Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Barron Adams zdyskwalifikowany w turnieju NPFL! I to przez taki prosty błąd!

Barron Adams zdyskwalifikowany w turnieju NPFL! I to przez taki prosty błąd!
Źródło: Getty Images Signature / Canva Pro

National Professional Fishing League została stworzona w celu przywrócenia prostoty w profesjonalnym wędkarstwie – jedno jezioro pełne wędkarzy, trzy dni rywalizacji. Wygrywa zawodnik z największą łączną wagą ryb złowionych w ciągu trzech dni. Celem NPFL jest postawienie wędkarzy na pierwszym miejscu i stworzenie ścieżki. Powrót do tego, co twórcy wędkarstwa bassowego mieli na myśli.

Dyskwalifikacja zwycięzcy – jak to mogło się stać?

Barron Adams, zwycięzca zawodów wędkarskich na jeziorze Wright Patman, został zdyskwalifikowany za naruszenie zasad. Informacja została ogłoszona przez National Professional Fishing League (NPFL) w oficjalnym oświadczeniu.

Wyniki turniejowe Adamsa zostały anulowane po tym, jak okazało się, że nie posiadał ważnej licencji wędkarskiej na wody Teksasu, gdzie odbywały się zawody. W myśl regulaminu NPFL, w przypadku braku dowodu na posiadanie licencji, uczestnik może zostać zdyskwalifikowany za każdy dzień trwania zawodów, na których wymagane jest posiadanie takiej licencji. Popełnił on bardzo prosty błąd formalny, który niesie za sobą ogromne skutki.

NPFL bezlitosne – Adams nie wygrał głównej nagrody

Władze Ligi są zaskoczone tym, co się wydarzyło. Brad Fuller, przedstawiciel NPFL, wyjaśnił, że Adams nie miał świadomości, iż jego licencja nie jest ważna i że dyskwalifikacja była wynikiem nieświadomego naruszenia zasad. “Liga ma pełne przekonanie, że Barron nieświadomie naruszył regulamin i jest to w żadnym razie nie odzwierciedleniem jego jako wędkarza” – powiedział Fuller.

Nagroda główna w zawodach to aż 100 000 dolarów amerykańskich! W związku z tym, Ryan Satterfield został oficjalnym mistrzem NPFL na jeziorze Wright Patman i to on otrzymał tą bajońską sumę.

Obserwuj nas

ZOBACZ TAKŻE

PODOBNE POSTY

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Miesięcznik Wędkarski Świat – Oprócz nowoczesnego wędkarstwa, na łamach “WŚ” propagujemy zdrowy styl życia, ciekawe formy rekreacji, turystykę krajową i zagraniczną.