Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Nowości Mikado na 2019

mikado-sprzet

Rozbudowana, różnorodna oferta Mikado na 2019 rok postała dzięki rosnącej grupie firmowych testerów oraz ścisłej współpracy z ponad 70 dostawcami z Chin, Taiwanu, Korei, Japonii i Wietnamu, o czym mówili: Wojciech Kurowicki – założyciel marki i główny projektant oferty, oraz pani Lin Xiao Ling – dyrektor biura Mikado w Chinach i gość specjalny wrześniowej prezentacji oferty Mikado w Hotelu Olandia nad niewielkim lecz rybnym Jeziorem Kuchennym. Oto najciekawsze nowości, z którymi miałem okazję zapoznać się podczas tej prezentacji.

Najgorętszym newsem, godnym uwagi nie tylko wędkarzy, ale również handlowców i dystrybutorów sprzętu wędkarskiego, jest zapowiedź pojawienia się w 2019 roku na polskim i europejskim rynku chińskiej marki BKK, której Mikado jest wyłącznym dystrybutorem na Europę Środkową. Firma produkuje wysokiej klasy haki i kotwice, jak również metalowe akcesoria (np. kółeczka łącznikowe). Jest liderem w produkcji haków na chińskim rynku, ale otrzymała wiele nagród za design i jakość również za granicą. Ma bogate tradycje – istnieje od 1856 roku, a obecnie jest prowadzona przez piąte pokolenie rodziny Zhan. Obecny na pokazie reprezentant BKK Michele Gori zwrócił uwagę zwłaszcza na najwyższej jakości nierdzewne, ostre jak igły, ostrzone ręcznie haki, których przykładem jest seria piekielnie mocnych kotwic Raptor-Z, uznana w Australii za najlepsze haki na rynku. (…)

Rippery M-Shad to nowe gumy Mikado, które mają szansę zrobić karierę podobną do słynnych ripperów Fishunter czy jaskółek Saira. Są niezwykle miękkie, więc żywo machają ogonkiem nawet przy bardzo wolnym prowadzeniu, a w opadzie lekko lusterkują, jak na dobra gumę przystało. Realistyczna szata graficzna 3D (płoć, okoń lub szczupak) z pewnością będzie doceniana przez sandacze i szczupaki w różnych łowiskach. Dostępne rozmiary: 11, 14, 17 i 20 cm. (…)

Perełką dla koneserów spinningu jest seria finezyjnych wędzisk Katsudo Slim, wykonanych z wysokomodułowego węgla 30T i uzbrojonych tytanowymi przelotkami SeaGuide. Te kije polecam szczególnie ze względu na wyjątkowo wygodną do rzucania paraboliczną akcję, pięknie wyróżniającą się wśród zalewających obecnie światowe rynki przesztywnionych „kijków do firanek”. …

Więcej informacji o nowościach MIKADO znajdziecie na stronie 53 WŚ 11/2018.

Obserwuj nas

ZOBACZ TAKŻE

PODOBNE POSTY

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Miesięcznik Wędkarski Świat – Oprócz nowoczesnego wędkarstwa, na łamach “WŚ” propagujemy zdrowy styl życia, ciekawe formy rekreacji, turystykę krajową i zagraniczną.