Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Plecaki wojskowe i taktyczne – jak dobrać do swoich potrzeb?

Jeżeli zastanawiasz się nad wyborem optymalnego plecaka dla siebie, warto zadać sobie kilka pytań. W jakich warunkach będziesz z niego korzystał? Czy będą to wypady jednodniowe lub weekendowe? A może planujesz dłuższą wyprawę?

Chcąc kupić plecak, z którego będziesz korzystać do wyjazdów w trudny teren, warto rozważyć plecaki wojskowe – taktyczne. Wybierając optymalny model dla siebie, powinieneś określić, jaka będzie najlepsza jego pojemność dla Twoich zastosowań.

Plecaki wojskowe i taktyczne do zadań specjalnych

Plecaki taktyczne i wojskowe to część ekwipunku przeznaczonego nie tylko dla miłośników stylu militarnego, ale również, a może przede wszystkim dla osób, które mają wobec plecaka konkretne oczekiwania. Sprawdzają się, jeśli poszukujesz mocnego, solidnego i trwałego sprzętu do zadań specjalnych. Wojskowe plecaki to idealne rozwiązanie na wyprawy survivalowe oraz na wyjazdy w trudne tereny na odległych kontynentach, jak chociażby do Amazonii, Patagonii czy do Tybetu.

Plecaki taktyczne charakteryzują się bardzo dużą wytrzymałością – to jeden z najistotniejszych walorów tego rozwiązania. Najlepsze modele często wykonane są z bardzo trwałych, pancernych materiałów, może to być np. cordura.

Klasyczne, typowe plecaki są zazwyczaj lżejsze w porównaniu do tych wojskowych czy taktycznych, jednak są też dużo mniej wytrzymałe. Jeśli więc planujesz przemieszczać się po trudnym terenie, w którym łatwo uszkodzić sprzęt, plecak wojskowy jest rozwiązaniem dla Ciebie.

Plecaki taktyczne i wojskowe a plecaki zwykłe – najważniejsze różnice

Oprócz wspomnianych wytrzymałości i wagi, plecaki wojskowe od tych tradycyjnych różnią się wieloma innymi cechami. Plecaki taktyczne charakteryzują się takimi właściwościami jak:

  • obecność systemu oporządzenia taktycznego – daje to wiele możliwości troczenia – dołączenia dodatkowego ekwipunku, najczęściej jest system MOLLE – polegający na obszywaniu powierzchni poziomymi taśmami;
  • często są też wyposażone w tzw. panele velcro – rzepy, dzięki którym możesz np. spersonalizować wygląd swojego plecaka, doczepiając do niego naszywki, emblematy czy flagę państwową;
  • charakterystyczny wygląd – zarówno kształt, jak i kolor – stonowana kolorystyka, która sprawia, że plecak nie rzuca się w oczy, np. wzory maskujące.

Jakie są rodzaje plecaków wojskowych – taktycznych?

Najważniejszy podział plecaków taktycznych to 3 podstawowe kategorie, które związane są z ich pojemnościami:

  • 1-day pack i miejskie, których pojemność to maksymalnie 30 litrów;
  • 3-day pack, inaczej weekendowe, ich pojemność wynosi do 50 litrów;
  • plecaki wyprawowe, czyli takie, których pojemność przekracza 50 litrów.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że im plecak jest większy i cięższy, tym bardziej powinieneś zwracać uwagę na dobry system nośny – dobrze, aby był on wyposażony w miękkie ramiona, pas piersiowy oraz pas biodrowy. Mniejsze plecaki wojskowe – taktyczne mają komorę główną zamykaną zamkiem błyskawicznym, natomiast w przypadku większych plecaków najczęściej spotykanym zamknięciem jest komin z klapą.

Gdzie kupić plecak taktyczny wojskowy?

Jeśli chcesz wybrać się na wyprawę życia, pragniesz podnosić swoje umiejętności survivalowe, szukasz plecaka na wymagające wyjazdy lub po prostu lubisz styl militarny, w sklepach internetowych, takich jak Hobby4Men.com, znajdziesz modele o różnej wielkości, z optymalnym wyposażeniem i do zastosowań terenowych. Nie przegap najlepszych okazji na plecaki wojskowe i wybierz najodpowiedniejszy dla siebie!

Obserwuj nas

ZOBACZ TAKŻE

PODOBNE POSTY

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Miesięcznik Wędkarski Świat – Oprócz nowoczesnego wędkarstwa, na łamach “WŚ” propagujemy zdrowy styl życia, ciekawe formy rekreacji, turystykę krajową i zagraniczną.