Nowy rekord Świata potwierdzony! Ryba miała ponad 280 cm!

Nowy rekord Świata potwierdzony! Ryba miała ponad 280 cm!
Źródło Getty Images Signature / Canva Pro

Złowienie potężnego suma jest dla wielu wędkarzy jednym z największych wędkarskich wyzwań. To ryba, która potrafi osiągnąć ogromne rozmiary i zmusza wędkarzy do stosowania specjalnego sprzętu oraz technik połowu. W sieci pojawiła się informacja o potwierdzonym nowym rekordzie świata w złowionym sumie europejskim. Rekord ten ustanowił Niemiec – Stefan Seuss, który złowił suma o długości aż 281 cm!

Stefan Seuss jest związany z firmą Black Cat, która specjalizuje się w produkcji sprzętu dla sumiarzy. Z pewnością nie była to jego pierwsza ryba powyżej 250 cm., ale taki wynik to już coś wręcz nieprawdopodobnego. Warto dodać, że poprzedni rekord należał do francuskiego wędkarza i wynosił 273 cm.

“Nad taką rybę pracowałem 25 lat, a teraz to rzeczywistość” – napisał na swoim oficjalnym fanpage Niemiec.

Sum europejski, bo o nim mowa, to największa słodkowodna ryba występująca w Europie. Może osiągnąć masę ponad 100 kg i długość ponad 3 metrów. To ryba, która wymaga od wędkarza dużej siły i wytrzymałości, aby ją złapać. Sumy to drapieżniki, które żywią się innymi rybami oraz skorupiakami, a czasami ich łupem potrafią paść nawet wodne ptaki, czy niewielkie ssaki.

Złowienie takiego olbrzyma, jak ten złapany przez Stefana Seussa, wymagało od niego nie tylko umiejętności, ale także cierpliwości i determinacji. Z pewnością zapamięta te chwilę do końca życia!

Podsumowując, złapanie rekordowego suma o długości 281 cm to wyjątkowe osiągnięcie, które cieszy zarówno wędkarzy, jak i miłośników przyrody. Daje nam to także wgląd w potężne i niezwykłe życie słodkowodnych ryb, które żyją w naszych wodach.

Obserwuj nas

ZOBACZ TAKŻE

PODOBNE POSTY

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze
  1. Waldemar Resiak pisze:

    Stefan Seuss jest związany z firmą Black Cat, która specjalizuje się w produkcji sprzętu dla sumiarzy.

    Świetna reklama. Jako, że to Niemcy to nie wierzę, że to przypadek i nie wierzę, że złapał normalnie na wędkę…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Miesięcznik Wędkarski Świat – Oprócz nowoczesnego wędkarstwa, na łamach “WŚ” propagujemy zdrowy styl życia, ciekawe formy rekreacji, turystykę krajową i zagraniczną.