...
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Prehistoryczna jaszczurka, którą możemy hodować w domu!

Triceratops Dinosaur living in Late Jurassic

Wiele osób nieświadoma jest tego, że niektóre gatunki egzotyczne wyglądają naprawdę prehistorycznie. Co ciekawsze takie zwierzęta możemy hodować w domu, a dokładnie w terrarium.

Prehistoryczne zwierzęta żyjące w naszych czasach

Za jeden z najbardziej wyglądających gatunków żyjących w naszych czasach jest kameleon trójrogi. Uznawany jest za wielu za współczesnego triceratopsa. Jaszczurka ta posiada ogon wielkości niemalże swojego ciała, a na przodzie czaszki samce mają trzy rogi. Dodatkowo gatunek ten wyróżnia się grzbietem z ciekawie wyglądającymi kolcami.

Kameleon trójrogi występuje w różnych podgatunkach. Różnią się one od siebie nie tylko rozmiarem, ale również ubarwieniem i kształtem. Gatunek ten cechuje się tym, że u samców zawsze dostrzeżemy 3 rogi. Samice spotkamy zazwyczaj bez rogów, ale występują osobniki z 1 długim bądź 3 małymi rogami.

Poniżej przedstawiamy grafikę, która ukazuje właśnie podobieństwo triceratopsa i kameleona trójrogiego.

Więc tak, można hodować w domu, a dokładnie w klatce prehistorycznego gada. Ważne jest jednak to, aby zapewnić mu odpowiedni dom do życia. W terrarystyce mieszkaniem gadów nazywamy terrarium. Taki zbiornik możemy zakupić w sklepie terrarystycznym, ale również zbudować samemu. Przy budowie jednak pamiętaj, aby najpierw dobrze zapoznać się z opieką nad takim gadem. Żyją one w zupełnie innym środowisku niż my, dlatego jego brak może spowodować śmierć zwierzaka.

Mamy nadzieję, że przedstawiliśmy Tobie gatunek, który choć trochę pozwoli Ci poczuć się jak w parku jurajskim. Jeśli zdecydujesz się na jego hodowle, pamiętaj o odzwierciedleniu mu warunków jak z naturalnego środowiska. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, sprawdź koniecznie: https://gadzisklep.pl/terrarium-dla-kameleona

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.