Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Jak dobrać odpowiedni fotel wędkarski

wedkarstwo

W Polsce wciąż największą popularnością cieszy się łowienie z brzegu. Do tego poza samą wędką, potrzebne jest oczywiście odpowiednie krzesło lub fotel wędkarki. Jak jednak wybrać odpowiedni model?

W Polsce wciąż największą popularnością cieszy się łowienie z brzegu. Do tego poza samą wędką, potrzebne jest oczywiście odpowiednie krzesło lub fotel wędkarki. Jak jednak wybrać odpowiedni model?

Fotel czy krzesło?

Czym różnią się od siebie te dwa elementy? Krzesło może posiadać oparcie, ale nie musi. Z kolei fotel ma zawsze oparcie, a przy okazji i podłokietniki. Dlatego jest cięższy i większy. Niezależnie do tego, co się kupuje, podstawowe znaczenie ma materiał, z którego wykonane jest siedzisko. Powinny być one estetyczne, wygodne i solidne. W końcu spędza się na nich wiele godzin. Dobrze jest postawić na model z nóżkami aluminiowymi. To bowiem materiał wytrzymały i zaskakująco lekki. Dobrym wyborem są fotele z wysokim oparciem pokryte wodoodpornym materiałem, który nie zmoczy się. Nie może być on jednak jednocześnie zbyt sztuczny. Ciekawym dodatkiem jest zawsze mocowanie na parasol, który w czasie łowienia ryb może zawsze się przydać.

Przy wyborze fotela wędkarskiego, warto zwrócić uwagę na różnego rodzaju akcesoria, które znacznie ułatwiają wędkowanie. Są to m.in. uchwyty na wędki, które pozwalają na odstawienie sprzętu w dowolnej chwili. Oczywiście muszą być one solidnie wykonane.

Na jaki fotel wędkarski postawić?

Warto na samym początku zastanowić się nad swoimi potrzebami i oczekiwaniami. Fotele to obowiązkowe wyposażenie osób, które łowią przez wiele godzin. Dzięki oparciu i podłokietnikom, nie będą cierpieć na bóle kręgosłupa czy rąk. Można bowiem się na nich spokojnie oprzeć i zrelaksować. Dobrym dodatkiem jest także zagłówek znajdujący się na wysokości karku oraz mini stoliczek na butelkę wody czy kanapkę. Dużą popularnością cieszą się także fotele Elektrostatyk z możliwością zamontowania podnóżka. To znacznie zwiększa komfort wielogodzinnego łowienia.

Idealny fotel wędkarski – jak go znaleźć?

Fotele Elektrostatyk są większe niż krzesła wędkarskie, ale za to o wiele wygodniejsze. Dla posiadaczy samochodu nie jest problemem ich przewiezienie w określone miejsce. Zwłaszcza, że można je łatwo składać i rozkładać.

Podstawowe znaczenie przy zakupie fotela wędkarskiego ma jego wykonanie. Dobry fotel wykonany jest z materiału odpornego na wilgoć, niskie temperatury czy promieniowanie ultrafioletowe. Jednocześnie tkanina powinna być oczywiście wygodna i miła w dotyku. Za stabilność fotela odpowiadają z kolei stelaż i nóżki. Czasem stawiany jest on na niezbyt równym podłożu. Dlatego warto postawić na model o maksymalnym obciążeniu nawet 50 kg większym niż waga wędkarza. Fotele Elektrostatyk oferują oparcia i nóżki z regulacją, co pozwala na naprawdę wygodne łowienie.

Jak ułatwić sobie łowienie ryb?

Obecnie do większości foteli wędkarskich można dołączyć różnego rodzaju akcesoria ułatwiające łowienie ryb i zwiększające komfort. Są to np. kuwety czy półki. Zamontować je można niemal na każdym fotelu. Są one obowiązkowym elementem wyposażenia stanowiska feederowego. Zapewniają one szybki dostęp do akcesoriów i elementów takich jak zanęty wędkarskie.

Artykuł stworzony przy współpracy z marką iwedkarski.pl prowadzącą internetowy sklep wędkarski

Obserwuj nas

ZOBACZ TAKŻE

PODOBNE POSTY

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Miesięcznik Wędkarski Świat – Oprócz nowoczesnego wędkarstwa, na łamach “WŚ” propagujemy zdrowy styl życia, ciekawe formy rekreacji, turystykę krajową i zagraniczną.