...
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Stylowe czapki dla mężczyzn na zimę

Brak czapki na głowie może doprowadzić do przeziębienia. W szczególności, jeżeli mowa o okresie, kiedy mróz maluje barwne obrazy na szybach. Dobrze dopasowane czapki zimowe męskie dają przyjemne ciepło, będąc dopełnieniem całościowej męskiej stylizacji.

Markowe czapki zimowe męskie – który model wybrać?

Wśród najmodniejszych propozycji można wymienić:

  • czapka beanie męska i wysoko wywinięta do góry – pozwala na to, aby w całości zakryć uszy. Daje przyjemne ciepło. Jej zdecydowaną zaletą jest to, że można ją ubrać na co dzień, jak również do wyjściowego outfitu.
  • czapka z daszkiem na zimę – minusem jest to, że nie zakrywa uszu. Dlatego też polecana jest przy wyjątkowo “ciepłych” zimach. Można śmiało ją założyć do sportowych stylizacji, np. kurtek z kapturem. Kaptur będzie stanowił wsparcie w tym, aby zapewnić głowie (i uszom!) odpowiednią ilość ciepła.
  • kaszkiety i berety – nakrycia głowy w stylu vintage. Takie męskie czapki zimowe nigdy nie wyjdą z mody. Pomagają podkreślić indywidualny charakter męskiej stylizacji.

Czapka zimowa męska – z jakiego materiału?

Najlepiej zainwestować w czapkę wełnianą męską. Dlaczego? Wymienić można kilka zalet tego materiału:

  • wełna jest ciepła,
  • dobrze odprowadza wilgoć z ciała,
  • nie nasiąka łatwo wodą, dzięki czemu dobrze chroni przed wszelkimi opadami.

Do tego dostępne modele wełnianych czapek zimowych, są zbite, tworząc dobrą barierę przed chłodem. Również w wyjątkowo wietrzne dni.

Warto postawić na wełniane czapki męskie na zimę, które mają niewielką domieszkę akrylu. Dzięki temu sama wełna jest przyjemniejsza w dotyku i nie będzie nikogo drapać. Należy jednak zwrócić uwagę na to, aby nakrycie głowy miało w sobie maks. 50% akrylu.

Dopasowana, ciepła czapka zimowa męska

Markowe czapki zimowe męskie muszą zapewnić ciepło. Tommy Hilfiger, Karl Lagerfeld, Hugo Boss, Nike, Puma, Adidas, The North Face, New Balance – niezależnie od tego z jaką czapką będzie się mieć do czynienia, konieczny jest maksymalny komfort termiczny i wygoda użytkowania.

Jaka męska czapka będzie pasować do płaszcza? Do takiego nakrycia pasować będzie klasyczny model, wysoko wywinięty lub czapka beanie, w stonowanej kolorystyce. Z płaszczem doskonale sprawdzą się kaszkiety i inne nakrycia w stylu vintage. Krzykliwe kolory nakrycia dla głowy lepiej pozostawić w domu, przy mniej zobowiązujących okazjach.

Czapkę w takich kolorach można wybrać do nieco swobodniejszej puchówki. Wszystkie czapki w sportowym stylu, wykonane z dzianiny, można dopasować do takich właśnie okryć wierzchnich. Warto jednak zwrócić uwagę na to, czy czapka może zostać dopasowana pod względem kolorystycznym do kurtki. Jeżeli tak, to cała stylizacja będzie prezentować się jeszcze bardziej efektownie.

Właściwości czapek zimowych męskich

Warto pokrótce omówić sobie właściwości każdej czapki zimowej dla mężczyzn. Taka świadomość pomoże w podjęciu finalnej decyzji odnośnie tego, co nosić na głowie.

Czapka beanie zapewni ochronę przed wiatrem, świetnie nadaje się na duże mrozy, jednak nie jest wykonana z oddychających materiałów.

Czapka z daszkiem świetnie komponuje się z jeansami, sneakersami i ciepłą puchówką. Wykonana jest z oddychających materiałów, jednak nie zapewnia ochrony przed dużymi mrozami. Można ją nosić tylko wtedy, jeżeli jest “na plusie”.

Czapki w stylu vintage zapewniają ochronę przed wiatrem, jednak nie są wykonane z oddychających materiałów. Można ją za to nosić przy naprawdę dużych mrozach. Tym bardziej że można ją dopasować do dwurzędowego płaszcza lub do zwykłej kurtki i szalika.

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.