Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Największy szczupak sezonu – 130 cm!

najwiekszy-szczupak-sezonu

Jezioro Żarnowieckie słynie z ogromnych szczupaków, ale ta sława sprawiła, że duże żarnowieckie szczupaki znają już wszystkie wędkarskie patenty, biorą rzadko i nie każdemu. Niewątpliwie najskuteczniejszym łowcą szczupaków na Żarnowcu jest Andrzej Wizner, przewodni wędkarski, tegoroczny mistrz Polski w trollingu morskim oraz wicemistrz Polski w trollingu na Żarnowcu. Tylko w tym sezonie, do 27 lipca na łodzi Andrzeja zameldowało się 25 ponadmetrowych szczupaków, a ukoronowaniem tego dorobku było złowienie na spinning przez Andrzeja 17 lipca szczupaka 130 cm.

Trzy tygodnie wcześniej gość Andrzeja – Bartosz Paszkiewicz – złowił szczupaka 128 cm. Obie największe ryby wzięły z opadu pomiędzy kępami z rdestów na pierwszych zielskach od strony głębokiej wody. Większa na 20 cm Trouta Savage Gear, mniejsza na Slidera Salmo 12 cm płotkę.

Zazdrościmy, gratulujemy i życzymy 140 cm jeszcze w tym sezonie!

A jak Andrzej wspomina rekordowy połów przeczytacie w WŚ 9/2017 na stronie 77.

Obserwuj nas

ZOBACZ TAKŻE

PODOBNE POSTY

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Miesięcznik Wędkarski Świat – Oprócz nowoczesnego wędkarstwa, na łamach “WŚ” propagujemy zdrowy styl życia, ciekawe formy rekreacji, turystykę krajową i zagraniczną.