Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Szczupakowe układanki

szczupakowe układanki

Maj – jeden z najpiękniejszych miesięcy w kalendarzu. Wiosna rozkręciła się na całego, pąki drzew już dawno popękały, kwitną pierwsze kwiaty, a roślinność wodna zaczyna piąć się ku powierzchni. Łodyg i grążeli, rdestnic, moczarki oraz innych roślin wodnych tworzą podwodne lasy, w których na ofiarę czekają wygłodniałe po tarle szczupaki. Dla wielu wędkarzy maj szczupakiem stoi. Łowienie szczupaków na muchę staje się coraz popularniejsze. Bardzo często wymuszone jest brakiem wód, w których możemy spotkać pstrągi i lipienie, jednak dla mnie szczupak jest ulubionym obiektem muchowego polowania. Możliwość łowienia szczupaków po stokroć przedkładam ponad łososiowate.

Regularne łowienie szczupaków na muchę wymaga czasu i wielu eksperymentów.Gdy dojdziemy do wprawy, mucha stanie się tak samo skuteczna jak spinning. Mnogość sposobów prowadzenia, rodzajów użytych much i linek sprawia, że możemy dostosować się do każdych warunków. Od kilku lat muchowe wędkarstwo szczupakowe przeżywa boom. Coraz większa liczba wędkarzy sięga po muchówkę.Niestety, często po jednym wypadzie się zniechęcają. Głównym powodem jest problem z posłaniem dużej muchy na odpowiednią odległość. Niestety, tutaj niema kompromisów.

Ciąg dalszy artykułu Mariusza Augustynowicza na stronie 62 WŚ 05-06/2020.

Zachęcamy również do prenumeraty Wędkarskiego Świata – szczegóły tutaj.

Obserwuj nas

ZOBACZ TAKŻE

PODOBNE POSTY

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Miesięcznik Wędkarski Świat – Oprócz nowoczesnego wędkarstwa, na łamach “WŚ” propagujemy zdrowy styl życia, ciekawe formy rekreacji, turystykę krajową i zagraniczną.