...
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Mocne jak Strongman, wytrzymałe jak Maratończyk.

Mahi Mahi Superior – polskie plecionki o szerokich horyzontach!

Jesienią ubiegłego roku na polskim rynku wędkarskim została zaprezentowana plecionka polskiego producenta – Mahi Mahi Superior. Od czasu jej premiery minęło zaledwie pół roku. Produkt ten dał się poznać z dobrej strony. Zbiera wiele pozytywnych opinii wśród wędkarzy i ekspertów w Polsce i za granicą. Wspominając o dobrych plecionkach, zazwyczaj myślimy o produktach amerykańskich i japońskich. Tymczasem w naszym kraju powstają linki, które śmiało mogą konkurować z najlepszymi!

Materiał

Proces powstawania plecionki Mahi Mahi Superior odbywa się w całości, w Polsce. Wykonywane są z oryginalnego włókna Spectra, które produkowane jest w USA. Czym jest Spectra? To włókno polietylenowe o bardzo dużej masie cząsteczkowej. Jest znacznie mocniejsze i lżejsze od innych składników, w tym od kewlaru. Odznacza się minimalną rozciągliwością, gładkością i odpornością na ścieranie. Spectra ze względu na swoją charakterystykę znajduje szerokie zastosowanie w branży medycznej i militarnej. Sprawdza się jako balistyczny materiał kompozytowy, a także jest używana przy produkcji kamizelek kuloodpornych, paneli pojazdów, hełmów, płyt itd.

Plecionki wędkarskie

Włókno Spectra doskonale zdało egzamin również w wędkarstwie. Śmiało można zaryzykować stwierdzeniem, że zastosowanie tego tworzywa do produkcji plecionek okazało się starzałem w przysłowiową dziesiątkę i prawdziwą rewolucją na miarę nowoczesnej elektroniki. Wędkarze otrzymali do rąk kompletny produkt o dużej wytrzymałości na zerwanie przy relatywnie niskich średnicach. Układająca się nienagannie plecionka na szpuli kołowrotka cechuje się ponadto różnym stopniem sztywności – w zależności od rodzaju zastosowanego splotu.

Mahi Mahi Superior

Nasze plecionki noszą w sobie wszystkie zalety włókien Spectra, oferując wędkarzom najwyższą, światową jakość. Testy w czasie procesu produkcji, prowadzone przy pomocy atestowanych urządzeń pomiarowych, pozwalają utrzymać jednolitą grubość i gęstość splotu linek. W ofercie Mahi Mahi Superior znajdują się plecionki: trzy, cztero, ośmio i szesnastosplotowe, charakteryzujące się wytrzymałością w zakresie od 1 do 11 PE. Różnorodność plecionek pod względem parametrów otwiera wędkarzom szerokie możliwości ich zastosowania w wielu łowiskach, metodach i technikach połowu. Jesteśmy przekonani, że sprostamy nawet najtrudniejszym wyzwaniom.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że plecionki nie są powlekane, ponieważ zabieg ten zwiększa tylko ich średnicę bez znaczenia dla wytrzymałości. Nie są one też barwione. Obserwacje podwodne wskazują, że właśnie oryginalny, biały kolor włókien jest najmniej widoczny w zdecydowanej większości scenariuszy wędkarskich. Ryba widzi plecionkę zwykle od dołu na tle powierzchni wody, która mieni się odcieniami bieli i srebra. Kolor biały pomaga obserwować linkę na lustrze wody, co znacznie podnosi skuteczność połowu.

***

Plecionki Mahi Mahi Superior to owoc długoletniego doświadczenia w splataniu różnych włókien, w połączeniu pasji do wędkarstwa. Posiadają wszystkie atrybuty, które pozwalają aspirować nam do klasy premium w tym segmencie rynkowym.

Polecam plecionki Mahi Mahi Superior wszystkim wędkarzom poszukającym najwyższej jakości w rozsądnej cenie!

                                             Piotr Piskorski

Artykuł sponsorowany

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.