Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Czym wyróżnia się kajak wędkarski na tle innych?

W sklepach nie brakuje kajaków opatrzonych różnymi wiele mówiącymi opisami: kajak sit on top, kajak górski, morski, turystyczny, kajak wędkarski…W tym tekście oddamy rozważaniom właśnie ten ostatni rodzaj łodzi: kajak wędkarski. Co go wyróżnia? Ile kosztuje? Które firmy produkują najlepsze kajaki wędkarskie? Gdzie można dokonać zakupu?

Charakterystyczny kolor

Kajaki wędkarskie – podobnie zresztą jak dedykowane tej czynności kamizelki asekuracyjne – wykonane zazwyczaj są w maskujących kolorach, tj. zielony, brązowy lub nawet moro. Po co? Cóż, amatorzy wędkarstwa, którzy wybierają się na całodzienne łowienie ryb, mają zazwyczaj na celu nie tylko powrót do domu z imponującymi złapanymi okazami, ale także…chcą się wyciszyć. Poobserwować przyrodę. Przyjrzeć się rozmaitym gatunkom ryb i ptactwa wodnego w ich naturalnym otoczeniu. Aby tego dokonać, najlepiej jest nie narzucać się swoją obecnością. Zaszyć się w przybrzeżnych szuwarach. I właśnie dlatego kajak wędkarski wykonany jest właśnie w takiej, a nie innej wersji kolorystycznej.

Siła napędowa

Spływy kajakowe lub kajakowanie po morzu odbywa się zawsze przy udziale wiosła. Nie ma w tym nic dziwnego ani odkrywczego: mocne, solidne wiosło pozwala na stosunkowo łatwe manewrowanie, które jest niezbędne zwłaszcza w sytuacjach grożących nieplanowaną wywrotką. A jak się ma sprawa z wędkowaniem? Na łowienie ryb zazwyczaj wybiera się raczej ciche i spokojne miejsca, prawda? Nie ma obaw przed wartkim nurtem rzeki, a już tym bardziej przed wzburzonym morzem. Dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby kajak wędkarski wyposażony był…w pedały. Uwierz: kajak wędkarski na pedały ma szereg zalet! Przecież posiadanie wolnych rąk na rybach jest czymś nieocenionym! Na rynku nie brakuje także modeli posiadających możliwość wymiany pedałów na silnik: w ten sposób otrzymujesz w pełni zmotoryzowaną łódź!

Dodatkowe wyposażenie

Dobry kajak wędkarski to taki, który jest maksymalnie dopasowany do potrzeb każdego wędkarza, tj. posiada niezbędne schowki w których możesz przechować np. telefon na którym wejdziesz sobie na stronę www.seomamut.pl , skrytki i uchwyty na wędki. Ważne jest także zastosowanie antypoślizgowego materiału na pokładzie, dzięki czemu otrzymujemy możliwość łowienia ryb w pozycji stojącej. Kolejny istotny aspekt: wygodne siedziska. Przecież na rybach spędza się wiele godzin! Trzeba odpowiednio zadbać o swój komfort.

Polecani producenci

Na rynku nie brakuje różnych kajaków wędkarskich – aż trudno zdecydować się na konkretny model! Ja ze swojej strony polecam zaopatrzyć się w coś sprawdzonego, w coś pochodzącego od renomowanej firmy. Takim egzemplarzem z pewnością będzie każdy kajak wędkarski z logiem marki Pelican oraz FeelFree. Ta pierwsza – Pelican – pochodzi z Kanady i utarło się już powiedzenie, że jest największym producentem kajaków na całym świecie. FeelFree z kolei przywędrował do nas ze Stanów Zjednoczonych i w wędkarskim światku uznawany jest za “najlepszy z najlepszych”. Autorska seria “Lure” została nawet okrzyknięta przez branżę najbardziej wyczekiwaną nowością na rynku sprzętu wędkarskiego.

Gdzie kupić dobry kajak wędkarski?

Jako ogromny zwolennik zakupów online gorąco zachęcam Cię do odwiedzenia strony https://gokajak.com/, gdzie znajdziesz kajaki wędkarskie omówionych powyżej producentów oraz wszelkie przydatne akcesoria do rozmaitych aktywności nad wodą. Szybka przesyłka, korzystne ceny, częste promocje, bezproblemowy kontakt z obsługą – czego chcieć więcej? Zakupy w tym miejscu są w pełni bezpieczne – zawsze będziesz miał pewność, że zakupiony produkt jest w 100% oryginalny.

Obserwuj nas

ZOBACZ TAKŻE

PODOBNE POSTY

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Miesięcznik Wędkarski Świat – Oprócz nowoczesnego wędkarstwa, na łamach “WŚ” propagujemy zdrowy styl życia, ciekawe formy rekreacji, turystykę krajową i zagraniczną.