woda

Petycja STOP SIECIOM w PZW

Zarząd Główny Polskiego Związku Wędkarskiego oraz niektóre zarządy okręgów PZW od lat prowadzą na wielu wodach PZW komercyjne odłowy rybackie i handlują rybim mięsem. Jest to rażąco sprzeczne z ideą hobbistycznej organizacji wędkarskiej i powoduje wyrybienie jezior, rzek oraz zbiorników zaporowych, wywołując rosnący sprzeciw wędkarzy.

Petycja przygotowana przez redakcję miesięcznika „Wędkarski Świat” i skierowana do Prezesa Zarządu Głównego PZW, jest postulatem zaprzestania tych odłowów, od dawna powtarzanym przez bardzo wielu wędkarzy.

Każdy, komu leży na sercu stan polskich wód oraz rozwój polskiego wędkarstwa, ma szansę przyłączyć się do naszej akcji przeciwko komercyjnym sieciom na wodach PZW – wystarczy wypełnić, podpisać i wysłać do redakcji WŚ formularz petycji: elektronicznie – interaktywny formularz obok, albo tradycyjną pocztą – papierowy, wycięty z numeru 2/2014 miesięcznika Wędkarski Świat.

Po zebraniu podpisów petycja zostanie oficjalnie złożona na ręce Prezesa Zarządu Głównego Polskiego Związku Wędkarskiego.

Redakcja Wędkarskiego Świata

Autorzy