Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Nowy rekord Świata potwierdzony! Ryba miała ponad 280 cm!

Nowy rekord Świata potwierdzony! Ryba miała ponad 280 cm!
Źródło Getty Images Signature / Canva Pro

Złowienie potężnego suma jest dla wielu wędkarzy jednym z największych wędkarskich wyzwań. To ryba, która potrafi osiągnąć ogromne rozmiary i zmusza wędkarzy do stosowania specjalnego sprzętu oraz technik połowu. W sieci pojawiła się informacja o potwierdzonym nowym rekordzie świata w złowionym sumie europejskim. Rekord ten ustanowił Niemiec – Stefan Seuss, który złowił suma o długości aż 281 cm!

Stefan Seuss jest związany z firmą Black Cat, która specjalizuje się w produkcji sprzętu dla sumiarzy. Z pewnością nie była to jego pierwsza ryba powyżej 250 cm., ale taki wynik to już coś wręcz nieprawdopodobnego. Warto dodać, że poprzedni rekord należał do francuskiego wędkarza i wynosił 273 cm.

“Nad taką rybę pracowałem 25 lat, a teraz to rzeczywistość” – napisał na swoim oficjalnym fanpage Niemiec.

Sum europejski, bo o nim mowa, to największa słodkowodna ryba występująca w Europie. Może osiągnąć masę ponad 100 kg i długość ponad 3 metrów. To ryba, która wymaga od wędkarza dużej siły i wytrzymałości, aby ją złapać. Sumy to drapieżniki, które żywią się innymi rybami oraz skorupiakami, a czasami ich łupem potrafią paść nawet wodne ptaki, czy niewielkie ssaki.

Złowienie takiego olbrzyma, jak ten złapany przez Stefana Seussa, wymagało od niego nie tylko umiejętności, ale także cierpliwości i determinacji. Z pewnością zapamięta te chwilę do końca życia!

Podsumowując, złapanie rekordowego suma o długości 281 cm to wyjątkowe osiągnięcie, które cieszy zarówno wędkarzy, jak i miłośników przyrody. Daje nam to także wgląd w potężne i niezwykłe życie słodkowodnych ryb, które żyją w naszych wodach.

Obserwuj nas

ZOBACZ TAKŻE

PODOBNE POSTY

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze
  1. Waldemar Resiak pisze:

    Stefan Seuss jest związany z firmą Black Cat, która specjalizuje się w produkcji sprzętu dla sumiarzy.

    Świetna reklama. Jako, że to Niemcy to nie wierzę, że to przypadek i nie wierzę, że złapał normalnie na wędkę…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Miesięcznik Wędkarski Świat – Oprócz nowoczesnego wędkarstwa, na łamach “WŚ” propagujemy zdrowy styl życia, ciekawe formy rekreacji, turystykę krajową i zagraniczną.