeniem do metody drop shot. Oba charakteryzują się akcją fast i dwuskładową konstrukcją. Zgodnie z przeznaczeniem tych kijów szczytówka ma jaskrawy kolor, pozwalający na pełną kontrolę nad przynętą i łatwą detekcję brań. Istotne jest to, że szczytówka nie jest wklejanką a jej jaskrawy kolor jest również matowy i nie odbija refleksów od słońca.

Tak jak cała pozostała oferta wędzisk marki Savage Gear, także kije Black Savage są dostarczane w praktycznych pokrowcach, pozwalających na transportowanie wędki wraz z kołowrotkiem (kołowrotek nie jest chroniony przez pokrowiec).

Nasz zespół testowo-konsultacyjny, Pro Team Savage Gear Polska, testuje od dłuższego czasu wędziska z tej serii. Poniżej opinie dwóch przedstawicieli naszego zespołu na temat serii wędzisk Black Savage.

Rafał Spigot Malinowski:…tylko osiem modeli, już na pierwszy rzut oka wyróżniających się spośród dotychczasowych wędzisk w ofercie. Blank pokryty czarnym matem, omotki przelotek totalnie zlane z kolorem blanku, foregrip, oraz uchwyty dolnika wykonane z pianki EVA, przelotki wielkościowo rewelacyjnie dobrane (Coil Control).  W całej mrocznej mocy, wyróżniająca się białym nadrukiem nazwa firmy wraz z opisem parametrów i pomarańczową szczęką jak wypalone na ręce znamie. Tego  nie można nie zauważyć przechodząc obok. Wędziska ze swoimi parametrami sięgają prawie każdej metody, oraz większość drapieżników występujących w naszych wodach. Blanki są niesamowicie czułe.

Sebastian Rzytki:W moje ręce trafił jednoczęściowy kij  Jerk  198cm, o ciężarze wyrzutowym do 100g. Blank wykonany z wysoko modułowego włókna węglowego, gripy z pianki EVA i przelotki CC SiN, sprawiają że niesamowicie mocna wędka waży tylko 205g, co jest bardzo wielkim atutem przy całodniowej wyprawie na drapieżniki . Ta sztywna wędka idealnie ,,ładuje się’’ podczas rzucania wabikami już od 40g, a w momencie  prowadzenia przynęty, bardzo dobrze przekazuje nam każdy jej ruch do dolnika. Wędzisko, podczas holu ryby wdzięcznie poddaje się ugięciu, tym samym wybacza nam ewentualne błędy.  Wiele osób podchodzi z dystansem do jednoczęściowych wędek, przekonałem się na sobie że niepotrzebnie, w zamian za znalezienie ,,kąta’’ na taki gabaryt, mamy sprzęt którym bez trudu można łowić duże szczupaki na duże przynęty.”.

Na końcu chcemy dodać, że cena wędzisk Savage Gear Black Savage pozytywnie Was zaskoczy.

Życzymy wszystkim na zbliżającą się majówkę połamania i do zobaczenia nad wodą!

Pro Team Savage Gear Polska

Obserwuj nas

ZOBACZ TAKŻE

PODOBNE POSTY

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Miesięcznik Wędkarski Świat – Oprócz nowoczesnego wędkarstwa, na łamach “WŚ” propagujemy zdrowy styl życia, ciekawe formy rekreacji, turystykę krajową i zagraniczną.