Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Dobre alkomaty do użytku własnego

Pomimo kampanii reklamowych, które obserwujemy od wielu lat w mediach, jak i zaostrzenia kar dla pijanych kierowców, procent wypadków na drodze spowodowanych jazdą pod wpływem alkoholu nie maleje. Alkomat to urządzenie, które jednoznacznie kojarzymy z wyposażeniem policji, pozwala oczywiście zbadać zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Chcąc przebadać się na obecność alkoholu w organizmie, gdy po imprezie u znajomych czy sylwestrowej nocy planujemy po przespanej nocy ruszyć w drogę powrotną do domu, musimy udać się na najbliższy komisariat. W związku z tym coraz więcej osób decyduje się zakup alkomatu do użytku indywidualnego. Masz wątpliwości, czy Twój kierowca, który do późna spożywał alkohol, jest już w stanie prowadzić samochód? A może jesteś właścicielem firmy logistycznej lub ochroniarskiej i potrzebujesz profesjonalnego sprzętu, który w sytuacji mogącej zagrażać zdrowiu i życiu pracownika pozwoli Ci zweryfikować jego trzeźwość? W sklepie internetowym RTV Euro AGD znajdziesz ogromny wybór alkomatów o zróżnicowanym zakresie pomiarowym i wygodnej kalibracji. Wybierając alkomat z oferty sklepu, w każdej wątpliwej sytuacji masz pewność, czy możesz już wsiąść za kółko.

·       Najlepsze alkomaty do badania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu

·       Rodzaje alkomatów i sposób ich działania

·       Alkomaty elektrochemiczne z najwyższej klasy precyzyjnym testerem

·       Na co zwrócić uwagę, aby wybrać dobry alkomat?

·       Ogromny wybór alkomatów w sklepie internetowym RTV Euro AGD

Najlepsze alkomaty do badania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu

Zakup alkomatu na własny użytek to decyzja, która pozwoli uniknąć wizyty na komisariacie przed planowaną podróżą do domu po rodzinnej imprezie czy zabawie ze znajomymi, jak również stresu związanego z wątpliwościami, jak długo potrzebujemy, by po spożyciu alkoholu móc prowadzić pojazdy mechaniczne. To przecież sprawa bardzo indywidualna, uzależniona nie tylko od rodzaju i ilości spożytego alkoholu, ale także naszego organizmu. Tanie alkomaty mogą fałszować wynik pomiaru, podobnie jak błędna kalibracja alkomatu przed jego użyciem. Decydując się na zakup tego urządzenia na indywidualne potrzeby, warto zatem poznać kilka kluczowych parametrów, które powinniśmy sprawdzić.

Rodzaje alkomatów i sposób ich działania

Na rynku znajdziemy kilka rodzajów alkomatów, które różni nie tylko sposób kalibracji oraz zakres pomiaru, ale także mechanizm działania. Podstawowy podział pozostaje uzależniony od tego, w jaki sensor wyposażono dany model. Tanie alkomaty półprzewodnikowe określa się jako przeznaczone do użytku domowego. Ze względu częste błędy podczas pomiarów mogą służyć do kontroli wstępnej. Potrafią także bardzo szybko się rozkalibrować. Dużo bardziej profesjonalne i precyzyjne okazują się alkomaty wyposażone w sensor elektrochemiczny. Molekuły alkoholu zostają zassane do czujnika w ostatniej fazie dmuchania, a to daje gwarancję precyzyjnego wyniku do setnych części promila. Kalibracji możemy dokonać w sprawdzonym serwisie po upływie 6-12 miesięcy. Ostatni typ to alkomatu pektrofotometryczne, a więc stacjonarne urządzenia, które stosuje się do badania na posterunkach policji, w sądach oraz szpitalach.

Alkomaty elektrochemiczne z najwyższej klasy precyzyjnym testerem

Alkomaty z sensorem elektrochemicznym wykrywają molekuły alkoholu w wydychanym powietrzu, przetwarzając je na sygnał elektroniczny pozwalający na wyświetlenie wyniku na wyświetlaczu. To sprzęt o wyjątkowej czułości, w przypadku niektórych modeli pozwalający na uzyskanie wyniku z dokładnością do tysięcznych części. Są nie tylko bardziej czułe, o ich precyzji pomiarowej decyduje także większa niż w przypadku modeli półprzewodnikowych skala pomiaru. Wykazują także lepszą żywotność, nie musimy ich tak często kalibrować, co wiąże się z rzadszymi wizytami w serwisach. W sklepie internetowym RTV Euro AGD znajdą Państwo szeroki wybór wysokiej klasy alkomatów z czułymi sensorami elektrochemicznymi. Świetnym wyborem będzie z pewnością alkomat Alco Force AF300, wyróżniający się dokładnością 0,006‰ oraz zakresem pomiaru 0-3‰. Nieco droższą alternatywą pozostaje model AlcoSense Excel, który zbiera bardzo dobre opinie wśród klientów, którzy zdążyli go przetestować.

Na co zwrócić uwagę, aby wybrać dobry alkomat?

Decydując się na zakup alkomatu na własny użytek, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka czynników. Dobry alkomat wyróżnia przede wszystkim szeroka skala pomiaru, czułość oraz solidny sensor, będący sercem całego urządzenia. W perspektywie funkcjonalności i wygody użytkowania z pewnością kluczowy okaże się także rozmiar urządzenia oraz częstotliwość wymaganej kalibracji. Alkomaty półprzewodnikowe będą relatywnie tańsze, jednak aby zaufać ich pomiarom, musimy bardzo często kalibrować sprzęt.

Ogromny wybór alkomatów w sklepie internetowym RTV Euro AGD

Odwiedź sklep internetowy RTV Euro AGD i zapoznaj się z ofertą alkomatów sprawdzonych producentów, które gwarantują niezawodność, a przez to – Twoje bezpieczeństwo po spożyciu. Wybierz model mniej lub bardziej zaawansowany, uzależniając decyzję od tego, jak często chcesz używać alkomatu oraz jakie będzie jego przeznaczenie. Użytkownikom prywatnym polecamy tańsze opcje, właścicielom firm logistycznych czy ochroniarskich zalecamy wybór alkomatu, który nie wymaga częstej kalibracji.

Materiał partnera

Obserwuj nas

ZOBACZ TAKŻE

PODOBNE POSTY

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Miesięcznik Wędkarski Świat – Oprócz nowoczesnego wędkarstwa, na łamach “WŚ” propagujemy zdrowy styl życia, ciekawe formy rekreacji, turystykę krajową i zagraniczną.