Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Do kiedy i jak w prosty sposób rozliczyć PIT-28?

Każdy z przychodów podlega opodatkowaniu i w zależności od jego źródła, obowiązywać będzie innego rodzaju formularz. Dowiedz się, kogo obowiązuje PIT-28 oraz do kiedy i jak w prosty sposób wypełnić deklarację PIT-28 2023.

Z aplikacją Pitax krok po kroku rozliczysz podatek

Kto jest zobowiązany wypełniać PIT-28?

Deklarację podatkową PIT-28 muszą złożyć wszyscy przedsiębiorcy, którzy posiadają jednoosobową działalność gospodarczą opodatkowaną ryczałtem oraz ci, którzy prowadzą działalność w formie opodatkowanej ryczałtem spółki. Ponadto, PIT-28 druk zobowiązane są wypełniać osoby uzyskujące przychody z tytułu najmu prywatnego od nieruchomości, która mieści się w Polsce oraz poza jej granicami, a także osoby uzyskujące przychód ze sprzedaży własnej produkcji wyrobów rolnych bądź zwierzęcych, które przetworzone zostały sposobem nieprzemysłowym. PIT-28 2022, jeżeli chodzi o rozliczanie najmu prywatnego, można rozliczyć w formie ryczałtu lub na zasadach ogólnych. W przypadku pit-28 2023 można jednak zapomnieć o wyborze opodatkowania dochodów – jedyną opcją będzie jedynie ryczałt od przychodów ewidencjonowanych.

Do kiedy należy rozliczyć PIT-28 2023?

Niezwykle istotną kwestią jest dotrzymywanie terminów rozliczenia, których nie należy przekraczać. Najczęściej składane zeznania, w tym pit-28 2023, należy złożyć nie później niż do 30 kwietnia. Jeżeli jednak jest to dzień ustawowo wolny od pracy, ostatecznym dniem na złożenie deklaracji jest pierwszy dzień roboczy, jaki następuje po 30 kwietnia. Warto podkreślić, że termin zapłaty podatku jest taki sam, jak termin złożenia deklaracji podatkowej. Składając zeznanie nie trzeba jednak od razu opłacać podatku – nie należy jedynie przekroczyć dnia 2 maja 2023 roku, składając druk PIT-28.

Program Pitax bezbłędnie przeprowadzi cię przez rozliczenie

Jak w prosty sposób rozliczyć PIT-28 online?

Obecnie nie ma konieczności osobistego odwiedzania urzędu skarbowego w celu złożenia deklaracji podatkowej. Dużo wygodniejszą opcją jest wypełnienie i przesłanie deklaracji, wypełniając formularz PIT-28 online. Przy pomocy darmowego programu rozliczającego PIT możliwe jest rozliczenie każdego rodzaju formularza, bez konieczności wychodzenia z domu i tracenia czasu na stanie w urzędowych kolejkach. W ten sposób możesz rozliczyć nie tylko siebie, ale i inną osobę z twojego otoczenia, z możliwością zapisania formularza i uzupełnienia go w późniejszym czasie.

System programu daje również możliwość przesłania deklaracji do odbiorcy, jakim jest Ministerstwo Finansów, jednak w tym przypadku konieczne będzie podanie kwoty przychodu za zeszły rok, w ramach weryfikacji przez urząd skarbowy osoby składającej deklarację. Wysyłając pit-28 druk należy również pamiętać o pobraniu urzędowego poświadczenia odbioru, stanowiącego niezbędne potwierdzenie wysłania deklaracji do urzędu skarbowego. Program do rozliczenia deklaracji umożliwi ci szybkie i wygodne przygotowanie formularza PIT-28 do druku. Dzięki temu możesz liczyć na pomoc w przygotowaniu formularza oraz załączników, a wygenerowany PIT-28 pdf możesz zarówno zapisać i wydrukować, jak i od ręki przesłać do urzędu przez internet.

Pobierz PIT 28 i wypełnij deklarację, odpowiadając na niezbędne pytania zawarte w kreatorze zeznań – system programu będzie w stanie wyliczyć oraz wypełnić zwrot bądź niedopłatę twojego podatku. Wybierając program PIT online, możesz wysłać PIT-28 przez internet, korzystając z prostego w obsłudze kreatora deklaracji podatkowych, który automatycznie doda do wypełnionego formularza wszelkie niezbędne załączniki. Program odliczy również konkretne ulgi, a także koszty uzyskania przychodu oraz kwotę wolną od podatku.

Obserwuj nas

ZOBACZ TAKŻE

PODOBNE POSTY

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Miesięcznik Wędkarski Świat – Oprócz nowoczesnego wędkarstwa, na łamach “WŚ” propagujemy zdrowy styl życia, ciekawe formy rekreacji, turystykę krajową i zagraniczną.